Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szerezzek tekintélyt a...

Hogyan szerezzek tekintélyt a kutyám szemében?

Figyelt kérdés

1 éves domináns, ivartalanított, közepes termetű kan.

Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét olvastam Cesar Millan könyvét is és műsorát ismerem, és próbálok vele következetes lenni. Behívhatatlan, pórázon szót fogad.


2014. nov. 5. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ki a falkavezér? Mi a probléma, miért nem engedelmeskedik? Mivel jutalmazod? Jártatok-e kutyasiba? Mióta van veled? Milyen fajta?

Amúgy egy évesen még benne van a pakliban hogy csak farokméregetni akar és azért engedetlen.

2014. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola?
2014. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha utasitod, melyebb hangon szolj hozza. Legyen meg a "harmas szabaly": eloszor kerd szepen, a masodik mar fenyegetobb, ha harmadikra se reagal, buntetes es eroszakkal ervenyesited az akaratod. Mindig csak olyan vezenyszot mondj, amit vegre tudsz hajtatni.
2014. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, harmadik válaszoló, ez alapján próbálok MÉG következetesebb lenni.

Kutyaiskola nincs normális a közelben.

És mint írtam, behívással vannak gondok. Köszönöm a hosszú leírást már láttam, ami van itt a fórumon több ilyen kérdésnél, de nem segítség. Nem hülye kutya, hosszú pórázon kisangyal, de tudja, hogy ha az nincs rajta kb azt csinál amit akar, nem tudok vele mit csinálni.

2014. nov. 5. 21:09
 5/14 anonim ***** válasza:
ha nincs meg helybol a tekintely, akkor mar valami nagyon elvan rontva oreganyam
2014. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Negyes, koszonjuk. Erre nem jottunk volna ra magunktol.
2014. nov. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem tartok ott az enyémmel (szintén domináns kan, közepes, másfél éves), hogy nyílt terepen elengedjem, de én azt csinálnám, hogyha pl. réten nem jön első, második hívásra, akkor szépen elkezdenék futni a másik irányba egy "Szia Morzsi!" kíséretében. Normális kutya nem akarja, hogy a gazdi ott hagyja a fenébe :D


Ha futtatón vagy nagy kertben nem jön oda, akkor:

először - Morzsi, gyere! -szépen, de hangosan

másodszor - MORZSI!!!! GYERE!!!

harmadszor - szó nélkül odamész Morzsihoz és odavonszolod, ahonnan hívtad az előbb, ha ehhez 3 percig kell menned utána, akkor három percig mész utána. Éreztesd vele, hogy nem bújhat ki a feladat (és a büntetés) alól.

2014. nov. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez az addig megyek utána, míg el nem kapom módszer szerintem annyira nem jó, mert ha az én kutyámból indulok ki, akkor 20 percig is mehetnék utána, míg az széles vigyorral a fején rohangászna körülöttem.


Én egy ideig kizárólag éhesen engedném el, úgy, hogy tudja, nálam van kaja és csak akkor kap, ha visszajön. Ha nem nagy nyílt terepen gyakoroltok, az is beválhat, ha flakont dobsz utána. A másik, amit érdemes gyakorolni, az a fektetés, az enyémet pl. eleinte könnyebb volt tőlem távol lefektetni, mint behívni. Akkor odamentem hozzá, megdicsértem és mehetett ismét. A kertben pedig gyakoroltuk mind a fektetést, mind az eldobott labdáról, kajáról, bármiről való letiltást, hogy legyen némi önuralma a kutyának.


Ezenkívül a tekintélyen dolgozhatsz a vele töltött idő minden percében, különféle szabályok betartatásával: menjen ki, ne jöjjön be, ne vegye el, ne rohanjon utána, ne pofátlankodjon oda, stb.

2014. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem jön oda, SOHA nem szabad odamenni és erőszakkal visszavonszolni vagy akármi. Akkor tényleg soha nem lesz behívható. Egyszer-kéteszer elmondod jó hangosan, hogy "Gyere Buksi", aztán ha látod, hogy lesz.rja, szépen elkezdesz látványosan futni az ellenkező irányba. És ezt bárhol lehet, futtatón, réten, erdőben, vagy otthon. Előbb utóbb el fog kezdeni futni utánad, ha pedig odaért hozzád, piszkos módon örülj neki, dícsérd meg nagyon. Soha nem szabad büntetni, ha nem megy oda, mert akkor a rosszélménnyel fogja összekötni, ugyanis ő nem érti, miért kapta. És akkor tudod mikor megy oda legközelebb...

Kitartás, én is sokat szenvedtem ezzel a kutyámmal, de most már 100%-osan behívható, bárhol :)

2014. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolso, ez nem teljesen igaz. Ugyanis van, hogy a kutyat reljesen hidegen hagyja, hogy a gazdi elfut. Ez a tokosebb, dominansabb kutyaknal van foleg. Vagy pl amikor egy nagy tanyan dolgoztam, amit jol ismert, ezert az elfutas semmit nem ert, hiszen pontosan tudta, hogy max hazamegy egyedul. Na ilyen esetekben oda kell menni es buntetni.
2014. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!