Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Néhány helyen azt olvasni,...

Néhány helyen azt olvasni, hogy a gyereket csak az autóknál a kerek pörgetése érdekelni az egy figyelmeztető autisztikus tünet. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Az én babám is az autóknál a kerekeit pörgeti és nem tologatja. Hozzáteszem, hogy még nagyon kicsi. Most egyéves, eddig én nem is vártam el tőle bonyolultabb játékot. Ami még egy kicsit aggaszt, hogy sok mindent ezzel pörgetős mozdulattal „vizsgál meg”. Szeretnék megnyugtató választ kapni, hogy más egyéves babája is csinálta ezt és a későbbiekben nem derült ki róla, h gondjai lennének.
2014. dec. 3. 12:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
3-4 éves kor előtt nem lehet diagnosztizálni az autizmust, illetve TÖBB tünet EGYÜTTES fennállása szükséges hozzá.
2014. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
első válaszoló tökéletesen megfelelte a kérdésed... MINDEN kisgyerek szeret pörgetni.. legyen az kerék, vagy játék aminek van pörgethető része... ne olvasgassatok már mindenfélét a neten.. ha valamit észrevesztek anyukák akkor kérdezzétek meg a háziorvos... ha valami gond lenne azt a védőnő-háziorvos úgyis észreveszi és tovább küld titeket... de mint az első válaszoló is írta az autizmus pont az amit csak 3-4-5 éves korban lehet diagnosztizálni...
2014. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Egy évesen egyébként még csak a súlyos szellemi fogyatékosságot lehet diagnosztizálni, vagy valószínűsíteni. Ez néha korábban is látszik, de ott már olyan súlyos, egyértelmű tünetek vannak (erős apátia, szociális készségek hiánya, üres tekintet, erősen elmaradott fejlődés, stb), hogy a legtöbb laikus számára is egyértelmű.


De ez mondom, olyan szintű értelmi fogyatékosság, amikor 30 évesen is egy csecsemő szintjén lesz az egyén.

2014. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Szeretik a gyerekek a pörgő dolgokat, ebből az egy dologból szerintem sem lehet következtetni. 10 hónaposom most kezdte gurítgatni az autót, mert látta tőlünk. Szoktatok előtte gurítgatni autót?
2014. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekem is 1 éves kora körül kezdett érdeklődni a tologatós kisautók iránt, és mindig a pörgő kerék volt a sláger rajta.....no, ezt máig csinálja, 6 éves, nem lett autista, csak autógumiszerelőnek készül, ha nagy lesz :)
2014. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Az 1. és a 2. válaszolónak írom, hogy nem diagnózis szerettem volna kapni, csak mástól tapasztalatokat, mert nekem ő az első babám és két héttel ezelőttig tök természetesnek vettem, hogy ezt csinálja, sőt még a játék cumijával is ugyanazzal a kézmozdulattal játszik, mint az autó kerekeivel.

igen mutattuk, hogy lehet tolni is az autót, de ezt még nem próbálta ki, de akkor majd ő maga is felismeri, hogy nem csak pörgetni lehet a kerekeket:)


Két hete egy egész napra el kellett mennem itthonról és a vidéki nagyi vigyázott rá, akivel egy hónapja találkozott azelőtt és a babám látta, hogy kimegyek az ajtón és nem sírt utánam, hanem mosolygott. Ekkor elkezdtem olvasni az szeparációs szorongásról, ami szerintem Nálunk kimaradt. Mert 7 hónaposan kb 3-4szer sírt, ha kiment a szobából, de akkor sem mindig, míg 11 hónaposan volt összesen 2 sírás.Én azért ennél durvábbra számítottam. Egy kicsit rosszul esett, hogy nem hiányoztam neki, nem sírt utánam. Ekkor megfordult a fejembe, hogy nem kötödik hozzám rendesen és ekkor valahogy kilyukadtam az autizmus tüneteiről és jeleiről szóló cikkeknél. Persze ő is (mint szerintem minden más kisgyerek szereti a fiókat ki-be tologatni, ezt is egy tünetnek írták, de ez nem aggasztott, csak az előző. Ezért szerettem volna mástól is tapasztalatokat hallni, mert én korábban nem figyeltem, hogy fejlődnek a gyerekek, most pedig nincs más kisgyerek a közelebben, akitől tapasztalatot kaphatnék.


Külön köszönöm a 4. és 5. választ:)

2014. dec. 3. 15:01
 7/27 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy már 1 éves kor után, inkább másfél éves kor fele lehetnek autisztikus tünetek. Ilyenkor érdemes neurológushoz vinni a gyereket, mert a korai fejlesztésnél nincs hatásosabb!

Sokszor az anyai megérzés hatására kerül időben szakemberhez a gyerek.

Kedves kérdező! Teljesen normális, amit a gyereked csinál, de ha később esetleg szokatlan viselkedést tapasztalsz, akkor vidd orvoshoz. Az előbbieket az első két válaszoló miatt írtam, mert lehet, hogy később lehet diagnosztizalni az autizmust, de bizonyos jelek sokkal korábban megjelennek, és a pontos diagnózis felallításáig is kell a szakember segítsége.

2014. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem ezek szoktak a korai jelek lenni! Ez ebben az életkorban teljesen természetes!

Nem szabad tudatosan semmilyen rendellenesség tüneteit keresni, mert megőrülsz, mire ez a csöppség felnő. Vannak most divatos betegségek, amivel tele van az internet, hozzáteszem sok zöldséggel..

Ebből az egyik az autizmus, a másik a hiperaktivitás, a harmadik a depresszió. Ezen kívül még sok más mentális rendellenesség van, ami kialakulhat később, akár felnőttként is, de az emberek java része teljesen egészséges!

Én is azt tudom javasolni, hogy ne olvasgass mindent össze az interneten, mert valódi tudást úgysem kapsz belőlük, ahhoz felsőfokú képzettség és rengeteg gyakorlat szükséges.

Maradjon az anyai megérzés, mert ha ott belül érzed, hogy nem stimmel valami, akkor valóban kell a szakember!

egy pszichológus

2014. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

hát én is azt gondolom mint az utolsó válaszolók:ha te úgy érzed esetleg késsőbb is hogy valami nem stimmel akkor fordulj szakemberhez!Ja és azt megcáfolnám,hogy védőnő meg háziorvos úgyis észre veszi ha baj van...aha barátnőm 3 éves fiát elküldték hallásvizsgálatra merthogy még nem beszélt,hallásvizsgálat rendben és ezzel tovább nem is foglalkozott se doki se védőnő holott mi a baráti társaság is 99%-ban biztosak voltunk benne hogy autista a gyerkőc(most 4,5 éves és a Bizottság "rátette" a gyanút mert majd csak 5 éves korban véglgasítik a diagnózist)Szóval az autizmus jeleinek felismerése házidokik álltal még nagyon gyerekcipőben jár,egyszerűen látszik rajtuk,hogy sötétben tapogatóznak.Meg mikor is tudnák jobban megfigyelni azt a gyerkőcöt??Mikor futószalagon ezer gyerek bent van tanácsadáson,méreckedésen???ÁÁáá olyankor csak nyomják a melót sokszor rá se néznek a gyerekre!


A fent említett gyereknél egyébként 15-16 hónapos korában vettem észre mikor 1x nálluk voltunk.Volt a szülőknek egy fa tányérjuk ami forgatható volt,azthiszemez ilyen tortadíszítő tányér lehetett,na nem is ez a lényeg hanem az hogy a gyerkőc...nem hazudok...1, órán keresztül míg ott voltunk ezt a tányért pörgette.Én azt gondolom kérdező,hogy ez a te gyerkőcöd autókerék pörgetésétől messze van...ugye te is érzed a különbséget(amúgy nekem is mindkét fim ebben a korban pörgette az autók kerkeit de nem ilyen megszállottan mint ez az említett gyerkőc)


Szóval én azon a véleményen vagyok:jobb félni mint megilyedni!


Figyelgesd késsőbb is a gyerkőcöd és ha valami szokatlant észlelsz(amit az anyai ösztön úgyis megsúg)akkor viszont ne hallgass senkire vidd szakemberhez mert ha netán van valami akkor minél korábban van megkezdve egy terápia egy kezelés annál nagyobb változás,jobbulás állhat be!


Minden jót!

2014. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4 éves. Aufizmus gyanún van. Nincs diagnózisa még,mert enyhén érintett. 1 évesen ilyen tünetei voltak: nem szerette az ölelést, puszit. Hosszan eljátszott egyedül (pörgetett, ruhákat, játékokat rámolt egy kupacba az egész ébrenléti idejében, ha kizökkentettük üvöltött. Hajvágásnál úgy ordít, hogy azt hiszik nyúzzuk. A körömvágás is sokáig ilyen volt. Nem utánozott minket (nyelvnyúntás, grimasz). Csak a középső ujjával mutogatott. Csak bizonyos színű bébiételeket evett meg. Darabosat nem rágott meg. Kanalat, poharat nem fogta meg. Szívószállal csak nagyon későn 3 évesen tanult meg inni. Alig tartott szemkontaktust. Nem értette a kukucs játékot... aztán másfél éves kora körül egyre több tünete lett, 2 és fél éves korára lett vagy 100 tünete.

Ha aggódsz a korai fejlesztőben vagy a Bethesdában megnézetheted. Ilyen kicsikkel sajnos még igazán nem foglalkoznak sehol.

2014. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!