Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Baj ha nem eszik egyedül...

Baj ha nem eszik egyedül kanállal egy 2éves kislány?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A lányom 25-hónapos de még nem eszik kanállal.

Nem azért mert nem tudna.Odatudja emelni a kanalat a szájához de nem is ez a gond.

A gond az hogy azért nem eszik kanállal mert nincs alkalmam megtanítani neki.

Ugyanis nem eszik főtt ételt a drágám.

Se leves se főzelék.

Csak olyat eszik mint a rántott húsok,sült krumpli meg ilyenek.

Talán a joghurt evésnél tudnám megtanítani de jó kis lustaság.

Viszont jövőre óvi.

Szóval csak megkellene tanulnia mégha nem is eszik olyat.

Pohárból most tanulja,jól halad csak az a baj hogy beledugja a nyelvét alul meg kifolyik 😁

Szóval mit javasoltok??



2015. jún. 19. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Adj neki egy pohárban vizet, hogy kanalazza ki. Most itt a meleg, nem probléma ha vizes lesz. Vagy jegkremet pohárban, tányérban... hadd gyakoroljon
2015. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Családi napköziben láttam, hogy beultettek az etetőszekbe kezébe adtak egy joghurtot és egy kanalat, ott hagyták magára, persze távolról titokban figyelték, majd egy idő után mentek attorolni a széket, gyereket meg atoltoztetni. Valahogy így fogja megtanulni egyedül, ha próbálkozhat.
2015. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet ám a rántott húst is kanállal enni, ha felkockázod neki! :) Sőt, vannak tompább villák is, amiket simán odaadhatsz neki ennyi idősen is. Kiscsopiban én már odaadom a rendes villát a rizshez is, szóval hajrá. Ha nem eteted, nem lustul el és próbálkozni fog. :) Egy óvónéni :)
2015. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen feleslegen olyanon görcsölnöd, ami bő egy év múlva lesz csak aktuális. Addigra fog más kajákat is enni a kislányod, és a kanalazást is meg fogja tanulni.
2015. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bölcsiben már két évesen önállóan esznek kanállal, villával, és isznak pohárból. Mert muszáj. De a gyerekek nagyon ügyesek, ha hagyják őket kibontakozni. Nekem már a legnagyobb, aki nem is volt bölcsis, teljesen lelkes volt alig egy évesen. Egyszer azért hagytam etetőszékben kanállal, joghurttal magára, mert át kellett vennem egy levelet. Utána már nem is nagyon engedte, hogy etessem. A másik kettő is nagyon hasonló módon önálósodott. A kicsi már másfél évesen gyönyörűen kanalazza a levest (igaz ő mindent megeszik). Szerintem nyugodtan bátorítsd, hagyd hadd boldoguljon, ő is örülni fog a sikernek.
2015. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen ,csak a baj az hogy annyira megszokta hogy a joghurtot én adom kanállal hogy lusta ő csinálni.

Ordít ,inkább nemkell neki 😞

Nemtudom hogyan vegyem rá.

2015. jún. 20. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Te vagy a szülő, ő a gyerek. Ne ő diktáljon. Ha nem kell neki a saját kezével kanalazva, akkor ne add oda neki. Hidd el, ha vágyni fog igazán arra a joghurtra és rájön, hogy máshogy nem kapja meg, akkor meg fogja próbálni. :)
2015. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell neki, megeszi :) vagy felboritja és abbahagyja az orditást, mert a kifolyt joghurtba jot lehet pacsálni :D
2015. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!