Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Margitkórház/fejlődésneurológi...

Margitkórház/fejlődésneurológia tapasztalatok? 5 hónapos babát még érdemes vinni?

Figyelt kérdés
Az ország másik felén lakunk. Itt a születésénél az összes vizsgálatot megcsinálták amit ott végeznek. (eeg, agyi uh.,szemészeti vizsgálat, neurológiai vizsgálat stb) Ha ezeket az eredményeket elviszem (negatív mind) van szerintetek lehetőség arra, hogy csak megvizsgálják, javasoljanak tornát stb anélkül, hogy be kelljen feküdnünk vagy ez hogy működik? Most 5 hónapos, kicsit fokozott az izomtónusa, voltak gondok a szülésnél de forog, kezd kúszni, igazából csak a torna módszerük hatékonyságáról olvastam és jó lenne, ha valamilyen mozgássort összeállítanának neki, sajnos itt Szegeden erre nincs lehetőség, viszont befektetni nem szeretném.
2014. nov. 18. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nincs semmi baja miért akarod elvinni?

a természetes fejlődés bőven elég neki. semmit sem szabad erőltetni, ő a maga ütemében fejlődik.

2014. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A barátnőm kislányánál problémák voltak születésnél. Egy a Margit kórházban dolgozó neurológus be akarta fektetni, holott nincs is nagy szüksége ilyen korán (1 hós) tornára. Szoptatott baba, nem lehetett volna az anyukájával egy szobában. 6 óránként tornáztatták volna, éjjel is. Szóval én NEM ajánlom! Inkább nézesd meg egy dévényessel!
2014. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A vizsgálatok lettek negatívak (eeg, uh, szemészet), de az itteni neurológus fokozott izomtónust állapított meg. Kicsit feszes a nyaka neki és néha megfeszíti magát. Szóval a mozgásfejlődésével nincs gond, illetve érdeklődő, mosolygós kislány csak ez az izomtónus probléma ami aggaszt, illetve hogy mindenhol azt olvasni ha maradt is vissza valami az majd 1 éves kora körül kezd el látszani a babákon. Ezért gondoltam erre a Katona féle módszerre, de azt is olvastam hogy 3-4 hónapos korig ajánlják. Szóval annyira nem vagyok otthon a témában.
2014. nov. 18. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
A margit módszere ezer éves és rossz. Befektetnek borzalmas körülmények közé. Ja és borzalmasak a dokik. Kerüld el messziről.
2014. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a te megyédben a neurológus, akinél voltál, ő is Katona-féle módszer alapján állított össze neki gyakorlatsort. Amit neked otthon kell vele csinálnod minden nap, naponta többször. Akkor miért akarod elvinni egy kórházba, ahol ugyanezt a módszert csinálnák vele?? Ennek semmi értelme.


Mi is járunk neurológiára (másik megye), mi is kaptunk Katona-féle gyakorlatokat, de őszintén szólva az nem ér semmit. Dévényre vidd el ha van rá pénzed, de ha egy budapesti kiruccanásra van, akkor a helyi dévény tornára is lesz.


Amúgy meg a mi megyénkben csak úgy nem adnak beutalót Budapestre, ahhoz olyan indok kell, hogy a megyeszékhelyen nem tudnák azt az adott problémát ellátni. Izomtónusproblémával én itt se beutalót, se utiköltségpapírt nem kapnék Budapestre, ha a megyeszékhelyen is van neurohabilitációs szakrendelés. Beutaló nélkül meg szerintem nem is tudnak veled ott mit kezdeni, persze lehet hogy tévedek.


Az én fiamnak a jobb oldala feszesebb, mint a bal, ferde nyaktartása is volt. Nyaki és háti hipotoniája van, a végtagjai (most inkább már csak a lábai) pedig feszesek. 5 hónaposan ő is elkezdett forogni, de csak 7,5 hónaposan kezdett kúszni, méghozzá féloldalasan, azóta is féloldalasan csinálja, négykézlábra emelkedik már 2 hónapja, de még nem kezdett el mászni, nem tud megülni, se felülni, pedig már 9 hónapos. A te gyermeked ahhoz képest nagyon szépen halad a mozgásfejlődésben, legalábbis, ha már tényleg kúszik, pedig még csak 5 hónapos. A dévény sokat segített neki, de 7 hónaposan abba kellett hagynia a tornát egyéb problémák miatt, és majd csak most kezdjük újra.


A lényeg, hogy dévényre vidd szerintem.

2014. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt nincs Katona módszer nálunk, semmi otthoni feladatot nem kaptunk. A gyermekneurológián sajnos nemigen foglalkoznak vele. Eddig 2x voltunk, de mindkétszer rengetegen voltunk és alig tudtam valamit megkérdezni, mert már forgatta a szemeit a doktornő és hangot is adott annak, hogy haladni kellene. Lett volna még kérdésem, de annyi választ kaptam hogy kérdezzem majd meg ezeket a gyerek háziorvosától. A háziorvos meg nagyokat nézett, hogy ezt a neurológussal beszéljem meg. SZóval agyrém ez az egészségügy...2 hónapot vártunk mire kaptunk időpontot és 3 perc alatt le is ráztak minket. Itt egyébként Dévény torna van, annyit sikerült elérjek szerencsére hogy legalább oda tudom vinni, szóval dévényezni dévényezünk 2 hónapos kora óta, de sok jót olvastam a Katona módszerről is és gondoltam ez a plusz is segíthet neki. Pont ettől félek kicsit amit te is írsz...Örülök nagyon hogy ilyen szépen fejlődik, de rettegek attól mi lesz később...Az, hogy kezd kúszni annyit jelent hogy emelgeti a fenekét és tolja előre magát, bár néha hátra sikerül, de a kezeit nem használja még hozzá. Az a baj, hogy én nem látom rajta a feszességet, nem tudom mit kell tornáztatni. Amit látok, hogy néha leginkább háton fekve megfeszíti magát, de olyankor az egész testét feszíti, mint amikor mi nyújtózkodunk ahhoz hasonló, vagy például pelenkázásnál a lábait feszíti, szorítja össze. Nem tudom ezt más baba is csinálja-e. Amúgy a dévényesekről meg annyit, hogy jár ki hozzánk egy tornász ő azt mondja nagyon feszes a babám, meg izomtónus belövellése van stb, a másik dévényes meg azt mondta semmit nem lát és nem is szükséges a torna. Ezért is gondoltam, hogy Pesten kimondottan erre vannak specializálódva, egyedül ott tudok kimondottan fejlődésneurológiát és kíváncsi lennék ott mit mondanak. Csak ugye sok rosszat is olvastam, ahogy itt is a helyről...szóval nem tudom most már végképp:( Szerintem beutalóval egyébként lehet menni, illetve az előzmények biztosan elég indok lenne nekik, de pontosan még nem jártam utána:(.
2014. nov. 18. 23:31
 7/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Én 1,5 hétig bőgtem a margitos doki miatt, aki 2 perc vizsgálat alatt közölte, hogy a gyerekem soha az éeltben nem fog tudni járni és kerekesszékben fog élni.

Bent voltunk egy hetet utána a végén a másik doki aki elengedte, megkérdezte tulképpen minek fektettek be, csak egy kicsit feszes a gyerek, de nem vészes. Még nem volt 11 hónapos mikor egyedül járt.

2014. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom hat hónapos volt, amikor a Margit kórház fejlődésneurológiájára befektették vizsgálatra, egy hetet voltunk benn. A szülésnél voltak problémák, az ebből fakadó következményeket vizsgálták. Én megmondom őszintén semmi rosszat, negatívat nem tapasztaltam. Ha kérdésem volt (és a többi anyukának is), mindig nyugodtan válaszoltak nekünk, kedvesek voltak a vizsgáló orvosok, de a nővérek is, a gyerekeket szeretettel vették a kezükbe. Reggel nyolctól este tízig lehetett velük lenni, csak a vizsgálatok idejére vitték el. Azt láttam, hogy minden szépen menetrendszerűen zajlik, minden gyermek vizsgálata be volt osztva, nem volt kapkodás. Amikor mi voltunk, volt egy nagyon beteg gyerek is vizsgálatok, mindent megtettek, hogy megtalálják az okot és a megoldást. A hét végén pedig külön mindenkit behívtak, odaadták a zárójelentéseket, megmondták, hogy mit hogyan kell csinálni, időnként kontrollra kértek bennünket. Mi az egy hetes vizsgálat után összesen kétszer voltunk még kontrollon, azóta nem, mert a nyugtalanító dolgai megoldódtak.


Valóban a Katona módszert preferálják, ettől függetlenül mi a Dévény tornát csináltuk a kislányunkkal a hipotóniája miatt. Minden vizsgálat, amit csinálnak, hasznos (agyi UH, ilyen-olyan agytörzsi vizsgálat, satöbbi), ingyen is van, legalább megcsinálnak mindent egyszerre, a vizsgálatok eredményében bízhatsz, azért nem tudatlan orvosok vannak ott. Öt hónaposan simán lehet vinni a gyereket, ugye minél korábban, annál jobb.

2014. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!