Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek van valami baj a...

Szerintetek van valami baj a kislánnyal?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Néha teljesen tanácstalan vagyok.

Nem tudom eldönteni hogy baj van e a lányommal vagy sem.

A napokban viszem szakemberhez csak addig is kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Van egy 2,5 éves lányom aki nem beszél csak sokat sokat halandzsázik.

Néha 1-2szó.

Utasítást végrehajt,megmutatja a mesekönyvben amit kérdezek tőle hogy mi hol van,okos ügyes könnyen tanul de ami aggaszt az az hogy ugye nem beszél,nem bólogat hogy igen vagy nem és kérdésre sem válaszol.

Ezeket leszámítva semmi gond.

Nemtudom hogy ezt vajon miért nem csinálja ha egyszer utasításokat is végrehajt.

Érti a viccet,produkálja magát társaságban

Szereti az embereket.

Szerintetek?



2015. okt. 11. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem de viszont ismerek egy kisfiút (családban) ő 3 eves es feszt ezt csinalja.... Motyog keveset de senki sem érti ha kerdeznek tole nem válaszol hasonlo a te lanyodhoz.

Orvosnál voltak a kiafiuval semmi problema szerencsere csak nehezen tanul meg beszelni.

Lehet nálatok is ez lesz!

2015. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen lehet.Gondoltam arra is hogy nem e a beszédértéssel van gond.

Hát majd kiderül a szakembernél.

Azért remélem nincs gond mert amúgy olyan okos értelmes kislány

2015. okt. 11. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Szakember eldönti, hogy beszédészlelési problémája van, vagy maga a kommunikáció sérült és a kölcsönösséget igénylő helyzetekben is eltérése van-e. Ezt így interneten nem lehet megmondani. Korai fejlesztő központba érdemes menni.

Az, hogy nincsen semmi gond, nem feltétlen van így. A szakember figyel olyan részleteket is, amiket egy laikus nem vesz észre.

2015. okt. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Logopédushoz vitted-e már?

Lehet, hogy csak le van nőve a nyelvfékje (az ín a nyelve hegye alatt). Emiatt gátolt és fájdalmas neki a nyelvét a szájpadlásához emelni egyes hangok kimondásához. Egy kis csippentés a gégészeten, és sok gyakorlás a logopédián.

2015. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!