Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 éves, enyhén autista...

10 éves, enyhén autista fiúnak milyen ajándék lenne jó?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm nagyon rendes volt, hatalmas szívességet tett nekünk. Szeretném meghálálni, elsősorban a fiára gondoltam, hogy őt lepnénk meg valamivel. Párszor találkoztam a kissráccal, jól funkcionáló autistának tűnik, normál iskolába jár, de van néhány jellegzetes autista tünete.


Emiatt vagyok bizonytalan, hogy milyen típusú játéknak örülne vajon. Akinek van hasonló gyereke vagy ismeretségi körben, tudna tippel segíteni?


2015. aug. 28. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Rubik kocka, édesség, könyv
2015. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az életkorának megfelelő gyerek laptop nagy yláger volt. Voltak rajta feladatok matekból meg logikai dolgok stb.
2015. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
szerintem jó ötlet: Logikai játékok (rubik kocka, ördöglakat), kreativitást fejlesztő játékok (karckép, kifesthető kép), ha szeret barkácsolni.
2015. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz rá nyugodtan. A szülők meg tudják mondani, hogy mik a srác érdeklődési területei, miket csinál szívesen és úgy könnyebb lesz ajándékot választani.

Valamikor tereld erre a témát, ha szóba kerül a gyerek (ha nem akarod konkrétan elárulni a szülőknek, hogy meg akarod ajándékozni, félsz a visszautasítástól vagy ilyesmi.)

2015. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez a játék ugrott be:

[link]


A neve Addictaball, egy átlátszó gömb, belül mindenféle golyópályákkal, amin egy kis golyót kell végiggurítani a gömb mozgatásával. Nem tudom elmagyarázni, miért, de az az érzésem, hogy egy enyhe autista gyereknek nagyon tetszene.

2015. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!