Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-kóddal kirúghatják a...

SNI-kóddal kirúghatják a gyereket az oviból? És akkor mit csinálok?

Figyelt kérdés

Elmentem a gyerekkel a Vadaskertbe kivizsgálásra, azt mondták, hogy, adhd, meg beszéddel kapcsolatos hibája is van, meg sok egyéb. Azt mondták sni. Ennek először örültem, mert évek óta küzdök a Nevtannal, de nem adnak fejlesztést, mert szerintük semmi komoly baja. De most már kételyeim vannak, mert az óvódában is annyira megörültek neki, lehet, hogy most ki fogják tenni? A vezető óvónő első naptól kezdve utálja, mert problémás.

Ők kezdték az egészet, szerintük autista. SNI-kódos gyereket állítólag fogadnak. De most hallottam egy anyukát, hogy az ő gyerekét kivágták, mert autista.

Most akkor lehet, hogy az enyémet is ki fogják tenni? Meg lehet nézni valahol az alapító okiratot?

És ha kitesznek egy sni-s gyereket, így év közben mégis hova megyek vele? Minden óvoda tele van, ráadásul SNI-vel sehol nem fogadnak tárt karokkal. A férjem most már azt mondta, hogy ne is vigyük be a Nevtanba a papírt, hagyjuk az egészet. Ha viszont tényleg kapna fejlesztést, az nagyon jó lenne. Persze azt is értem, hogy az autista az elég nehéz eset.

Az én fiam édes, aranyos, nem verekszik, nem kötekszik, csak éppen semmit nem csinál meg, amit kérnek tőle (rajzolás, gyurma, torna, nem hajlandó ilyesmire). Cserébe viszont odabújik mindenkihez, amikor leszidjuk, és nagy könnyes szemekkel mondja, hogy "legyél velem kedves, légy szíves", "szeretlek", "olyan szép vagy". Így udvarol mindenkinek.

Mindenhol azt mondják rá, hogy édes pofa, de az iskolában ezzel nem fogja tudni elintézni a dolgokat.

Én eddig is próbáltam itthon fejleszteni, de sajnos elég kevés időm van rá, munka meg 3 gyerek mellett.


2015. szept. 11. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

ez nem úgy megy, hogy kitesznek ti meg bekopogtattok a környék ovijába, hogy vegyenek már át...


ha nem járhat oda, mert nincs benne az okiratban az adhd (SNI-t önmagában nem lehet benne, mert nagyon nem mindegy, hogy autista vagy vak egy gyerek), akkor kijelölik neki azt az óvodát ahova járhat vagy a jegyzővel egyeztetve akár az óvoda is felveheti az adhd-t ha adottak a feltételek.


azt meg felejtsd el, hogy te otthon fejlesztgeted a gyereket, nem vagy te fejlesztő pedagógus, te az anyukája vagy, csak ezt a kört töltsd be, a fejlesztést meg bízd szakemberre. a nevtan tényleg nem jó erre, ők másra vannak. keress a környéketeken alapítványt ami kifejezetten a figyelemzavarral foglalkozik, azokra a fejlesztésekre is lehet kedvezményt kérni.

2015. szept. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
sztem meg kérj azért szakvéleményt még más pszichológustól is. manapság nagyon divatos ez az adhd, aztán cseppet se vagyok meggyőződve, h tényleg ekkora mértékben jelen van ez a mostani fiatalok körében, és én speciel nagyobbnak látom a cirkuszt körülötte. a gyereket meg hagyd ott, bár az is tény, ha az óvónő utálja, és te tudsz neki másik óvodát, sztem mindenkinek jobb, ha átviszed, mert előbb-utóbb a gyerek issza meg a levét mindennek.
2015. szept. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A Vadaskertben egy hétig orvosokból, fejlesztő pedagógusokból és pszichológusokból álló bizottság vizsgálta a gyereket óvodai csoportban, szóval más pszichológus 1-2 órás beszélgetésből nem fog többet tudni mondani.

Ennek ellenére én is úgy érzem, hogy minden gyereket ebbe az ADHD-be pakolnak. A csoportban mindenkinek ezt a diagnózist adták. Az autizmushoz képest én még örültem neki. De keresek róla a neten anyagot, és fura az egész, az én fiam nem így viselkedik, amiket írnak róla.

Az tény, hogy a gyerek semmilyen feladatot nem hajlandó megcsinálni. Ma kb. fél órás hiszti után rajzolt nekem egy vonalat. Szóval nem tudom, hogy mi ez, de nem oké, az biztos.

Én sem gondolnám, hogy otthon fejlesztgetem a gyereket, de eddig még mindenhol ezzel ráztak le, és amikor mondtam, hogy se időm, se tudásom hozzá, mindenhol csak annyit mondtak, hogy hja, ha nekem ennyire nem fontos a saját gyerekem, mit várok mástól.

SNI-vel viszont jár a fejlesztés, csak nem tudom, hogy egyáltalán ez az óvoda vállalja-e. Az óvodavezető azt mondta, hogy igen, de fura nekem, hogy inkább le akarják rázni.

2015. szept. 12. 19:55
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A vadaskert nem ad, nem adhat sni kódot a gyerekre, csak orvosi diagnózist, tehát az adhd bno kódját. Az sni státuszt csak és kizárólag a szakértői bizottság adhatja, aki meg is vizsgálja a gyereket és eldönti, hogy az az intézmény ahová jártok számára megfelelő-e, tudják-e biztosítani a gyermek számára a megfelelő fejlesztéseket. Ha nem, akkor a szülővel együttműködve megkeresik a gyerek számára a legjobb intézményt. Ezt a folyamatot a nevelési tanácsadó kezdeményezheti. Tehát te beviszed a vadaskertes papírt a nevtanba, az kiküldi a szakértőibe, a szakértői ad egy vizsgálati időontot és máris karácsony van kb. Utána még a szakértőiben van egy orvosi vizsgálat, majd elkészíti a szakértői apapírt, addigra elkezdődnek tavasszal az iskolaérettségi vizsgálatok, így minden csúszhat, szóval az egész sni-s dolognak az átfutása nagyon sok idő.


"azt mondták, hogy, adhd, meg beszéddel kapcsolatos hibája is van, meg sok egyéb" - Ez alapján jobb lenne ha most megnyomnátok a fejlesztéseket, szerintem ne húzzátok az időt.


Ha bármi kérdésed van, akkor írj nyugodtan privát üzenetet, szívesen segítek (budapesti fejlesztésekkel kapcsolatban is).

2015. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én még elmennék egy diagnosztizáló helyre, hogy az autit tutira kizárják. (pl Cseperedő alapítvány)


Az ADHD gyakran jár együtt az autival. Önmagában az ADHD-nak egyszerűbb a terápiája, mert pszichostimulánssal negálhatóak a tünetek. Emellett a viselkedésterápia is fontos.


Oviból kirakni nem fogják ezzel, de nagyon fontos, hogy tudjatok az óvónőkkel együtt dolgozni! Az ADHD-nak nem fejlesztésre van szüksége, hanem terápiára. A Vadasban mit mondtak ezzel kapcsolatban?

2015. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Az tény, hogy a gyerek semmilyen feladatot nem hajlandó megcsinálni. Ma kb. fél órás hiszti után rajzolt nekem egy vonalat. "


Ez viszont nem jellemző az ADHD-s gyermekekre. Itt más is van, nem csak az ADHD. Lehet részképesség zavar, szorongás legalább annyira, mint a háttérben megbújó autizmus,. Egy hét bentlét után az autit jó eséllyel ki lehet zárni.

2015. szept. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, egy hetet bent voltunk. Autizmus gyanúval mentünk, azt kizárták. Van részképesség zavara, finommotorikája gyenge, és a beszédben is el van maradva, emiatt szorong is, ezt is mondták.

Én más vizsgálatot már nem látok indokoltnak, a Nevtanban is 4 különböző szakember vizsgálta, meg itt is 1 hétig a bizottság, szóval én már nem megyek más vizsgálatra, az biztos.

Azt tudtam, hogy nem a Vadaskert adja ki a sni-t, de az ő szakvéleményükkel kell bemenni a Nevtanba, ahol kérhetjük a felülvizsgálatot. Azt viszont sajnos nem tudtam, hogy ez ilyen sokáig fog tartani, de volt egy ilyen gyanúm. :(

Tavaly decemberben kértük a szakvéleményt, júniusban küldték ki, amelyben javasoltak fejlesztést, de persze nem küldenek hozzá szakembert, mert SNI-kóddal jár csak az utazó gyógypedagógus. Így megint oda jutottunk, hogy anyuka tessék otthon fejleszteni a gyereket. Ezért is mentem a Vadaskertbe, de hihetetlen, hogy kb. 3 éves korától járkálok ezzel mindenhova, és még mindig itt tartunk.

Nem vagyunk sajnos pestiek.

Logopédus lesz, azt az ovi tudja biztosítani. Pénteken megyek egy csoportba, ahol tornásznak, heti 2-szer, persze magánúton. Még ki is fizetném, csak az a baj, hogy nem tartom valószínűnek, hogy a gyerek csoportban hajlandó lesz dolgozni. Ezért is lett volna jó az egyéni fejlesztés, de akkor ez nem lesz még mindig egyszerű.

Az megnyugtató, hogy ki nem tehetik.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2015. szept. 13. 12:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor fogd a papírokat és forduljatok a területileg illetékes szakértői bizottsághoz! SNI kódot ugyanis ők adnak, a fejlesztés számát és módját ők írják ki. Hol laktok?
2015. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

jézus .... na jó, én a helyedben igen magasról tennék a fantasztikus szakértői bizottsági véleményre és de igen, elvinném a gyereket pszichológushoz privátban. hidd el, egész más, mikor ténylegesen segíteni akar és ténylegesen a gyerekkel foglalkozik, felméri, stb, mint amikor egy hivatalos véleményt kell adni pár fafejnek.


napjainkban iszonyatosan túldimenzionálják ezt a problémát, és sok olyan gyerek is áldozatául esik, akinek pedig nem kéne. oké, elképzelhető h talán kicsit kilóg a többségből, talán így - talán úgy, de semmiképpen se hoznék olyan döntést, ami már most meghatározza az életét.

remélem azért gyógyszerezni nem akarták még.

Nézd, ha az én gyerekem lenne, igenis elintézném az ovit neki és ha csak nincs valami ehet rengető probléma a gyerekkel, akkor tennék magasról a szakvéleményre.

Amiket írtál, azok egyáltalán nem olyan extra súlyos tünetek, h feltétlen be kéne kategorizálni a gyereket már most.

2015. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos elég extra, ugyanis az oviban azt mondják, hogy teljességgel fejleszthetetlen, mivel semmit nem hajlandó megcsinálni, amit kérnek tőle.
2015. szept. 13. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!