Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan reagáltok, ha tudomásot...

Hogyan reagáltok, ha tudomásotokra jut, hogy gyermeketek magatartásával gond van az iskolában?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Rosszul érintene. Mindenképpen a végére járnék az okoknak. Először a pedagógussal beszélnék, majd utána a gyermekemmel. Együtt megpróbálnánk a változtatáson, közös felelősségvállalással.
2015. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk van gond. Totál kiborultam.
2015. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Mivel én régebben tanítottam, az érem mind a két oldalát látom.

A gyerekek is francok, sokszor nem is úgy mesélik el a dolgot, ahogy a suliban volt. Viszont az is igaz, hogy egy tanár/tanító, aki már 20-30 éve tanít olyan dolgokat is felfúj, amit a gyerek nem is sértésnek szánt.

Én totál kiakadtam, ahogy a másodikas kislányommal bánnak. Teljesen elvették az önbizalmát, semmi kedve tanulni, meg van róla győződve, hogy ő egy buta, értéktelen ember. Először a férjem ment be, hát persze hőbölgött, azzal mit érsz el? A tanár csak jól megsértődött, attól nem lett jobb a gyereknek.

Azóta én járok be, hízelegni kell a tanárnak, tanácsot kérni, hogy mit csinálj másképp a gyereknevelésben. Aztán finoman elmondani, hogy te hogy csinálod otthon, mi az, ami hat a gyerekre, eltanulja, hidd el.

Az is nagyon fontos, hogy járj be a tanárhoz rendszeresen, hogy lássa, hogy téged igenis érdekel a gyerek. Amikor én voltam tanár, persze a leggázabb gyerekeknek soha nem voltak ott a szülei, én ebből egyből azt szűrtem le, hogy azért olyan a gyerek, mert otthon senkit nem érdekel, hogy mi van vele.

Ha van családi problémád, nyugodtan mondd el neki, ha látja, hogy a gyerek pl. azért zaklatott, jobban meg fogja érteni, mintha csak egy szemtelen kis h.ülyegyereket lát benne. (Csak mértékkel persze, van, aki képes ezzel is visszaélni.)

Én azóta látok változást, de én havonta bejárok beszélni az osztályfőnökkel, tartanak is tőlünk, azt is tudom.

2015. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Ha a gyermek magatartásával gond van annak sok oka lehet:

- tananyag

- környezet

- padtárs, én például az egyik legjobb tanuló/gyerek voltam első osztályban, aztán beültették mellém az egyik legrosszabb gyereket, na aztán beindult a buli:) onnantól anyán is gyakran látogatta az osztfönököt

- és persze a tanár hibája is, hiszen egy nagyon jó tanár képes szinte elvarázsolni a tanulókat, és ez nem csak ált iskolában de még egyetemen is volt 1-2 ilyen tanárom, sajna egyre kevesebben vannak az ilyen oktatók:((((

2015. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!