Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lövetik ki egyes anyukák...

Miért lövetik ki egyes anyukák a kislánybabájuk fülét?

Figyelt kérdés

Miért döntenek ilyenben a gyerekük helyett? Miért nem várják meg, hogy akkorára cseperedjen, hogy ő maga el tudja dönteni: szeretne fülbevalót?

Lehet azzal jönni, hogy kiveheti később, ha neki nem tetszik, csakhogy a lyuk sosem tűnik el, örökké nyoma marad. Lényegében kap két heget, ha kell neki, ha nem.


2015. febr. 16. 19:24
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim válasza:
73%
Sztem ez ilyen hagyományféle lehet..például nekem van olyan ismerősöm akiknek már 3hónaposan kilövették a fülét és még mindig az első aranyfülbevalóját hordja :)
2015. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
71%
Én örülök, hogy kilövették mikor pici voltam. Nagyon kevés lány nem hord fülbevalót, de sok van, aki lövet még 3 lukat a fülébe vagy a köldökébe. Én félek minden beavatkozástól, és ma már nem merném.
2015. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
71%
ja és erre nem emlékszem így szerencsére :) ez lemaradt
2015. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
59%

A nők kb 95%-a hord fülbevalót és ezeknek a nőknek nagyrészt babakorban szúrták ki a fülüket. A maradék 5% meg vagy egyszerűen csak nem szereti az ékszereket vagy fiúvá akarja alakítani magát vagy fiús kinézetű, esetleg nem foglalkozik magával... Ez az én véleményem.

Én nem is értem, hogy téged ez miért zavar? Már kb évszázadok óta ez a szokás, hogy babakorban szúratnak fülbevalót a babáknak, mindig vannak ilyen kivételek mint te is, akik ezt ellenzik. Fogadd el hogy nem mindenki vélekedik úgy mint te.

Mellesleg mindenki azt csinál amit akar.

Én 3 hósan lövettem a kislányomnak fülbevalót, nem vagyok ettől még rossz anya, és kétlem hogy egy életre szóló gondot csináltam volna a lányomnak.

2015. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
64%
Miért lenne ezzel baj? Minden lány hord fülbevalót, az a kevés, aki meg nem, szerintem nem problémázik azon, hogy miért lőtték ki a fülét.
2015. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
67%
A kislányom 6 napos volt, mikor a kórházban a főnővér kiszúrta a fülét. Nekem eszembe sem jutott, hogy ne legyen fülbevalója. Biztos, hogy nem emlékszik rá, és így láttam jónak. Viszont azt nem értem, hogy téged ez miért foglalkoztat? Igazából semmi közöd hozzá. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, én így te úgy.
2015. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
66%

Igazából nem értem ezzel mi a baj.

Ez alapján ne is vállaljunk gyereket, hanem várjuk meg míg becsönget hozzánk egy gyerek, hogy ő akar lenni a gyerekünk, mert ő döntött így.

Magunktól ne határozzuk meg semmit? Pedig ha egy családba beleszületik a gyerek, akkor részese lesz a hagyományoknak, az anyagi helyzetnek, a szociális helyzetnek és minden egyébnek, amit nem ő határoz meg!

Ehhez képest egy fülbelövés semmi...


Én amúgy örülök, hogy kiskoromban kilövették a fülem, mert szeretem a fülbevalókat, és legalább nem emlékszem a fülbelövésből semmire.

2015. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
69%

Eszembe nem jutott idáig, hogy valaki ebben problémát lát:-(

Nagyobbik lányomnak 4 hónaposan lövettem ki a fülét, azóta is visel fülbevalót. Aranyból kis egyszerűt, de van neki egy csomó saát készítésű, extravagáns darabja is.

Kicsi lányom 5 múlt, lenőtt fülcimpája van, egyelőre nem javasolják a kilövést, mert esetében nagyon sokat változna a lyuk helye. Már 1 éve könyörög fülbevalóért.

Szóval a legtöbb csajszi kicsinek imádja a fülbevalót, ha meg később nem akar, akkor nem rak be. Én nem hordok, de egyáltalán nem zavar a "heg". Anyukámnak meg 60 évesen is 3-3 lyuk van mindkét oldalon, az első babkora óta.

2015. febr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

"Mellesleg mindenki azt csinál amit akar."


Igen, magával azt csinál, amit akar.


Nekem is kilőtték babakorban, és speciel óvódáskoromban ki lett szedve, mert örökké mindenbe beleakadt, és beszakadt tőle a fülem. A heg nem múlt el. Később kamaszként magam döntöttem úgy, hogy mégis kell, így hát kilövettem akkor, mert a lyuk már benőtt, ha a nyoma meg is maradt.

Szerintem, akinek kell, az kilöveti akkor, amikor annak idejét érzi, de miért a szülő dönti el helyette? Nekem ezzel van a bajom, nem mással.

2015. febr. 16. 19:46
 10/58 anonim ***** válasza:
44%
Nekem sem szimpatikus ez a babakori füllyukasztás. Én is úgy érzem, hogy ez olyan döntés, amit magának kell meghozni mindenkinek, én csak akkor lövetek a lányomnak ha ő maga akarja. Én iskolás koromban akartam, akkor lövették a szüleim az én kérésemre (8 éves voltam), és szerintem ez így volt jó. Nálam ez a fiúk körülmetélésével egyenértékű dolog, akkor is ha ez tényleg kisebb dolog, de mégis változtat a testen. Jöhet a lepontozás :-)
2015. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!