Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha autista gyerek megy óvodába...

Pazsu kérdése:

Ha autista gyerek megy óvodába, miért kell értesiteni a telepűlés jegyzőjét?

Figyelt kérdés
Miért van ez?Ennek miértelme,és ha én nem járulok hozzá,hiszen senkinek semmi köze hozzá?
2015. okt. 4. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert előírások vannak arra vonatkozóan, mi kell sni gyermek fogadásához.
2015. okt. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem szólsz a gyerekeddel szúrsz ki, mivel sni-s gyereket másképp kell fogadni mint egy egészségeset. Pl egy sni-s gyerek több gyereknek számít.
2015. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ti érintettek vagytok ebben?Azért kérdezem és értem amit mondtok,csak mivel nem helybe fog menni,és én nem akarom ezt az értesitést4akkor van olyan ,hogy nem egyezek bele?
2015. okt. 4. 12:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én csak volt óvodai dolgozóként vagyok érintett. Ha nem szólsz és kiderül kirakhatják a gyereked, arra fogva hogy nincsenek meg a feltételek. Ráadásul a gyereknek is rossz, ha olyan helyre kerül ahol nincs kapacitás vele foglalkozni, fejleszteni, sokat ronthat az állapotán.
2015. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az óvodába tudják ahová fog menni,csak ezt az értesitést nem akarom!
2015. okt. 4. 12:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem ? Szegyelled ?
2015. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A jegyző feladata a feltételek ellenőrzése, az óvodakötelezettség teljesítêsének elkenőrzése. Kötelezheti a szülőt pl szakértői vizsgálazra.
2015. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne félj, értesítsd aztán annyi. A fiam csoportjába is jár egy autista kisfiú, mindenki nagyon szereti, imádnivaló. Gyerekek is szeretik. A lányokkal szokott főzni :D A fiam is szereti nagyon annak ellenére, hogy fiú (a lányokkal jobban kijön) mert kicsit hosszabb a haja.
2015. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

azért kell értesíteni, mert egy sni-s gyerekre azt hiszem 3x annyi normatívát kapnak, mint egy átlagosra, és ez az ovinak nagyon fontos

(mindaz mellett persze, amit előtte is leírtak)

2015. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ki mondta ezt neked? Az én fiam is autista, csak a szakértői vélemény kellett az ovinak.
2015. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!