Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Néhány helyen azt olvasni,...

Néhány helyen azt olvasni, hogy a gyereket csak az autóknál a kerek pörgetése érdekelni az egy figyelmeztető autisztikus tünet. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Az én babám is az autóknál a kerekeit pörgeti és nem tologatja. Hozzáteszem, hogy még nagyon kicsi. Most egyéves, eddig én nem is vártam el tőle bonyolultabb játékot. Ami még egy kicsit aggaszt, hogy sok mindent ezzel pörgetős mozdulattal „vizsgál meg”. Szeretnék megnyugtató választ kapni, hogy más egyéves babája is csinálta ezt és a későbbiekben nem derült ki róla, h gondjai lennének.
2014. dec. 3. 12:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságböl: egy magasan funkcionáló autista, aki az intelligenciája miatt kompenzál, azt miért kezdted kivizsgáltatni?

Így első hallásra azt gondolnám, hogy sokkal jobban éli a mindennapjait, hiszen alkalmazkodik a körlmenyekhez. Valójában minden gyerek ezt csinálja, nem? Nem is értem, hogy az miért autista, aki ilyen szinten rugalmas, és alkalmazkodó.

2014. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nem ezzel vizsgáltattam ki, hanem megkésett mozgásfejlődés miatt:) Akkor derült ki, hogy sok mindenre másképpen reagál:) Csak mivel az első gyerekem volt, nem tűnt fel.

Neki is megvannak a tünetei. Pl játszani tanítani kellett, mert sokáig csak mechanikusan ismételgetett elemeket. Nem csak egyet, többet. Gyerekkel nem tudott mit kezdeni, zavarta a társaság, mindig különvonult és belemerült a maga kis világába, amiből ha kizökentették óriási balhét csapott. A nyelvi készsége is elmaradt, minőségi eltérés volt a fejlődésében.

2014. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Köszi a választ!
2014. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Akármilyen határeset enyhe autista a gyermek, akkor is életre szóló fejlesztésre van szüksége.

A fiamnak még azért nincs diagnózisa, mert eddig átment az ADOS teszten is. Szerepjátékozik ő is.

Azért leírták a három terület enyhe érintettségét, de mindenhova odaírták, hogy biztató, hogy bevonható társas kölcsönös beszélgetésbe, szerepjátékba, nincsenek feltűnő viselkedészavarai és kizökkenthető a mániáiból, szóval szinte semmi baja, de ha a fejlesztés akár 1 hónapra is kimarad, akkor borzasztóan visszaesik (nyáron szüneteltek a fejlesztései).

Ez a pici probléma havi 50-60 ezer forintba kerül nekünk havonta, de a fiunkért mindent!

A lényeg, hogy bírja a normál ovit és ha minden jól megy, akkor mehet normál iskolába , de attól nagyon féltem, annyira azért nem súlyos, mint BEN-X, de a kortársak az enyhe különbséget is észreveszik és akkor rászállnak. Remélem sikerül segítő közegbe kerülnie, hogy ne sérüljön egész életére pszichésen is!

Az autizmus nagyon komoly dolog, csak az tudja aki benne van ebben, hogy mennyire!

Amúgy mi most megyünk kontrollra az Autizmus Alapítványhoz. Most már megcsinálják vele valószínű a Sally-Ann tesztet is. Ezen nem megy át, itthon kipróbáltuk. Már kellene játszania a kortársakkal, de ez sem megy neki, ő nem tud kezdeményezni, ha valaki odamegy hozzá, akkor szóba áll vele, de nem tud mit kezdeni a vele azonos korúakkal. Szóval előbb-utóbb meglesz a diagnózis még egy jól beszélő Aspergeresnek is.

2014. dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Autizmust újabban másfél éves kortól is diagnosztizálnak. Ha bármilyen gyanú felmerül a babáddal kapcsolatban, kérj időpontot a korai fejlesztőbe, vagy más autizmust diagnosztizáló helyen érdeklődj! Gyerekorvos, védőnő, szomszédasszony nem kompetens a kérdésben. Sok-sok hónapos várólista van sajnos a legtöbb helyen. Minden eset más, saját magad nem fogod tudni diagnosztizálni vagy kizárni internetes információk alapján. Fontos a korai fejlesztés, és ha baj is van, nagyon időben vagytok. Kívánom a legjobbakat! (auti kislány anyukája vagyok).


Kedves 24-es! Mi hasonló helyzetűek vagyunk, ha nem haragszol, írtam privát üzenetet!

2015. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
24-es vagyok. A kisfiam most, 4 és fél évesen kapott autizmus diagnózist az Autizmus Alapítványnál.
2015. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ha itt vagy még

Lett diagnozis?

2023. okt. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!