Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Nemzetközi Cseperedő Alapítv...

A Nemzetközi Cseperedő Alapítványról, illetve dr. Simó Juditról van valakinek tapasztalata? Itt autizmus diagnosztizálást is végeznek. Megéri hozzájuk elmenni?

Figyelt kérdés

#autizmus #Nemzetközi Cseperedő Alapítvány #dr. Simó Judit
2015. jan. 12. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Simo Juditot ismerjük, 3 évig próbálta kideríteni, hogy autista-e a fiam :) még nem jött rá, mostanában lenne esedékes a kontroll, de én már feladtam, nem viszem vissza :D

biztos, hogy nagyon jó szakember és nagyon tisztában van az autizmus körüli dolgokkal. kedves és alapos. ha kell, 3x is visszahívott minket, csak hogy még egy vizsgálatot megcsináljon.

fiam nagyon okos, és vannak tipikus autizmus tünetei, furcsaságai, de nem vészesek. pont ezért nem tudja megfejteni, hogy kompenzál vagy nem autista :) pedig kamerázta, sokszor visszanézte, minden vizsgálati lépést pontozott...

de tényleg nagyon kedves, a gyerekkel is aranyosan bánt, velünk maximálisan együttérző és segítőkész volt mindig... :)

2015. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. kérdezhetek én is? mennyi ennél az alapítványnál a kivizsgálás? csak érdekelne, mi a korain keresztül jártunk hozzá, úgy elég húzós, első vizsgálat 10.000.- a többi 7.000.- volt... csak kiváncsi lettem :)
2015. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem 70.000,- forintot mondtak. Ez 3 alkalom lenne, kétszer másfél óra lenne a gyerek vizsgálata, harmadszor csak nekünk kellene menni a gyerek nélkül. Minket egy autizmussal foglalkozó gyógypedagógus irányított hozzá, aki szerint a kisfiamnak pervazív fejlődési zavara van (vagyis autista), mindhárom területen érintett, a spektrum szélén van viszonylag enyhe tünetekkel, korát meghaladó értelmi szintje van (több gyógypedgagógus különálló véleménye szerint most 3,5 évesen egy 5 éves gyerek értelmi szintjén van), ő is nagyon jól tud kompenzálni. Szerintem egyértelműen autista tünetei vannak. Ti hova mentetek/fogatok menni? Mi illetékesség szerint a Vadaskerthez tartoznánk, de sokan azzal sem voltak megelégedve.
2015. jan. 12. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok érintett, de szülőktől jókat hallottam róluk. Szakmailag biztos megfelelők.
2015. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Várnék még véleményeket, főleg azokét, akik személyesen is voltak a doktornőnél.
2015. jan. 12. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!