Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mondjam -e a barátnőmnek hogy...

Mondjam -e a barátnőmnek hogy szerintem gond van a gyermekével ha ő nem érzi? Nem tudom elbirja e a baratsagunk.

Figyelt kérdés

#barátság #Problémàs gyerek
2014. jún. 24. 11:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Mire gondolsz?

Beteg? Orvoshoz kell vinni, de nem akarják? Mert akkor érdemes szólni.

Vagy "csak" rosszul nevelik szerinted? Ilyen esetben nem mindig jó beleszólni. Ezt sok barátság nem bírja el.

Bár itt is a kérdés az, hogy milyen jellegű a probléma?

Mert jó tanácsot lehet adni, finoman és óvatosan. De beleavatkozni más gyereknevelésébe, igazából soha nem jó.

2014. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Megis milyen gond?
2014. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
41%

Nézd! Ha egészségügyi baja van a gyereknek, akkor mind a védőnő, mind az orvos felhívja rá a szülő figyelmét, tehát neked nem kell tenned semmit. Főleg nem kéretlenül.


Ha magatartásbeli problémára gondolsz, akkor abba nem szólhatsz bele, hiszen ami neked megfelelő lenne, az lehet hogy nekik nem az. Szóval szerintem ha barátnőd az anyuka, akkor fogadd el őket úgy ahogy vannak.

Nem feladatod beleszólni más életébe, és nevelésébe.

2014. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Autizmus gyanura gondolok...de tudom h nem kell azonnal a lwgrosszabbra gondolni, nem egyertelmuek a jelek, de sokminden utal ra szerintem ahogy kivulrol latom.
2014. jún. 24. 11:55
 5/26 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek es milyen jeleket látsz?
2014. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Hmmm...ez nem feltétlen az a téma, amit bármilyen erős barátság elbír. Én anno ölni tudtam volna, ha a barátnőm ezt megemlíti, pedig a kislányom autista.

A jeleket a védőnő, gyerekorvos, később az oviban az óvónők úgyis látják. Mert ha nem egyértelmű, és mégis autista, akkor a gyengébbik formája lehet...de ez csak egy vélemény.

Az ovi utolsó évében pedig, ha gond van a gyerekkel, a nevelési tanácsadóba küldik, ott vizsgálja pszichológus is, és ha gond van, észreveszi.

Szóval ha kételkedsz a barátságotok határaiban, hagyd annyiban, lesznek szakemberek, akik észre fogják venni, és majd akkor mellette állsz.

De ha elég erős a barátság, akkor említsd meg.

2014. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ha mondanek neki valamit nem azert h fajditsam a szivet hanem azert mert azt olvastam h korai fejlesztesekkel sokat lehet valtoztatni az elet minosegen.
2014. jún. 24. 12:25
 8/26 anonim ***** válasza:
Meg mindig nem derült ki mennyi idős a gyerek es milyen jeleket látsz....
2014. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Három éves. Nem beszel.szavai sincsenek csak a sajat nyelvén szotagokat ismetel. Nem ker nem mutogat csak sir. Nem tudni mikor mit akar. Nem jatszik jatekokkal csak megy egesz nap.Nem marad meg senkivel csak a szulokkel. Nem tudott beszokni a bolcsibe se igy az anyukaval van otthon. Alig alszik kicsi kora ota. Az ejjeli siras is allando. Mindene a porgetes. Barmi amit porgetni lehet. Autok kereke bicikli kereke. Nem jatszik mas gyerekekkel. Kb ennyi roviden. Tudom nen kell a legrosszabbra gondolni.
2014. jún. 24. 12:35
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

Nézd! Ha ilyen súlyos gond van a gyerekkel, arról anyuka már nyilván tud, csak lehet hogy nem akar róla beszélni, mert nem szeretné ha betegként kezelnék.

Az orvos és védőnő nyilván látja azt amiről írsz. Lehet, hogy egyszerűen magánügyként kezeli barátnőd ezt a dolgot. Elég látványos lemaradás ez egy hároméves esetében, biztos nem te vagy az egyetlen aki ezt észrevettem.


Még mindig azt mondom, hogy jobb ebből kimaradni, mert nem tudhatod mi a pontos probléma. Lehet, hogy belenyúlsz valamibe, amiből utána nagyon rosszul jössz ki.


Pl. barátnőd tudja, hogy a gyereknek daganata van, ami akadályozza a fejlődésben. Nem akar erről senkivel beszélni, Te meg elkezded firtatni neki a dolgot. Ha barátnőd ez az anyuka, akkor bízzál benne.


Amúgy meg vannak későn érő gyerekek, lehet hogy csak ennyi a gond. Te nem vagy orvos, ne vetíts anyukának, hagyd ezt a szakemberekre.

2014. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!