Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Túlságosan anyás 5 éves. Más...

Túlságosan anyás 5 éves. Más is van így? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az 5 éves kisfiam nagyon anyás. Nem az a gond, hogy nem akar mással lenni, csak velem, elvan akárkivel. A baj az, hogy szerintem túlságosan szeret. Senkit nem szeret, csak engem. Kb. percenként kinyílvánítja szeretetét, még éjszaka is. Babúsgat, becézget, puszilgat, folyton "szerelmet vall". Egészséges ez? Nem túlzás? Egyébként egy érzékeny, lelkis, okos gyerek. Gond lehet?

Valaki hasonló tapasztalatokkal?


2010. febr. 13. 20:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy most várjuk a kishugit, 7 hónapos terhes vagyok, de nem hiszem, hogy ez az oka. Ő is várja, nem féltékeny, igazából nincs is miért. Meg ez előtt is ilyen volt, bár nem annyira.
2010. febr. 13. 20:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen teljesen normális :)) A fiúk szerelmesek anyába, a lányok apába. Itt olvashatsz róla többet: [link]
2010. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem élvezd ki ezt az időszakot- 10 év múlva visszasírod!

Ebben a korban a kisfiúk az anyjukba szerelmesek (Freud Zsiga bácsi-Ödipusz, stb.) - és ez teljesen természetes, de ez persze elmúlik- pár év.

Az én kisfiam (3 és fél) is egy kis szeretetgombóc, gyakran puszilgat, és olyan bókokat mond: Anya, Te vagy a rózsabimbóm, a lililomom (liliomot akar mondani, de még csiszolni kell :))


Ne aggódj, örülj neki inkább!


Szerintem azért van a felnőtt nőknek (nekünk) annyi bajunk a pasikkal, mert anno úgy nevelték őket, h egy férfinak nem lehetnek érzelmei (a fiúk nem sírnak, milyen katona lesz így belőled, stb, stb...), de ha ne adj'Isten lenne nekik, legalább ne beszéljenek róla.

Én örülök neki, hogy a kisfiam mélyérzésű kisgyerek, és azon vagyok, hogy ez így is maradjon.

2010. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg élvezd a helyzetet! Az én fiam is mindig szerelmet vallott és elmondta, hogy neki csak én lehetek a felesége :)) Most 10 éves és még mindig nagyon anyás ő is de már kezd leválni de ez így természetes! :)
2010. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt kell mondjam, megnyugodtam. Viszont apát már idegesíti, kész van tőle. Szinte már féltékeny. :)

2010. febr. 14. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
épp most van az ödipális korban...ilyenkor a kisfiúk az anyukájukba, a kislányok az apukájukba "szerelmesek" :) addig örülj, míg ilyen...pár év, és cikinek fogja érezni, ha emberek előtt megpuszilod :)
2010. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális jelenség, és az is, ha a férjed féltékeny. Már az öreg Sigmund is megmondta. És igaza van azoknak a válaszolóknak is, akik arra intenek, hogy használd ki ezt az időt, és örülj neki, mert 10 év múlva nem lesznek ilyen jellegű problémáid a fiaddal.
2010. febr. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!