Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tapasztalt a gyerek...

Mit tapasztalt a gyerek későbbi fejlődésében?

Figyelt kérdés

Akinek szülés után besárgult a babája és kékfényt is kapott,egészséges ember lett?

Nekem anno azt mondták,hogy semmi gond nem lesz.

Látszólag nem is volt,csak az iskolában bukott ki,hogy baj van.

Sajnos az én gyerekem dyskalkuliás és enyhén dyslexiás lett.



2015. dec. 20. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sárgaságnak az ég világon semmi köze a diszlexiához.
2015. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Neked besárgult a gyerek szülés után?
2015. dec. 20. 11:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem, de a húgom pl igen, és nincs ilyen baja. Mondjuk ez nem reprezentatív nyilván. De ettől függetlenül mondom, hogy nincs összefüggés.
2015. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Várom még a tapasztalatokat!

2015. dec. 20. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
A gyerek besárgulása normális élettani folyamat, tuti, hogy nem ettől alakult ez ki!
2015. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

A diszkalúlia/lexia/gráfia mind oxigén hiányos állapot következményei, de lehet genetikai is, családban öröklődő.

Nekem pl. Anyum valószínűleg az (bár sosem diagnosztizálták, csak a tünetekből gondolja), én meg pluszban kaptam egy kis O2 hiányt a születéssnél.

Nem kell aggódni. Csak segítséget szerezni a gyereknek (odafigyelni a suliban biztos megkapja-e a megfelelő fejlesztést) Engem magán úton hordtak fejlesztésre, akkoriban még nem sokat tudtak erről a dologról és a suli nem is biztosított fejlesztést, csak azt javasolták menjek inkább kisegítőbe. A szüleim nem engedték, mert értelmes gyereknek tűntem. Milyen jól tették! 3 diplomám van azóta és soha nem vettem elő az általános után a nekem diszlexiám/kalkúliám van kártyát! Az azonban biztos, hogy ami mindenki számára érthető volt én azt nehezen fogtam fel, amit senki sem értett meg a tananyagból azt én egy perc alatt elsajátítottam (főleg matekból). :)

2015. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A sárgaság újszülött korban egy bizonyos fokig tényleg normális élettani folyamat. Nem okoz a későbbiekben semmilyen problémát. Viszont a nagy fokú sárgaság már gondot okozhat, mert a bilirubin átjut ilyenkor a vér-agy gáton, és az agyban lerakódásokat okoz, így súlyos károsodásokat is okozhat az agyállományban. De ez elég ritka, ha akkoriban azt mondták, hogy nem komoly a baj, és nem lesz emiatt problémája (kékfényt szinte minden besárgult baba kap, pont azért hogy hamarabb kiürüljön a bilirubin, ez még nem jelent semmit), akkor nem emiatt van most a probléma, hanem valószínűleg még méhen belül, vagy szülés közben oxigénhiányos állapotba került.
2015. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:D És mire alapozod ezt az összefüggést? Jóval több a sárga baba mind a diszlexiás gyerek! Lányom is sárga volt; ötévesen már szavakat össze tudott olvasni (rendszámokról tanulta meg a betűket, utána következtek az utcanévtáblák). Most nagycsoportos, verseket szeret olvasni magának, akár többoldalasakat is. Teleír egy A/4-es lapot: barátaim listája, mit kérek szülinapomra, szerelmes levél Rumininek, amit akarsz. Ennyit a diszlexiáról.
2016. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem alapozok én semmit.

Ez egy kérdés volt és tapasztalatokat várok. :)

A súlyos sárgaság agykárosodást okozhat.

3 napig volt kék fény alatt.

Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 7. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!