Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális, hogy ennyire fél...

Normális, hogy ennyire fél egyes idegenektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom most 9 hónapos. 5 hónapos kora óta ordít emberektől. Nem minden idegentől, de soktól azért. Ha hozzánk jönnek, akkoris, ha mi megyünk, akkoris. Ilyenkor hiába fogom én, akármit próbálok, addig ordít, szinte remeg, míg el nem megyünk onnan, vagy aki nálunk jött, az nem távozik. Már félek előre, ha találkozunk valakivel. Nem minden idegennel csinálja ezt. És ha meg sem szólalnak, akkoris, mitől lehet?? És meddig lehet ez? Volt valaki haso ló cipőben? Pici korától fogva mentünk ide-oda, vele egykorúakkal is találkozik. Voltubk egyszer kisbabáa foglalkazáson is, ott minden rendben volt, nem félt a többi gyerektől és szülőktől. De pont alvásidőben van a foglalkozás, egyelőre nem tudunk menni, majd ha nagyobb lesz.

Egyébként elég sírós baba, hasfájás, reflux, kakigondok....mindent kifogtunk. Most a fogzás viseli meg. Régebben jól aludt éjjel, de a fogzás ott is bekavart. Szopizi még. De ha minden ok vele, egy végtelenül huncut, motgékony, nagyon ragaszkodó baba. Este tudok jönni, addig is köszi a válaszokat. Felébredt :)



2015. ápr. 30. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem ugyanígy félt az idegenektől, de olyanoktól is, akikkel azelőtt elvolt, 5 hónapos korától azoknál is sírt, ideértve a nagymamát, nagypapát, mindenkit...úgy elvolt, ha én is ott ültem vele, és nem mentek egy méteres közelébe, de amint valaki odalépett hozzá, sírva fakadt, és csak a kezemben volt el...

viszont mintha kicserélték volna, egyik napról a másikra ez totál megváltozott, kb 8,5 hós korára...nagyiéknál voltunk és mondtam a férjemnek, lesz ami lesz, én most elmegyek vele vásárolni, ha sír a nagyiéknál, hát sír...hátha legyőzi a félelmét...odaadtam a kezükbe, kislisszoltam az ajtón, és csodák csodája, nem sírt náluk, sőt egy-két órára mentünk el, és egy hangja sem volt, elnézelődött, elcumizgatott, a kezükbe foghatták...aztán amint hazaértünk és meglátott megint sírni kezdett...

próbáld ki hogy oda adod a nagymamának/nagypapának, és eltünsz a láthatárról, talán akkor "elfelejti" hogy épp a te kezedben is lehetne...

amúgy meg bizakodj, talán a te lányod is kinövi az elkövetkezendő pár hétben ezt :)

2015. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanez volt,én már aggódtam,hogy ez nem normális.Most lesz 4 éves, kb 2,5 éves korára olyannyira megfordult a dolog,hogy annyira nyílt lett,hogy most már azt kell neki elmagyarázni,hogy nem haverkodunk boldog-boldogtalannal,mert annyira barátkozós lett,hogy félő,hogy még egy idegennel is elmenne aki kedves hozzá.
2015. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy ezeket írtátok! Remélem nálunk is ki fogja nőni. Próbáltam odaadni ilyenkor, de én is ott maradtam, úgy még nem próbáltuk, hogy kimegyek

De legközelebb kipróbálom. És ilyenkor nálatok sem nyugodott meg? Ha elesik vagy fáj vmije simán megnyugszik nálam, csak nálam alszik el, de ilyrnkor sehigy nem tudom megnyugtatni!

2015. ápr. 30. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok: nekem volt olyan nem egyszer hogy valaki szólt hozzá vagy beszélt neki,és utána egy fél óráig üvöltött,alig lehetett megnyugtatni.Nekem nagyon ciki volt,mert általában minden babát kézről-kézre adnak.Mindig megkaptam,hogy biztos nincs emberek között és azért,de ez nem így volt.Nem tudom miért,de 2 éves koráig csak a szűk családot fogadta el.Féltem is mi lesz a bölcsivel,ugyanis 2 évesen ment,de valószínüleg ez volt a vízválasztó,mert szépen beszokott,és utána már az emberekkel sem volt gond.Most meg,mint ahogy írtam,sokszor az a gond hogy túl nyílt.Ha azt mondom,hogy nem hintáztatom tovább,tanulja meg lökni magát,akkor simán kiszáll,oda megy a másik gyerek apukájához (valahogy mindig az apukákhoz megy :D ) és mondja neki,hogy akkor gyere,hintáztass meg te :D
2015. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ugyanez van nálunk is! Nagyszülőket, illetve a tesóink családjával nincs gond, vagy akikkel hetente, kéthetente találkozunk. És igen, azon kívül, hogy a szívem szakad meg a sírásától, ciki is. Nem győzök magyarázkodni.

Nálatok tényleg jó nagy váltás történt akkor! :)

2015. máj. 1. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,úgyhogy ne aggódj,ez 100%,hogy nálatok is változni fog.Nem egy ilyen gyereket ismertem,volt olyan akit még az apja se foghatott meg csak az anyja,de annak meg állandóan az ölében kellett lenni.És mindegyik kinyílt idővel :)
2015. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam! :)
2015. máj. 1. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!