Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy is van ez az asperger...

Hogy is van ez az asperger szindróma diagnózis?

Figyelt kérdés
Elvileg ugye az a kisgyerek kap (ott) asperger diagnózist, akinél nincsen nyelvi zavar, megkésett beszédfejlődés. A fiam autizmust kapott, mert nála késett a beszéd, de ezt mára teljesen behozta pár hónap alatt. Ilyenkor változtatnak a következő kontrollon a diagnózison?
2015. máj. 14. 13:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és értelmileg jó képességű.
2015. máj. 14. 13:24
 2/8 anonim ***** válasza:

ez ennél jóval bonyolultabb és nem igen változik :)

az asperger is autizmus volt csak az egy másabb, különállóbb, megfoghatóbb dolog, ezért volt külön neve. mostanában törölték el, de ettől függetlenül nem szoktak változtatni, ráadásul nem a jelenlegi állapotot vizsgálják, hanem önmagában a fejlődést. gondolom te is minden kontroll előtt kitöltöd azt a marha nagy tesztet, abban ott van pl. a beszédfejlődés alakulása, szóval nem tekinthetnek el ettől sem

2015. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Asperger diagnózist már nem fogtok kapni, mert megszüntették, egyébként nem véletlenül. Sok autista könnyebben boldogul, mint az aspergeres diagnózissal rendelkezők és a széles spektrumon nagyon sok variáció megjelenik.


Egyébként mi is hasonló cipőben vagyunk, ugyanúgy autizmust kapott a kisfiam, nem lesz belőle Asperger, hiába beszél azóta korosztályának megfelelően, mert ez a diagnózis nem csak a beszéden múlik (illetve csak múlt). Őszintén szólva nem igazán van ennek jelentősége, az Asperger is autizmus, ugyanazok az eszközök, fejlesztések kellenek, mint az autizmussal. Kisfiam gyönyörűen kifejezi már magát, érzéseit is, tényleg mindent, mégis a folyamatábrák és a napirendi kártyái a legfőbb kapaszkodói!

2015. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem változtatnak. Nekem anno aspergert írtak a papírra, mert a beszédem több évvel megelőzte az életkoromat de később volt olyan gyógypedagógus, aki szerint inkább autizmust kellett volna. Fel is vetették de mondták ott, ahol felállították a diagnózist, hogy nem lehet változtatni. De most, hogy törölték az aspergert, mint diagnózist, szerintem ennek már nincs jelentősége. Jómagam 24 évesen napirendeket és folyamatábrákat használok, vizuális segítségekkel tanulok és készülök fel olyan esetekben, ha pl. el kell utaznom egy ismeretlen helyre. De kiskoromtól kezdve nem volt problémám azzal, ha előadást kellett tartani, több nyelven beszélek és nyelvet tanítok is. Szóval magam sem tudom, melyik diagnózis lett volna a megfelelőbb.


Viszont egy kérdésem lenne ezzel a diagnózis változással kapcsolatban: ha nekem a gyerekkori papíromon asperger van de mostanában vagy a jövőben valahol jeleznem kell ezt a dolgot, akkor ott ezután is aspergerként írjam/jelezzem vagy most már autizmusként kell? Vagy ennek nincs jelentősége?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni és elnézést, hogy belekérdeztem a kérdésbe.

2015. máj. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a válaszokat. A különbség elvileg a kettő között a nyelvi készségek és az értelmi szint. Aspergernél nincsen nyelvi késés és értelmileg átlagos, vagy átlag feletti képességekkel rendelkeznek.

Ehhez képest pl Temple Grandin, aki 4 évesen kezdett beszélni, asperger diagnózist kapott... tehát nincsen egyezőség sokszor a diagnózisokban..

Szerintem a két állapot egy tőből fakad, csak nagyon megzavaró, hogy többféle néven fut. (pl autizmus, asperger, nem meghat. perv. fejl. zavar, dezintegr. zavar stb)


Utolsó, szerintem éppen ezért mindegy, hogy melyiket használod. Mivel jók az értelmi képességeid, boldogulsz az életben, nincs jelentősége a megnevezésnek. Átlag embernek úgysem mond semmit, szakértő meg látja, hogy milyen képességeid vannak.

2015. máj. 14. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, köszönöm a választ. Azért jutott eszembe a dolog, mert nemsokára megyek konferenciára és külföldi nyári egyetemre és mindkettőnél kérik, hogy jelezzem, ha valami sajátos dolog van velem kapcsolatban. A konferenciánál még rendben lenne, mert oda be tudom írni, hogy pl. autizmus és zárójelben asperger de a nyári kurzusnál egy legördülő menü van, ahol csak az egyiket tudom bejelölni. De akkor megnyugodtam, hogy lényegében mindegy melyiket jelölöm. Remélem képes segítségeket mindkét esetben küldenek majd :D
2015. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem érdemes jelezni, hogy vizuális segítséget kérsz!

Nekem is lenne feléd egy kérdésem. Felnőtteknél hol lehet kivizsgáltatni az autizmust? És hol lehet segítséget kérni, ha egy felnőttről bebizonyosodik, hogy autista? (diplomás férjemről lenne szó, aki szétesik a mindennapokban, ha nem tartom össze a gyereknél tanult módszerekkel)

2015. máj. 15. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos sikerült kix-elnem a kérdést a megválaszoltjaimból, csak most találtam meg véletlenül, ezért nem tudtam válaszolni.

Úgy tudom, hogy a felnőtteket az autizmus alapítvány diagnosztizálja és ők tudnak fejlesztést adni felnőtteknek is. Hallottam azt is, hogy ez fizetős de ebben nem vagyok biztos.


#4

2015. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!