Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek a repkedés autiszt...

Szerintetek a repkedés autisztikus tünet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szerintetek Meddig normális ha egy gyerek repked örömében??

Mindenki azt mondja hogy csak az autisták csinálnak így és hogy ezt normális gyerek nem csinálja.

Ezért kezdtem el aggódni.

Nekem 25hós a lányom és ha örül,boldog akkor ugrál és repdes a kezével.

Tényleg "normális" gyerek nem szokott így csinálni??



2015. jún. 16. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az, de önmagában ha csak ez a tünete van, még nem autista. Mindhárom terület (szociális készség, kommunikáció, rugalmas viselkedésszervezés) érintettsége esetén autista valaki. A kisfiam 4 éves, egy hete diagnosztizálták autizmus spektrumzavarral, de ő sohasem repkedett. A repkedés is csak egy tünet, van olyan autista, akinél megvan és van, akinél nem. Nyugodtan repkedhet a normál fejlődésű gyerek is, ha egyéb tünete nincs. Ha más probléma nincs vele, akkor ne aggódj a repkedés miatt.
2015. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát esetleg még annyi hogy sokat mozog és még nem beszél csk 4-5szót mond a többi halandzsa
2015. jún. 16. 14:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem van autista gyerekem és igen, repkedett ennyi idősen, de ez önmagában semmit nem jelent. Az én kisfiam állandóan repkedett a kezével, ha örült, ha ideges volt, ha játszott, ha evett, de legfőképpen amikor valamilyen forgó kereket látott (autó, mosógép stb. ). Ezen kívül számtalan más tünete is volt, tipikus auti tünetek ennyi idősen.

2 évesen egyáltalán nem gond, ha csak pár szót mond, mint ahogy az sem, hogy sokat mozog. Ha csak ezeket tapasztalod, akkor semmi okod aggódni!


Az autisztikus tünetek nem kifejezetten specifikusak, ezek "csak" tünetek, amiből ha sok összejön, akkor már baj van. Ha későbbiekben aggódsz, akkor gondolj arra, hogy az autizmus feltétele 3 tünetcsoport együttes megléte (érintett a szociális viselkedés, a rugalmas gondolkozás és a kommunikáció), tehát ami nálatok van az bőven kevés szerencsére.

2015. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ,nagyon köszönöm

Reménykedem hogy semmi gond.

Nem,mást nem nagyon tapasztaltam csak ezeket

A repkedést csak akkor csinálja ha boldog ,nagyon örül valaminek,egyébként nem csinálja.

Sokat szalatgál körbe körbe,kis izgága.

Igaz nem beszél de mindent megért.

Kicsit figyelmetlen néha.

Autizmusra én sem nagyon gondolnék de lehet egy kis hiperaktív figyelemzavar van benne.

Bár ezt örökölhette is mert a nagynénje is örökmozgó a mai napig.

A suliba is azt mondták anyunak hogy a tesómat kivágják az ablakon mert nem tud nyugton lenni 😁😁

2015. jún. 16. 21:46
 5/9 anonim ***** válasza:

A repkedés önmagában tényleg nem probléma, de két évesen 4-5 szó beszéd nagyon kevés. Ellenőriztessétek a hallását, méghozzá gyermekek vizsgálatában jártas audiológussal, nem elég az altatásos BERA vizsgálat, és az sem a hétköznapi szituációkban úgy tűnik, hogy jól hall a kicsi.

Ha itt minden rendben, és közben se indult lendületesen fejlődésnek a szókincse, korai fejlesztő szakemberhez kellene fordulni, aki el tudja dönteni, szabad-e türelmesen várni, vagy szükség van beszédindító terápiára.

2015. jún. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A hallásával 100% hogy nincsen probléma.

Rengeteg gyereket ismerek akik csak az óvodában kezdtek beszlni.

4-5szó az amit tisztán kimond de mellette rengeteget haladzsázik beszél amit ugye nem értünk,de ez jó jel nem??

Ebből lesz a rendes beszéd.

2015. jún. 17. 08:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Az én kisfiam is nagyon mozgékony, ilyen volt kisebbként is és ez azóta sem változott. Neki rohamosan fejlődött a beszéde (19-20 hónaposan összetett mondatokban beszélt), nála szerencsére ép az értelme, a régi diagnózis szerint Aspergeres autista lenne (ez már eltörölték, ezért kapta az autizmus spektrumzavar diagnózist), mert a beszéddel nincs gond és a korát meghaladó az értelmi szintje. Lehet autizmus tünete a megkésett beszédfejlődés is, de akár a nálunk jelentkező rohamos beszédfejlődés is. A beszéd késése miatt valóban elviheted a kislányodat a korai fejlesztőbe, aztán ha nem találnak semmit, akkor legalább megnyugszol. Beszédfejlesztésre, beszédindításra a TSMT torna is jó lehet, érdeklődhetsz ezzel kapcsolatosan a BHRG Alapítványnál.
2015. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még előző válaszolóként írom, hogy a halandzsázás lehet autizmus jele (Autizmus Alapítvány majdnem 50 oldalas kérdőívét kellett kitöltenem a vizsgálat előtt, abban is rákérdeznek a halandzsázásra), személyesen is rákérdezett a gyerekpszichiáter, illetve még az echolálás lehet jellemző tünet. A kisfiam pl. másfél éves kora óta folyékonyan, tisztán és rendkívül választékosan beszél, de emelett előfordul még most is, hogy halandzsázik, bár már egyre ritkábban, illetve az echolálás is már nagyon ritka.
2015. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 évesen kezdett el beszélni :D nem repked. Most 5 éves lesz októberbe, kezdett el halandzsázni, mert az oviban hallotta! Főleg "angolul" halandzsázik :D

Amikor még nem beszélt magyarul, szeretett angolnyelvű meséket nézni. Angolul számolt 10-ig oda-vissza. De magyarul még nem szólalt meg. Akkor állitottam le az ngol nyelvű meséket. És de hülye voltam :D

2015. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!