Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet megnevelni egy...

Hogyan lehet megnevelni egy nagyon neveletlen 4 éves kislányt, testi bántalmazás nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz: üvölt,sikít ha nem kap meg valamit. Társaságban nem marad meg nyugodtan egy fél órát sem a székén. Állandoan csapkod,fura grimaszokat vág ha nem tetszik neki valami, húzza a ruháját. Ma az apja hátát is elkezdte ütni,poénból. Teljesen fegyelmezhetetlen. A szülei lassan szégyelik még a játszótéren is. Hogyan lehetne megnevelni épp eszű érvekkel?

Én már a játék illetve étel elvonásra is gondokodtam. Férjem szerint meg kellene verni,megpofozni mert abbol tanulna. De szerintem gyereket nem szabad megütni soha !



2015. ápr. 28. 22:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Én is ismerek ilyen kislányt, ott szerintem a rideg nevelés okozta ezt, nem hiszem, hogy ezt vissza lehet fordítani, inkább csak kinőni. De azért az, hogy fél órát egy széken nem tud ülni ilyen korban szerintem normális.
2015. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Bennem az is felmerült hogy a kislány autista, nagyon hasonlít mindaz amit csinal az autista gyerekek tüneteire. A kislány unokatestvéremé.
2015. ápr. 28. 23:00
 3/22 A kérdező kommentje:
Ma amiatt örjöngött és sírt mert nem kapott fagyit majd miután megkapta megnyugodott amég megette. Nem köszön senkinek, futkos jobbra balra, örjöng állandoan,nem lehet kezelni mert nem hallgat senkire. Ma amikor jottek le akarta rakni az asztalra az anyukaja az ovis rajzat, erre elkezdett kiabálni hogy adja oda neki és ne rakja le. Szerintem ez nem normális egy 4 évestől...
2015. ápr. 28. 23:10
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen természetes, hogy nem tud fél óráig ülni egy széken.

Az én 3 évesem is üvölt, meg sikít, lehet a kislánynál ez még tart, lehet eddig megkapta így, amit akart.


Nektek nincs gyereketek, igaz?

2015. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Na a fagyis dologból látszik, hogy hisztivel eléri, amit akar. Itt a bibi.


A sikítozás lehet emiatt is, viszont vannak ilyen típusú gyerekek, van amelyik elviseli nyugisan a dolgokat, a másik pedig dühöng.


Ételmegvonás és pofozás nem oldaná meg a problémát.

2015. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nincsenek gyerekeink :) Ételmegvonás = ha hisztis akkor nem kap ebédet hogy elgondolkozzon azon hogy mit veszt avval hogy hisztizik. Majd este jöhetne hogy éhes.. 2. meggondolná hogy hisztisen ordít-e minden hülyeségért. Játékmegvonás is ugyanezen a logikán münkődne. Más ötletem nincs fegyelmezésre. De azért diliházat nem csinálunk mindennap..
2015. ápr. 28. 23:19
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem így működik. A hiszti a fejlődés velejárója. :) Jóindulatúlag mondom, hogy olvass utána. Nagyon sok ember így áll ezekhez a dolgokhoz, ezért is olyan nehéz a hisztiző gyerekek szüleinek az adott pillanatban.

Mondjuk itt szerintem közrejátszik a következetesség hiánya, de nem látok bele az életükbe. (a fagyi miatt gondolom)

2015. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ez egész jó cikk:


[link]

2015. ápr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Pár példa, min hisztizik a fiam:


ne fújjon a szél

nem jön motorral, aztán útközben rájön, hogy mégis azzal akar

utólag jut eszébe, hogy nem ő csukta be a liftajtót

a duplo emberke lejött a motorról

nem sikerül felhúzni a zoknit

beakadt a karja a pólóba


és még sorolhatnám... :)


Irtó nagy türelem kell hozzá, és nyugodtság, mert ha elborul az én agyam is, sokkal rosszabb lesz.

2015. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ételmegvonás mennyivel jobb a fizikai bántalmazásnál??

Egy négyéves nem fog félórát egyhelyben ülni "társaságban"...


A gyerekneveléshez alapvetően kettő azaz kettő dolog kell

1. szeretet

2. következetesség.


Ha ez nem megy vagy nem elég, akkor segítséget kell kérni szakembertől. Én így látom.

2015. ápr. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!