Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Erős hasi fájdalmat és nyomást...

Erős hasi fájdalmat és nyomást érzek a gyomorszájamnál. Elmentem laktózterhelésre, Diagnózis: Lactose intolerancia Epikrízis: contaminált vékonybél szindróma Felírt gyógyszerek:Supplin, Normix, Protexin Akkor most mi is a bajom?

Figyelt kérdés

2013. nov. 25. 22:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Rendesen szedtem a gyógyszereket de továbbra is nagyon fáj bármit eszek.Felhívtuk az orvost és azt mondta újra szedjem a Supplint és a Protexint a háziorvosom pedig Ranitidin-TEVA-t írt fel..Remélem valaki tud segiteni mihez kezdjek, nem szeretnék minden féle gyógyszert szedni
2013. nov. 25. 22:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért szedsz h.lye gyógyszereket? Semmi hasznuk... inkább diéta.


Egyszerű: ne igyál semmilyen tejet, tejes ételt. Ami mehet az a sajt, vaj, savanyított tejtermék (pl. kefir). Nem bírod lebontani a tejcukrot (laktóz), amiatt a gond. Vagy ha innál tejet (én megőrülnék nélküle) szedj laktáz enzim-készítményt.

2013. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Karácsonyig diétán vagyok de szinte már minden ételtől fáj.. januárban vissza kell mennem a kórházba fruktóz terhelésre is és hasi ultrahangra is beutaltak de csak januárra kaptam időpontot.. Viszont köszönöm a választ!
2013. nov. 25. 23:09
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Tejet eleve nem eszünk.. mindegy.


Contaminált: fertőzött.


Rágugliznál a gyógyszerekre: antibiotikumok?


Éppen most gyilkolják szét az emésztőrendszeredet (de már igazán késő van hozzá, hogy én guglizzam be a gyógyszereket, de valószínűleg igazam van).


Lehet volt valami fertőzésed, de abból mintát kellett volna előbb venni.. aztán gyógyszerezni. Vagy még akkor sem.


A kezelés egyébként így nézne ki:

- pontos diagnózis

- ha fertőzésre gyanakszanak, akkor mintavétel, tenyésztés..


- értelmes étrend összeállítása

- nagyon esetleg gyógyszer, de inkább nem /fertőzéstől függ

- probiotikum a helyes étrend mellé.


Egyébként.. rákerestem a gyógyszereidre, mert nem szeretek csak úgy tippelve írni.. és elkezdtelek sajnálni.


Kaptál antibiotikumot és prazita ellenes szert +1 probiotikumot (ez okos volt).


Mindezt gondolom tenyésztés nélkül. Pff, kicsit sem gyógyszerezik ám túl az embereket :D


Paleózzál, és véleményem szerint csak a normixet fogyaszd, a gyógyszereket ne. Bár ha elkezdted őket.. én abbahagynám, nagyon károsak az antibiotikumok, és ritkán van rájuk valódi szükség.

2013. nov. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért kaptál antibiotikumokat,mert contaminált vékonybél szindrómakor a vastagbelekben természetesen jelenlévő baktériumok felkúsznak a vékonybelekbe,ahol azonban nincs helyük és ezért panaszt okoznak. Innen ki kell "pusztítani" ezeket a baktériumokat. probiotikum pedig azért kell mellé,mert a vastagbélben lévő hasznos baktériumokat is kipusztítja az antibiotikum és ezeket vissza kell "építeni".

Amit a háziorvosod írt az egy gyomorvédő gyógyszer és a tünetek csökkenti.

Tulajdonképpen két betegséged van. Az egyik megoldása a tejcukor kerülése,a másiké az antibiotikus terápia,probiotikummal kombinálva.

2013. nov. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így már kezdem érteni, köszi ! :)
2013. nov. 26. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!