Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szoktassam le a lányomat...

Hogy szoktassam le a lányomat a hisztiröl és az állandó ölben létröl?

Figyelt kérdés
A lányom 2 éves az a baj hogy amióta el van kényeztetve és ha ölbe veszik semmi baja.De ha kiviszem öt a levegöre és megakarom fogni a kezét hogy sétáljunk kézen fogva egyszerüen ordit és állandoan ölbe akar lenni kapaszkodik a kapszkodik fel hogy vegyem fel.Tegnap pedig olyan szépen szaladgált nekem futni kellett utána de nem orditott,ma meg egyfolytába orditott.Lehetséges hogy azért mert nem voltak körülötte és vagy esetleg az is benne lehet hogy esetleg nem aludta ki magát?Mert twgnap ki volt aludva és persze egy ismerössel sétáltunk azért szeretett sétálni.TEGNAP KÉSÖN ALUDT EL DE VISZONT KORÁN KELT ÉS lehet hogy ezért volt rossz kedve
2012. febr. 23. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Vedd fel. Aztán tedd le, hogy most egy kicsit sétáljatok. Ha ismét kéri, hogy vedd fel, akkor tedd meg, ne várd meg a hisztit. A végén úgyis fel kell venni, igaz? Akkor előzd meg, és ne a hiszti miatt kelljen.

Ha pedig végképp nincs kedve, akkor ne erőltesd, tényleg fáradt lehet.

2012. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Vigyél babakocsit. majd ha nem bírja üljön a babakocsiba.


nálunk nincs mese ha 1x kihuzza a kezét már mehet is a babakocsiba. ha elszaladgál vagy nem helyesen viselkedik, akkor figyelmeztetem majd ha nem tartja be megy a babakocsiba. volt már hogy a babakocisba ordította végig a haza utatat, mert épp 100xik rászólásra sem jött ki a kertekböl (ahol nem volt kerítés).

figyelni kell tényleg a nyügösségre stb... ezért is jó a babakocsi, mert ha csak nyügösebb vagy tényleg fáradt akkor szivesen ül vissza a babakocsiba.


Nálunk én vagyok a fönök én mondom meg mi a pálya, habár megpróbálom mindig szépszóval kérni, de ha nem megy akkor ez van.


megütni egy gyermeket nem csak utcán hanem otthon sem szép dolog.

2012. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tegnap nálam is volt babakocsi akkor nem is volt gond amig el nem esett.Be kellett ültetnem a kocsiba.Addig meg csak ugy szaladgált mellettem.De ma csak ide vittem az utcába és nem akartam babakocsit vinni.Le akarom szoktatni róla mert óviba mégse vihetem babakocsival
2012. febr. 23. 13:06
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Miért ne vihetnéd? Ki szabja meg, hogy mit nem tehetsz a gyereked igénye ellenére?
2012. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy tényleg nincs kedve a hosszú sétákhoz, 2 évesen még egyáltalán nem baj az, ha kocsiban akar ülni.3 éves korára simán leszokhat róla magától is. Lehet, hogy fázik a lába vagy bármi lehet.

Fő az, hogy vagy vedd fel mielőtt hisztizne vagy vigyél kocsit, mert ha engedsz a hisztijének akkor később nagyobb gondok is lehetnek, mint, hogy nem akar sétálni.

Nálunk mindig meghúztam a határt soha nem engedtem a hisztinek mégis néha rettenet amit a lányom művelni tud (na jó ő egy hisztis típus).

Ahhoz meg, hogy mivel viszed a gyereket senkinek semmi köze, persze tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, mert az emberek beszólogatnak, de tojd le vagy legalább is próbáld meg :)

2012. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne akkor akard megnevelni, mikor éppen fáradt, éhes, stb. szóval nem teljes a komfortérzete.

Nem lehet, hogy fél valamitől, és ezért kéredzkedik fel? Próbálj meg leguggolni hozzá, úgy megölelgetni, mintha a karodban volna, anélkül, hogy felemelnéd.

Ha időre mentek, vigyél babakocsit. Ha csak sétáltok, olyan helyre menjetek, ahol vannak padok, és ha mindenképpen felvetetné magát, ülj le, és vedd az öledbe.

Esetleg várd meg, amíg magától lemászik és elkezd pücskörészni körülötted. Akkor meg hagyd békén, ez kiváló levegőzés egy gyereknek, semmi extra "sétálásra" nincs szüksége.

Lehet azért sem szeret kézenfogva menni, mert akkor, nem állhat meg, nem szedegethet föl semmit, nem tud bámészkodni.

2012. febr. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Régen engedte hogy kézen fogva menjünk de amióta megtanitottam öt egyedül menni már nem akarja.A rossz kedve pedig lehet a front miatt esetleg keveset aludt éjjel vag a foga miatt is lehet rossz kedve de ha jó kedve van akkor le nem lehet állitani
2012. febr. 24. 12:07
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

nem azért nem vágunk pofon egy 2 évest mert az utcán nem szép dolog... na mindegy


ha elfárad akkor guggolj le hozzá, öleld meg, ültesd az öledben, magyarázd el neki, hogy anya fáradt, nem tud cipelni, ha te is fáradt vagy, kicsit pihenhetsz az ölemben, de aztán a lábadon kell menned, mert a séta attól séta, hogy a lábunkon sétálunk :)

ezt akár 50x-100x is eljátszhatod, előbb utóbb rájön, hogy tényleg nem fogod cipelni.

enyém így 2 hét alatt feladta harcot és már szépen jön a lábán, 2 éves és 2 hónapos.

persze ha tényleg fáradt akkor felkapom, azért igyekszünk úgy indulni a hosszabb útra, hogy kipihent legyen :)

2012. febr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Feltételezem, nem gyalogoltok több kilométert egy nap. Szóval, ha tényleg nem menetek olyan sokat, akkor azt ki kell bírnia. Egyszerűen, szerintem nincs kedve gyalogolni. Viszont, hogy állandóan kézbe legyen egy ekkora gyerek, az nem megoldás. Kell neki a mozgás. Kissebb távolságokat el kell tudjon menni. Én nem szoktam ebből ügyet csinálni. A hisztiről le lehet szoktatni, úgy hogy nem foglalkozol vele, majd abbahagyja. rájön, hogy nincs értelme. Amikor azt akarja, hogy vedd fel, tereld el a figyelmét valamivel. Ha hisztizik, hisztizzen, csak ne engedj neki folyton, mert az nem lesz jó...
2012. febr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Le a kalappal a kérdező előtt! :D Más anyukáknak vért habzik a szájuk már a pofon említésére is, Ő meg tök normálisan reagált. :D De azért egy kétévest pofozni sztem is elég extrém lenne. Max. egy dádá a fenekére de inkább közelítsük meg máshogy. Nincs vmi kedves tárgya amit annyira szeret, hogy szinte hipnózisba esik tőle, ha odaadják neki? Egyszer rám volt bízva egy kis unokahugom ő is elég pici volt, 3-4 éves, kapott tőlem egy nagy plüss papagájt, és annyira megszerette, hogy azóta a szülei is használják lenyugtató célzattal, ha az utcán látják, hogy itt hiszti lesz, csak megvillantják neki, egyből elfelejti, hogy hisztizni akart. Szal ilyen figyelemelterelős dolgok nem működnek?
2012. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!