Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hároméves gyerekem mostanában...

Hároméves gyerekem mostanában befogja a fülét, ha gyereksírást hall. Ez autisztikus tünet?

Figyelt kérdés
Mivel későn kezdett beszélni, felmerült nála az autizmus gyanúja, bár a fejlesztések során kiderült, hogy a gyanú valószínűleg nem fog beigazolódni. Ezért érdekelne, hogy ezt csinálják-e más gyerekek is vagy ez is autisztikus tünet lenne. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2012. dec. 18. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az gyakori, hogy bizonyos ingerekre (hangokra, ízekre, látványra) elzárkózva reagálnak...

De ha CSAK a gyereksírásra, akkor nem valószínű, hogy auti tünet lenne...

2012. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos a kérdésedre én se tudom a választ. Viszont szeretnék kérdezni ha nem baj... Mikor tanult meg és hogyan beszélni a gyermeked? Milyen fejlesztésen voltatok? Sajnos nálunk is ez a helyzet van 2,5 éves fiammal... Köszönöm ha segítesz :)
2012. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már a terápia megkezdése előtt mondott szavakat, de messze le volt maradva a kortársaitól. Nálunk az Ayres terápia vált be. Hétről-hétre érezhető volt a hatása, nemcsak a beszéd, hanem minden más területen is. Ráadásul a gyerek is imádja.
2012. dec. 19. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is érintett szülő vagyok. A gyermekem is zajérzékeny, bizonyos frekvenciájú zajokra, hangokra. De pl . egy dübörgő rockzenekar közé beült simán :-) A gyereksírás is szerepel a számára kellemetlen hangok között, és akkor bizony befogja a fülét. Régebben a gyerekzsivaly is zavarta, de azt már megszokta 2 év alatt az oviban.
2012. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 éves Autista kislány édesanyja vagyok igen ez az egyik markáns tünetünk volt.
2013. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jannuár 13-ai, 12.01 -es válaszom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


"... Számos probléma létezik, melyet egészen egyszerűen NEM DIAGNOSZTIZÁLNAK bizonyos életkor alatt. Ilyen pl. a beszédfejlődéseben való elmaradás, melyet csak 3 éves kortól diagnosztizálnak, vagy a hiperaktivitás, melyet csak 6 éves kortól (korábban legfeljebb csak magatartás zavar feltételezésének van értelme, életkori sajátosságok miatt).


Az egyik gyermek előbb lesz szobatiszta az átlagnál, de később beszél. A másik mindkettő téren az átlagnál hamarabb fejlődik, de majdnem 2 évesen kezdett először járni! A harmadik gyerek meg 1 évesen már járt, már 2 és fél évesen szobatiszta volt (pedig 4 évesen is elegendő!!!), de csak 3 évesen kezdett pár szavas mondatok szintjén beszélni.


Az összes felsorolt példám egészséges fejlődésre utal!


Kedves előző és kedves kérdező: nagyon messze van még, hogy aggódni kelljen a 16 hós beszédfejlődése miatt. Majd amikor már majdnem 3 éves és még nem beszél legalább pár szavas mondatokban, ráér akkor aggódni.


Ráadásul sok gyerek 2 és fél éves koráig szinte semmit nem mond, majd heteken belül hirtelen egész mondatokban beszél, főleg kisfiúknál figyelhető meg.


Oka: amíg nem muszáj, nem beszél, de érteni még a magzat is ért sok mindent!!

..."

2013. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megint írok:

"Kedves előző és kedves kérdező: " EZEN MEGSZÓLÍTÁSOK A LINKET KÉRDÉSHEZ ÍRÓKRA vonatkoznak. :)

2013. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!