Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pedagógus anyukák! Az első...

Pedagógus anyukák! Az első gyerek után hány nap szabadságot kaptatok meg?

Figyelt kérdés

2012. márc. 13. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem értem pontosan a kérdést. Én épp most kezdem el letölteni a felgyülemlett szabikat, és kb. 87 napom van megmaradva.

2012. márc. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert 64 napot számoltak ki a munkahelyemen, amit én kevesellek. Egy munkajogi ügyvéd szerint is több, 106 körül járna.
2012. márc. 13. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én 2009. novemberétôl voltam táppénzen, 2010. március 6-án szültem. Idén március 7-tôl vagyok szabin, a felgyülemlett szabik július 9-ig tartanak, de már most, hogy elkezdtem letölteni, jogosult vagyok az ez évi szabikra idôarányosan.
2012. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 91et számoltak. nem lehet, hogy beleestél már abba, hogy csak a gyed fél évére jár a szabi?
2012. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sógornőm épp most számoltatta ki a munkahelyével, neki ha jól emlékszem 84 napja van, de még ő sem esett bele abba a törvénybe, hogy csak gyed első fél évére jár szabi, úgyhogy neki még az egész évre járt.
2012. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. 2008 szeptemberétől, 8 hetesen mentem táppénzre, 2009 tavaszán szültem és nekem is a felét számolják. Munkaügyi jogászt kéne megkérdezni, mert a barátnőm később szült és Ő a teljes szabit kapja.
2012. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

AZ sem mindegy, hogy a szülés évében mennyi szabi lett felhasználva. Mert van, aki kiveszi az egész éves szabiját szölés előtt, van, aki elmegy táppénzre és neki megmarad az egész éves. Ez is adhat okot nagy különbségekre, emiatt sem szabaad egymáshoz hasonlitgatni.


A munkahelyed hogyan számolta ki a napjaidat? Kérd meg őket, hogy pontosan vezessék le, máskülönben nem derül ki a turpisság.

2012. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!