Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már egyáltalán nem tudom, mit...

Már egyáltalán nem tudom, mit csináljak, hogyan érveljek! Miért akarják minden áron megakadályozni?

Figyelt kérdés
Szóval kiválasztottam egy adott hivatást,amit nagyon szeretnék,tudom,hogy képes lennék elvégezni az egyetemet és vagyok elég szorgalmas hozzá.Tavaly 4,75 volt az átlagom és a szüleim mégis elégedetlenek voltak velem,mondták,hogy én mindig a barátaimmal lógok,meg hogy lehetne az 5,0 is.Gimnazista vagyok és szerintem ilyenkor a 4,75 se megszokott.A barátaimmal való időtöltést meg nem zárja ki a tanulás szvsz.Nem akarnak arra az egyetemre engedni,mert szerintük úgyis kibuknék.A felvételi tantárgyakból kitűnő vagyok,amiből eddig nem voltam jó,abból javítottam.Szerintük nem álmodoznom kéne.De én nem álmodozom,hanem dolgozom is!Hogy győzzem meg őket,mit mondjak,mit csináljak?Segítsetek,mert már alig bírom.
2010. szept. 12. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Jelentkezz oda, ahova menni szeretnél... és mondd el nekik világosan, hogy te ezt bevállalod... ha kibuksz, hát kibuksz, de megpróbáltad és nem úgy álltál hozzá, hogy ,,áhh úgyis hülye vagyok hozzá" . Bizonyítsd be nekik, hogy te képes vagy elvégezni az egyetemet... Nem kell 5-ösre... nem is lehet 5-ösre megcsinálni az egyetemet, ha csak nem vagy zseni. Én ennyit tudok mondani. szerencsére az én szüleim nem ilyenek. Részvétem...
2010. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, egyszerűen juttasd el az agyukig hogy ne ők hanem te fogsz dolgozni benne. Hány éves is vagy? Mert 18 felett egy normális szülő egyetért abban hogy ha akar a gyerek továbbtanul, de nem azon a pályán ahová ők gondolják. Szóval nyugodtan mondd meg nekik hogy ez a te döntésed és ez így lesz. Nem fogják azt mondani hogy na akkor nem mehetsz egyetemre.
2010. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Hagyd ott az ólomsúllyal visszahúzó, kishitű szüleidet.

El nem tudom képzelni, hogy olyan szülő legyek, aki elveszi még az életkedvét is a gyerekének.

Egy szülőnek az is feladata, hogy segítsen szárnyalni, biztatni, hogy "meg tudod csinálni, képes vagy rá!"

60N

2010. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

16 vagyok.És már elegem van.Lány létemre semmi rosszat nem is csinálok,életemben egyszer rúgtam be igazán,akkor is jól kikaptam,hogy én mindig csak iszom,így akarok én egyetemre menni?...persze.azon is kiakadnak,ha havi 1× vízipipázom a barátaimmal és előadják mindenkinek,h én erős dohányos vagyok XDD szoktam rajtuk röhögni,de néha én már..nem bírom.

ja és köszi a válaszokat! : ))

2010. szept. 12. 14:38
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Ne érvelj sehogy. A felvételi papírod oda adod be, ahová te akarod. Én legalábbis mikor meguntam a szüleim folytonos problémázását, ezt tettem. Eleinte persze ki voltak akadva rajta, de aztán belenyugodtak. A mai napig ezt a taktikát alkalmazom, ha idegesítenek, leállítom őket. Dolgozom egyetem mellett, eltartom magam, így aztán megtehetem, hogy ha nem tetszik, amit csinálnak, egyszerűen nem látogatom meg őket. Egész jól megnevelődtek már :)
2010. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

En azt tanàcsolom neked,ha ehhez a hivatàshoz nagyon kötõdsz ne lehessen megàllitani téged senkinek sem.Bizonyitsd még csak azért is ,hogy mekkoràt tévedtek benned.Mondd nekik azért is megmutatom,hogy nekem menni fog.A

ranyos vagy:)életedben egyszer rugtàl be,és vizipipàztàl,de ha nem muszàj ezt ki is hagyhatod az életedbõl.Lànyokak szerintem nem kell ilyesmi.:)

2010. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a biztatást : )) nem vagyok az a tipikus stréber lány,aki nem bulizik 1×-2×,de nem vagyok az az elvetemült fajta sem.normális vagyok szerintem,még nem kellett úgy összeszedni,hogy azt se tudtam,mi van.a másik az hogy iszonyú nagyszájú vagyok...mindig az enyém az utolsó szó : // emiatt is mindig idegesítő helyzetekbe hoztak.nagyon this is sparta-effekt van otthon.ja,és eddig úgy volt,albérletbe megyek,de azt mondták,ha ilyen hülye és nehéz szakmát választok,ami felelősséggel jár,haza se jöhetek,egy vagyon a tankönyvek/jegyzetek ára,majd úgyis megunom stb...szóval azt mondják,ha ezt választom,vagy kolesz,vagy oldjam meg magam.nem tudom...elegem van.
2010. szept. 12. 14:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Mégis milyen szakmára vannak ennyire kiakadva?
2010. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
orvos szeretnék lenni.
2010. szept. 12. 15:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Atyaég!!! Egy orvost akarnak megakadályozni?? Nem a százezredik szabad bölcsész leszel! Egy orvosra büszkének kéne lenniük, főleg, hogy eszedbe jutott, kitartásod, eszed is van, és ezt akarod! Hát én nem értem ezeket a szülőket! Én még ismeretlenül is büszkébb vagyok rád, mint ők! A lányukból dr-es, tekintélyes ember lehet, aki mások megsegítését teszi fel élete céljául! Máshol ez rang! Ne hagyd, hogy visszahúzzanak!!!!!!!!!!!
2010. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!