Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedős 3 éves kislány?

Verekedős 3 éves kislány?

Figyelt kérdés

a kislányom kb 2 hete kezdett el verbálisan agresszív lenni, (szerintem a nagyinál vmi disney-s de verekedős mesét látott), fenyegetőzött azzal, hogy majd XY-t jól lecsapja, lerúgja. Aztán 1 hete elkezdett a levegőben is rúgni valaki felé akire mérges volt,(pl bácsi beszólt neki a boltban, hogy ne nyafogjon a túró rudiért...nem mintha nagyon akarta volna) de ekkor még tartott attól, hogy kikap érte vagy hogy nehogy tényleg belerúgjon másba és abbahagyta ahogy figyelmeztettem, hogy na ezt nem csinálhatja, mert csúnya dolog.


Most meg az oviban egy neki nem tetsző kislányt rúgott meg (sajnos a kislány kitartóan akar vele barátkozni ő meg kitartóan nem szereti ezt a kislányt). A dorgálást is félvállról vette, közölte hogy akkor max nem hoz neki ajándékot a Télapó és nem érdekelsz, hagyjál én majd úgyis lerúgom ,nem szeretlek és Téged is lerúglak stb. Erőteljes rászólásra ugyan abbahagyta ezt az amúgy nyugodt hangon közölt fenyegetőzést, de még ő sértődött meg.


Először szépen megbeszéltem, hogy megértem hogy nem akar barátkozni de attól még nem kell rúgdosódni

Aztán hogy nem beszélhet így, mert a mi családunkban mindenki szépen beszél és nem tűröm a fenyegetőzést meg verekedést. (kérdése rögtön: Miért?) De ha meg tényleg megmagyarázom, hogy fáj a másiknak, szomorú leszek, szépen kell viselkedni hogy sok barátja legyen, én se verekszem és Apa se stb. nem érdekli. Ő szépen, beképzelten és nyugodtan közli, hogy kit akar lerúgni, nem toporzékol vagy hisztizik csak hogy ezt fogja tenni és kész és ha nekem nem tetszik az se érdekli.Sőt inkább elvonul mint egy sértett királynő de nem lehet benne lelkifurkát kelteni benne vagy egyáltalán érdeklődést.

Mit tegyek?

Mivel se csokit nem szeret enni, se tévézni se kedvenc játék, így semmi olyannal nem tudom motiválni, hogy megvonok tőle valamit, ha meghallom újra, hogy rosszalkodott (bár kicsit gáz is lenne, hogy elveszek tőle csak úgy valami játékát mert verekedett)

De akkor mivel motiváljam ha magától nem érdekli?

A büntipaddal az a bajom, hogy magasról tenne rá szerintem, leülne, elénekelgetne a bünti idő alatt és ugyanúgy verekedne.


2015. nov. 11. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

a gyereket meg kell tanítani hogy a dühöt, haragot hogyan vezetheti le.

valahol ezt a rugdosós módszert látta, így aztteljesen természetesnek is éli meg, olyan szinten sajátította el.


azzal, hogy annyit mondasz így nem szabad meg úgy és ezért meg azért, azzal még nem mutattál neki helyes utat, hogy az indulatai hogyan vezethetné le.

amit meg le kell, hogy vezessen, kell, hogy ki tudja adni magából, vagy kifejezze a társadalom számára ha valami ne tetszik neki.


magyarán helyettesítéssel kell élni.

a rossz cselekedetet kicserélni egy társadalmilag elfogadott magatartásformára(megtanítani az önkifejezés egy másik módjára).

2015. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt tudja, hogy a babzsákját rúgdoshatja, ha ideges... de az oviban nincs babzsák, ott nem engedik, hogy bármin levezesse a feszültségét (itthon megy, belerúg a babzsákba és le is csillapodott)
2015. nov. 11. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:

ötleteket rád bízom, abban nincs már tapasztalatom, hogy mi tehet egy 3 éves ha mérges.

(kiabálás, kiáltás talán...?azzal nem bántana senkit vagy tapsolni egyet és fejét nógatni, imntha nem-et mutatna...)

te hogyan fejezed ki a dühödet?

2015. nov. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a dühös polip című könyvecske nagyon cuki és hatékony! lesd meg :)
2015. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket, a könyvet megveszem, látom ez ilyen relaxos könyv, remélem érteni fogja.

egyelőre a toppantás és babzsák püfölése maradt, meg jól lefárasztom mindennap a játszón, olyankor annyira KO, hogy fát lehet vágni a hátán...:)

2015. nov. 23. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy mesekönyv:

[link]

2015. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az agresszió fizikai levezetése egyes kutatások szerint a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem csökkenti az agressziót, sőt akár fokozhatja is.
2015. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!