Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik hiperaktív gyanús...

Létezik hiperaktív gyanús kisded mindennapjaihoz tanács, iromány, honlap? 21 hó

Figyelt kérdés

Lefektetés, kanállal enni tanulás, nyugton evés, együtt kaja készítés, gyerek mellett háztartási munkavégzés és bilire szoktatás problémáira szerettem volna tanácsot.

21 hós, rohanva közlekedő, 5 percig leülni nem tudó babám napi tevékenységeihez szeretném, mert már megőrülök.


Eddig csak idősebb hiperaktív gyerekkel való foglalkozásról találtam némi infót és azok a fenti kérdéskört nem érintik. A normál kisdedekről szóló infókkal pedig az Én gyerekemnél nem megyek semmire. Pl: már két altatós (Aludj jól..., Ringató...) könyvet is többször elolvastunk a párommal és semmi hatás. A családi tanácsok, régi történetek sem érnek semmit, mert mi a párommal nagyon lassúak voltunk/vagyunk.



2015. aug. 24. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mozgékony a gyerekem (fogalmam sincs h hiperaktív-e) és én úgy vettem észre hogy a nagyon fix napirend sokat segít. Altatás,kaja, séta mind nagyon beosztva történik, max negyed órás csúszással, akkor minden ok. Fél óránál nagyobb csúszás már nyűgösséget eredményez. Persze családtól megkapom,h elkényeztetem mert mindent hozzá igazitok, de könnyű annak mondani, aki nincs vele egész nap és nem látja a különbséget a normálisan viselkedő, kiszámítható meg az egész nap szenvedő gyerek közt. Én inkább félbehagyok bármilyen programot és hazaviszem lefektetni, minthogy másnap egész nap őrületbe kergessük egymást.
2015. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És ez biztos, h hiperaktív? Ezt orvos mondta rá?
2015. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 éves sincs,de már hiperaktívnak mondják? csak mert nekem 9 éves koromban állították fel ezt a diagnozist. (egyébként kinőttem tini korra) 2 évesnél tök normális amit írsz,átlagos eleven két éves,unoka öcséimhez képest még ez semmi.
2015. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lécci a kérdésemre válaszoljatok és ne arra, hogy miért kérdezem. Kérlek.
2015. aug. 24. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó, akkor a kérdésedre a válasz: NEM. Ugyanis egy ennyi idős gyerekre nem mondja senki, hogy hiperaktív.
2015. aug. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Gyere a nagy közösségi oldalra f.....k és keress rá a csoportunkra. Hiperaktiv gyerekek anyukái, ott nyugodtan felteheted kérdéseidet, és lesz aki válaszol bizonyára. Van bizony hasonló korú már diagnosztizált adhd-s gyerek is. Bár én tanácsot adni nem tudok de ott biztos lesz aki segit neked tanácsokkal. Anno az én fiamra azt mondták áhh ez csak a dackorszak... hát elég sokáig tartott akkor nála a dackorszak mert 8 lesz a héten de még most is nagyon nehéz vele. Diagnosztizált adhd-s, viselkedészavaros. És ahogy egy válaszadó irta nem ezt nem lehet kinőni... Bizonyos tünetek ugyanúgy megmaradnak felnőtt korban is mint pl a feledékenység, szétszórtság és hasonlók....
2015. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
csak tudom már kinőttem-e már bocsánat! én aztán sem feledékeny,sem szétszórt nem vagyok. szedtem gyógyszert,tinikorra kinőttem és pont. ne te mond meg,én csak jobban tudom már. lehet,hogy nem mindenki nővi ki,de én igen
2015. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!