Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szerezzek tekintélyt ha...

Hogy szerezzek tekintélyt ha gyerekre vigyázom?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem foglalkoznak vele, hogy mit mondok (ne labdázz a szobában, hanem menj ki a kertbe, ne húzd a húgod haját, gyere vacsizni...), és beleviszik egymást a rosszba. Nagyon hangosak, és az anyukájuknak is csak akkor fogadnak szót, ha ott van mellettük, vagy nagyon sokadszorra. Hárman vannak fiúk, 4-8 évesek, a legidősebb a "legrosszabb".
2015. jún. 23. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Jobb lesz új család után nézned, ha az anyjuk nem tudja megnevelni, te se fogod. Vagy benned van az X faktor és magától megy, vagy csak olyan sokára tudod magad pusztán az egyéniségeddel megszerettetni, hogy nem éri meg a közben elszenvedett stresszt.
2015. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szigorúnak kell lenni. egyértelműen lefektetni a szabályokat és betartatni. én kisgyerekekkel foglalkozom, most nyáron pl. gyakori, hogy 20 gyerekkel vagyok egyedül délután (bent van a dajka, de ő takarít). szóval azt mondom, hogy lehet, csak határozottnak kell lenni. és ha 3x elmondtad, hogy mit nem lehet és miért, de nem hagyja abba, akkor jöhet a bünti. én leültetem egy padra őket, ezt nem szeretik, ugye kiveszem a játékból, ez rossz nekik, így inkább nem csinálják többet.

azzal sincs baj ha anyuka túl engedékeny, a gyerekek pontosan tudják kit lehet palira venni ;)

viszont a szeretet is nagyon fontos, ha jönnek bújni, akkor meg kell őket ölelgetni, szeretgetni :)

és persze ha szót fogadnak akkor jutalmazni kell őket! már egy dicséretnek is hatalmas ereje van, hát még egy matricának :D

de versenyeztetheted is őket, pl. az kapja ebédnél a kék tányért aki a legszófogadóbb lesz délelőtt! ezt párszor mond el nekik, hogy tudják, miért melóznak.

sok sikert! :)

2015. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!