Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik olyan részképességzava...

Létezik olyan részképességzavar, mint pl. a diszkalkulia kézügyesség esetében is?

Figyelt kérdés

Majdnem 14 éves fiam világ életében ügyetlenül rajzolt. Kb. 5 éves szinten van most is. A cipőjét sem tudja bekötni, egyszerűen nem tudja ezeket a finom mozdulatokat megtanulni.

Van erre valami vizsgálat, vagy bármi? Majdnem mindenből ötös tanuló, 1-2 négyese van, rajzból meg hármas. Ez neki kudarc, úgy is éli meg, engem nem érdekel...



2015. febr. 26. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nincs. Egyszerűen ügyetlen és nincs kézügyessége. Ami nem megy, nem kell erőltetni. Keressetek neki olyan szakmát, ahol nem számít a kézügyesség. Én magyar tanár vagyok olyan kézügyességgel, hogy a 4 éves lányom szebben lerajzolja az óvodai jelét (virág), mint én. A férjem villamosmérnök, ő sem tud rajzolni.
2015. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is ügyetlen vagyok, de ez a fiam mindenen túltesz.

Szakmában (szó szerinti jelentést nézve) nem gondolkodunk, magyar -történelem szakos tanárnak, vagy irodalomtörténésznek készül, mellette hitoktató lesz - mondja ő.

Erős, jó nevű 8 osztályos gimibe jár.

Nehéz, amikor minden héten azzal jön, hogy mindenki más mennyivel jobban rajzol, mint ő.

2015. febr. 26. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
diszpraxiának hívják.
2015. febr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Igen, létezik. Első lépésként talán neurológushoz lehetne elvinni. Ha még mindig nem tud cipőfűzöt kötni, akkor elképzelhető, hogy valami idegi eredetű probléma lehet.
2015. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!