Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem derülnek ki, egyes...

Miért nem derülnek ki, egyes betegségek meg problémák a vizsgálatokon csak szüléskor vagy, azután derül ki minden?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 16. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Mi a kérdés?
2015. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Több oka lehet, lehet hogy olyan betegség amit még méhen belül nem tudnak vizsgálni,de lehet hogy az orvos figyelmetlen (sajnos nem egy ilyen esetet hallottunk már).
2015. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mert a jófajta, megbízható szűrések nagyon drágák, nem mindenki engedheti meg magának.
2015. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Konkrétabb kérdés? Kb. kisregényt lehet írni erre válaszként és akkor rövid lenne..
2015. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Miért később derülnek ki,a betegségek és rendelleneségek. pl:.szivbetegség,down-kór,hiányzik 1 végtag, örökletes betegségekre is gondolok.
2015. ápr. 16. 13:36
 6/19 anonim ***** válasza:
40%

1-es vagyok. Nem tudom miért kellett lepontoznia kérdésemet, de a kérdező egy nagyon értelmetlen kérdést írt ki. Ezért kérdeztem, hogy mire is kíváncsi. Arra, hogy miért nem szűrhető ki minden betegség terhestanácsadáson, vagy arra, hogy mennyire biztosak az ultrahang és egyéb módon terhesség alatt elvégzett vizsgálatok, és csak az a biztos, hogy ha már megszületett a baba?

Vagy ti ezt a zagyva kérdést megértettétek?

2015. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%
Azért mert vagy nem csináltatja meg a kismama a megfelelő vizsgálatokat, vagy szerzett betegségekről van szó. A down kór pont, meg a genetikai eltérések kiszűrhetőek.
2015. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

7. nincs teljesen igazad a Down-al kapcsolatban. Kicsit később visszajövök, valószínű nagyregényt írok.... ha addig az 1. kolleganő nem előz meg :D

3. vagyok.

2015. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jó igaz, van akinek szülés után derül ki csak, hogy mondjuk down a baba, de most már vannak ezek a több százezres vizsgálatok, amelyek állítólag tutira kiszűrik. Csak azért írtam ezt mert azért erre célzottan van vizsgálat. 7-es vagyok.
2015. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hat hetes korában hidegzuhanyként ért minket a kisfiunk vesefejlődési rendellenessége, amikor nagyon belázasodott, a gyerekorvos nem tudott vele mit kezdeni és a kórházi ambulancián kötöttünk ki. A rendellenesség miatt begyulladt a veséje, egy hét alatt hozták rendbe, aztán vizsgálatok jöttek szépen sorra és úgy tisztázódott minden, hogy mivel is állunk szemben. Nincs mese, műteni kell. És ha még ez nem lett volna elég, a gyerekorvos egy rutin vizsgálaton erős szívzörejt hallott a fiamnál. Elküldött kardiológushoz. Ott jött az újabb sokk: szív fejlődési rendellenességet is diagnosztizáltak nála. Szintén műteni kell éveken belül. Az egyik szívbillentyűjén szűkület van, nem jut megfelelő mennyiségű vér át rajta. Feltettem én is nem egy orvosnak a kérdést, hogy miért nem látták mindezt, hiszen annyiszor megnézték magzati korban a veséit és a szívét is. A válasz pedig mindig az volt, hogy még a legjobb ultrahanggal, a legélesebb szemű és a legjobb orvos sem szűrhet ki mindent. A rokon kisfiúnak szintén ez a vese fejlődési rendellenessége volt, de nála már kiszűrték magzatként, mondták is az anyjának, hogy a születése után azonnal vigyék el vesegondozóba. Hát, erről ennyit.
2015. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!