Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus kivizsgálása hétvégén...

Autizmus kivizsgálása hétvégén is?

Figyelt kérdés

Elvált apuka vagyok! Van egy 10 éves kisfiam! Az anyja szerzett egy papírt, hogy a fiam autista! (Még cikk is megjelent róla a neten, hogy fogyatékos) De semmi olyan jelét nem mutatja, hogy az lenne! Kommunikál másokkal! bárkivel felnőttel, gyerekkel elbeszélget, eljátszik! Iskolába néha rosszalkodik otthon viszont nem ( mivel (édesanyja rögtön rászól mindenért) Valahol kikell élnie magát!

Szóval azért kérdem a hétvégét mert hétköznap nem tudom elvinni, mivel akkor nincs nálam! Az anyja meg nem fogja oda adni! Így csak hétvégén tudnám elvinni szakemberhez! Édesanyja persze kapja utána a különböző segélyeket miegymást!



2015. nov. 11. 00:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
budapesti vagyok! Ezt elfelejtettem!
2015. nov. 11. 00:10
 2/18 anonim válasza:
wtf
2015. nov. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Másik videón a nagyobb fiú ő! (ugrálós)!

Egy autista így viselkedik?

2015. nov. 11. 00:37
 4/18 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy hétvégén bárhol vizsgálnának, az autizmusnak rengeteg formája van, van nagyon enyhe autizmus is, bár fogalmam sincs miért vitte el anyuka kivizsgálásra, de elég komoly vizsgálat előzi azt meg, hogy valakit autistának nyilvánítsanak... anyuka nem mondja el miért is az? Mi vele a probléma? Tanárokkal nem tudsz beszélni ők mit mondanak?
2015. nov. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

1, Hétvégén senki nem fogja neked kivizsgalni, pláne gphogy ez több napos, minimum egy hetes folyamat.

2, Egyedül a gondozó szülőnek van joga hozzá, te csak elsősegély igénylő helyzetben viheted jogilag orvoshoz.

3, Az autizmusnak rengeteg formája van a súlyos, kommunikációra képtelen esettol a jól funkcionáló, ránézésre normális estig.

4, Ha az én gyerekemrol osztanal meg az engedélyek nélkül képet vagy videót nyilvánosan, a következő percben már a gyamhivatalnal lennék és kérném, jphogy csak felügyelet mellett tartás vele kapcsolatot.

2015. nov. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Egyébiránt ha a kisebb gyerekről van szó, ahhoz, hogy autizmussal diagnosztizálják nagyon súlyos esetnek kell lennie, lévén 6 év alatt nem nagyon adnak ki ilyen diagnózist
2015. nov. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
6 éves kor alatt is adnak már manapság diagnózist és nem csak súlyos esetekben. A kisfiam 4 évesen kapott diagnózist, enyhén érintett, magasan funkcionáló autista, ép értelmű, rendkívül okos, de emellett megvannak az autizmusra jellemző tünetei. Azért fontos enyhébb eseteknél a diagnózis, hogy az óvodában, iskolában kaphasson utazó gyógypedagógustól autizmus specifikus fejlesztést.
2015. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Itt az egyetlen, aki autizmus gyanús az a kérdező.
2015. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A 7. válaszoló vagyok. Hétvégén valóban nem lehet megcsinálni a kivizsgálást. Azt kellene megtudni, hogy honnan kapta a diagmózist. Ha pl. Autizmus Alapítvány, Vadaskert stb. vagy egyéb komolyabb autimust diagnosztizáló központ, akkor ott valószínűleg nem tévedtek, hiszen diagnózist csak gyermekpszichiáter adhat. A nevelési tanácsadó véleményében nem lennék annyira biztos (nekünk a nev. tan. mondta, hogy nem auti és közben mégis az, de a nev.tan-ban nem igazán értenek annyira az autizmushoz, legalábbis ahol én lakok). A diagnózis adásához többször is megvizsgálják, megnézik a gyereket speciális, az autizmust szűrő tesztekkel, nekünk pl. ADOS tesztet vettek fel a gyerekkel. Tehát csak úgy nem adnak diagnózist, hogy az anyja elviszi valahova a gyereket és kap róla papírt, hogy auti. Az én kisfiam is kommunikál (rengeteget beszél), másfél éves kora óta mondatokban beszél, életkorát meghaladóan választékos szókinccsel beszél(hiszen Aspergeres lenne, ha még adható lenne ez a diagnózis), kapcsolatot teremt felnőttel és gyerekkel is, rendes oviba jár, de attól még autista. Tehát attól, hogy kommunikál, még lehet auti. Diagnózis esetén (ha voltak szakértői bizottságnál és kapott a ygerek SNI kódot) valóban jár emelt összegű családi pótlék, étkezési kedvezmény.
2015. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
az a szomorú hogy ma már minden gyereket autistanak mondanak. sőt. minden ember. ha mar valamit sorba teszel van ilyen maniad pl. vagy takarítási maniad van. autista vagy. vagy bármi. szóval itt minden ember fogyatekos.
2015. nov. 11. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!