Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SOS! Ki akarják tenni SNI-s...

SOS! Ki akarják tenni SNI-s fiam az oviból! Hogy tudnám ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés

A fiam normál intelligenciájú autista gyerek.Annyira,hogy 4 év nevtanos kapcsolat után azt mondták nincs baja. Magánúton a Vadaskertben diagnosztizálták.Most 6 éves és ez az utolsó éve az oviban.Erre most év közben ki akarják tenni a megszokott környezetéből.Neki a fő probléma ott jelentkezik,hogy nehezen viseli az idegeneket,az új embereket,új gyerekeket.

Az óvoda vezető azt mondja,hogy nem írhat befogadó nyilatkozatot,mert SNI.A Dohány utca pedig azt mondja,hogy csak akkor jelölheti ki a régi óvodáját,ha kap befogadó nyilatkozatot.Megy az egymásra mutogatás.

Hogy tudnám megoldani ezt a patt helyzetet?



2015. szept. 21. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

biztos van olyan állami, ami beveszi az SNI-s gyermekeket, ahol elvileg van fejlesztés(gyakorlatilag nincs)keress olyan ovit.

amúgy nem tudom melyik szerv illetékes ebben, de én kérnék segítséget hogy utolsó évben kitenni egy gyereket szerinte abszurdum.

2015. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van óvoda,amit kijelölnek neki.A gond az,hogy tönkre tenné a gyereket ez a változás.
2015. szept. 21. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Mikor kapta meg az SNI-t? Most v, már évekkel ezelőtt? Csak mert ha több éve már, akkor miért pont most akarják kitenni?

Illetve kérdés, hogy az óvoda, ahol most van, fogad-e autista gyereket? Ha igen, akkor nem tehetik ki, ha lehet integráltan nevelni a gyereket. Ha nem fogad autista gyereket, akkor a kijelölt oviba kell vigyed sajnos. Ha nem lesz befogadó nyilatkozat, akkor nem viheted oda a gyereket sajnos. De, én ajánlom neked, hogy menj be az önkormányzathoz (gondolom önkormányzati oviról van szó) és ott tegyél panaszt.

Az én fiam is SNI-s, beszédfogyatékos és a körzeti ovija fogadja a beszédfogyatékos gyerekeket hivatalosan is, így nem tehetik ki, bár nekem is célozgattak rá, hogy jó lenne neki másik ovi, de a szakértői bizottság azt mondta, hogy maradhat a körzetis ovijában, mivel befogadó óvoda. Az én fiam is 6 éves lesz és múlt héten kaptuk meg az SNI-t.

2015. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A fiam normál intelligenciájú autista gyerek.Annyira,hogy 4 év nevtanos kapcsolat után azt mondták nincs baja."

Nem értem. Gyógypedagógus vagyok, ez így leírva még nekem is teljesen értelmetlen. Ha "nincs baja", miért akarják kitenni? Mivel indokolják? Bocsi, itt valami nem kerek, ha most akarják kitenni minden ok nélkül. Valamit nem írtál le.

Ha az ovi alapító okiratában szerepel SNI, akkor el kell fogadniuk a gyereket.

2015. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ha az van a szakvéleményen, hogy normál közösségben, vagy integráltan nevelhető, akkor az se akadály, ha nincs az alapítóban SNI.
2015. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Le kell venni róla az SNI-t a szakértői bizottságnak! HA enyhe fokú nagyon, akkor jobban jártok, hidd el. Jogi ügyekben keressétek fel az AOSZ-t, fognak segíteni. Valószínűleg ki sem rakhatják.
2015. szept. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig ott volt akkor nem tehetik ki....mert ha eddig oda járt, akkor benne kell lennie az alapító okiratban, hogy járhat oda ilyen típusú "problémával" rendelkező gyerek, és nem tehetik ki.
2015. szept. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!