Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért akarják...

A szüleim miért akarják megakadályozni, hogy lefogyjak?

Figyelt kérdés
Nem ész nélkül csinálom, orvossal egyeztettem. Már fogytam is sokat, ezerszer jobban érzem magam, de a szüleim folyamatosan csak veszekednek velem, hogy milyen hülye vagyok, minek fogyni, én ilyen vagyok, fogadjam el, stb. Miért nem segítenek inkább? Anyukám azóta direkt olyan ételeket csinál, amit nem ehetek, meg rengeteg süteményt. Ha el akarok menni kicsit mozogni, akkor meg a tanulással cse**tet, pedig nem vagyok rossz tanuló. Nagyon elegem van. Most az a legújabb, hogy anyukám pszichológushoz akar elvinni, mert szerinte már beteges ez a fogyókúrázási mánia. Szerintem inkább nekik kéne pszichológus, de ha ezt megemlítem, megint én vagyok a rossz. Mit tegyek?
2013. máj. 31. 12:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Ne edd meg a sütit, tornázz tovább, had mondja, amit akar. Figyelj a BMI-re és ne menj a megengedett súly alá. Félt téged csak rosszul fejezi ki.
2013. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Mert félt az anorex divatőrület miatt!
2013. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Hány kiló vagy, hány centi, hány éves?
2013. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Hány éves vagy és hány évesek a szüleid? Mekkora súllyal kezdted a fogyást és most hol tartasz? Fiú vagy lány vagy?


Összetett dolog ez. Első körben azt mondanám, hogy féltenek. Gondolj bele te is egy kicsit, hogy mennyi rémtörténetet hallani anorexiáról, bulimiáról és az illegálisan előállított, mérgező fogyibogyókról.


A másik oldala a dolgoknak, hogy az emberek, különösen mi, magyarok szeretünk enni. Nem kicsit, nagyon... és sokat :) Ha boldogak vagyunk eszünk, ha bánatunk van eszünk. Ha esik az eső eszünk, ha süt a nap eszünk.

Én úgy vettem észre, hogy az idősebbek és a vidéki emberek sértőnek is tudják venni, ha vki nem eszik-iszik náluk. Nekem már sikerült a laktóz érzékenységem miatt kiüldözni a világból a nagymamámat és néhány vidéki rokont.

2013. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Menj bele a pszihológusba,de csak ha ők is bemennek veled,és közösen beszélgettek.

Majd a pszihológus rádöbbenti őket,hogy normális,hogy nem akarsz kövér lenni.

(persze ha már 170 centihez 40 kiló vagy,akkor más a helyzet)

2013. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3%

Mert régen nem volt ilyen-olyan érzékenység, divatos fogyókúra, stb. Ha volt is érzékenység, de nem ilyen tömegesen és nyilvánosan. A divatos fogyókúrák is a kilencvenes években kezdtek el beszivárogni, a nyugati divatbabák világa miatt, addig mindenki maga mérte fel, kinek mi a szép, nemigen volt egyennézet a szépségről, hogy csak így nézhetsz ki (mint most a BMI, mindenki mérhető, csak 22-25-ös BMI-n vagy szép, egyébként nem. A szépség mérhető lett.)

Ezért a régebbi emberek ezt sose fogják megérteni, divatnak érzik. Van is benne valami.

Másrészt ősrégi magyar szokás, hogyha nem eszel az ételből, amivel a háziasszony kínlódott, fáradt érted, neked, akkor baromira megsérted, mert semmibe veszed a munkáját.

2013. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, 174cm magas, 108kg. Eddig 7kg-ot fogytam.

Anyukám 39 éves, apukám 42, szóval nem idősek, nem ez lehet a baj.

Fél éve is csak hatalmas veszekedések árán voltak hajlandók elengedni orvoshoz, terheléses vércukor vizsgálatra. Kiderült, hogy IR-es vagyok.

2013. máj. 31. 13:18
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy foglalkozz a véleményükkel, de elsősorban magad miatt tedd, amit.

Ha jobban érzed magad attól, hogy lefogysz, mond meg nekik, hogy csak úgy tudod elfogadni magad, ha a súlyod rendben van (és nyilván így egészségesebb is leszel)!

2013. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van miből fogynod.

Ne hagyd magad,ennyi kiló nem egészséges,csináld ahogy az orvos mondja.

2013. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid is túlsúlyosak?
2013. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!