Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmuson kívül lehet még...

Autizmuson kívül lehet még más oka, hogy nem lehet beszélgetni a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Megkésett beszédfejlődésnél, nemet, igent nem jelez a fejével, kérdésre nem reagál, szemkontaktusa egy családtaggal van meg 100%-osan, egyébként átsuhan a tekintete a hozzá beszélőn. Ránéz, de viszi is tovább a tekintetét. Utasításokat megért és elvégez, nevére figyel. Szóval okozhatja ezt más is az autizmuson kívül?
2015. szept. 18. 10:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

Kétlem, hogy egy anonim fórum diagnosztizálni tudná. Ha így lenne, nem épült volna ki ezzel foglalkozó szakértői kör.


Vidd el szakemberhez (nevelési tanácsadó, pszichológus, pszichiáter) és ők nem vaktában fognak lövöldözni, ahogy itt lejjebb nemsokára megteszik, hanem tényleges diagnózist állítanak fel.

De még nekik is ennél sokkal, sokkal több információra lesz szükségük. Többek között olyan alapvetőekre, mint a gyerek kora.

2015. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

utánzáson alapul a dolog.

én babám sem intett a fejével nem-et, amíg én el nem kezdtem, pl amikor mondom nem szabad, figyeltem, hogy ám nézen, és komolyan hosszasan intettem nem-et és ezt nagyon sokszor, ill, amikor kérdezem, hogy kérsz inni, enni, stb akkor meg igen-t intek mindig, hogy tanulja.

és csak ezek után kezdte el a nem-mel rázni a fejét, főleg fogmosásnál :)

és kb erre sacc pár hétre volt az első olyan, hogy ha kérdezek valamit nem-et int a fejével, az igen-t hanggal fejezi ki egy, röviden hangzó "e".

próbáld meg, hogy amikor figyel mindent kifejezz nonverbálisan is, ne csak mondd.

2015. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, feltétlenül szakemberek kezére bízzuk, csak amíg az ember eljut oda, hogy a gyereket megvizsgálja egy team, akik kimondják, hogy mi a probléma, addig nagyon hosszú idő (hónapok) telik el. Addig az ember próbál utána olvasni, hogy mi lehet még. Eddig összesen annyit tudtunk meg a számtalan szakembertől + védőnő, gyerekorvos, hogy autisztikus tüneteket mutat, de ugye diagnózist senki nem tud mondani, illetve azt sem tudja senki megmondani, hogy mi a baj. Azért próbálok én is tájékozódni, hogy vajon mi lehet még az autizmus mellett, ami okozhat ilyesmit.


Második válaszoló, köszönöm, én is kipróbálom ezt!

2015. szept. 18. 11:07
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyébként pont 3 éves, és az autisztikus tüneteket én is látom rajta.
2015. szept. 18. 11:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan az utánaolvasással. Tudod, erre szokták mondani, hogy bármi bajod van és Google-lel diagnosztizálod magad, mindig az jön ki, hogy rákos vagy.
2015. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, nem szabad túlzásba vinni azt sem. Lehet, hogy meg kell békélnem azzal, hogy most nem tudok előrébb lépni az ügyben, és marad a TSMT, logopédus, gyógypedagógus, és várunk, figyelünk. Csak amennyit olvasok az autizmusról, sok tünet meg egyáltalán nem figyelhető meg a gyerekemnél, persze tudom, széles a spektrum.
2015. szept. 18. 11:26
 7/16 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be a Vadaskertbe,vagy a Bethesdába.Ott úgyis először egy szakemberrel kell beszélni kb 1 órát és ő megmondja kell-e tovább vizsgálni a gyermeked.Hallgass az anyai ösztönödre és kezd el a dolgokat.Nekem is mindenki azt mondta 4 éven át,hogy semmi baja a gyereknek és mégis kiderült,hogy autista.
2015. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, igen, a Bethesdába jelentkeztünk, várok jelenleg, hogy mikorra tudnak időpontot adni. Ti ha jól értem kaptatok már diagnózist?
2015. szept. 18. 15:18
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt találtam még: "Motoros afázia=érti amit mondasz de válaszolni nem tud,és még ehhez jön az idegrsz. éretlenség."
2015. szept. 20. 13:26
 10/16 anonim ***** válasza:

Hallását nézetted már? Addig ne vidd sehova, mert elküldenek, kell a papír, hogy ép a hallása.

Ezen kívül nagyon sok minden lehet, beszédértési zavar, adhd, asperger. De az is simán lehet, hogy csak későn érő típus. Mindenesetre jól tetted, hogy bejelentkeztél, a Nevelési Tanácsadóban ne sok reményed legyen, azok leráznak mindenkit, nehogy fejlesztést kelljen adni, mert arra nincs pénz. Ha viszont viszel szakvéleményt, hogy baj van, a Szakértői Bizottság kiutalhat utazó gyógypedagógust az ovinak. Jár már oviba?

2015. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!