Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az Asperger-szindroma oroklodik?

Az Asperger-szindroma oroklodik?

Figyelt kérdés
Apatol oroklodhet? Es ronthat rajta apa furcsasagaival egyutt felnoni?
2014. nov. 24. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Öröklődhet, igen, a 2. kérdésedre nem tudok biztos választ adni, szerintem nem, de tény, hogy a gyerek a közvetlen környezetétől tanulja el az alapvető dolgokat.
2014. nov. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Utánozhat egy csomó dolgot, de az csak szokás lesz, nem pedig a gyerek személyiségének lényegi eleme.

Viszont tényleg van családi halmozódás. Az autista gyerekek diagnózisának ismertetésekor gyakran elhangzik a szülők szájából, hogy "de hát én is így működöm", "épp ilyen vagyok". Persze őket valahova a spektrum legenyhébb szélére lehetne csak besorolni, sok esetben még egyértelműen a normalitás határán innen. Azért mégis feltűnően sok az érintett gyermekek szülei között a kifejezetten magának való, társaságban ügyetlen, kicsit fura, mérnök, informatikus, és más hasonló típusú ember.

2014. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:-(

Koszi a valaszokat

2014. nov. 25. 02:09
 4/4 Medvi ***** válasza:
Van egy jó könyv ebben a témában: John Elder Robison: Életem Asperger szindrómával. Igen, a hajlam öröklődhet, de nem feltétlenül. Pl sógornőm totál aszpi, a fiuk teljesen normális, sőt, kifejezetten kellemes személyiség.
2014. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!