Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy ne csapkodjon...

Mit tegyek, hogy ne csapkodjon a kisfiam?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hónapos kisfiam, akit nem tudok megtanítani simogatni mert egyfolytában csak csapkodja meg karmolja az arcomat. Ha mondom neki hogy nem szabad, akkor még jobban csinálja. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mi lenne a helyes megoldás? Hogyan kezeljem? Hagyjam figyelmen kivül es talán majd abbahagyja?
2016. febr. 25. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az ilyen korú gyerekek kb. 80 százaléka csinálja. Meg kell tanítani, hogy csapkodás helyett mit csináljon. Ne hagyd, fogd meg a kezét. Mondhatod neki közben, hogy nem szabad, de a szólás kevés. Én ilyenkor megfogtam a kezüket, mondtam hogy "simi", és megsimogattam a kezével az arcomat. Néhány hónap után már elég volt mondani, hogy "simi".
2016. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta. Nálunk az vált be, hogy egyik alkalommal egy ismerőssel mentünk valahová (akit nagyon szeretett) és amikor rám csapott a gyerek, megfogta a kezét és szelíden azt mondta neki: nem szabad anyut megütni. És láss csodát, onnantól leszokott róla:-) Persze előtte én is mondtam, én is megfogtam a kezét, de mintha falra hányt borsó lett volna :D
2016. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy részt a simi-simi minta, ami bejött, hogy mit kell tennie a csapkodás helyett és most 22 hónaposan a verekedésre az, hogy elkezdtem "sírni" én is, mint a gyerekek és akkor megsimogat, puszit ad mostmár. Eddig jutottunk, tudja, mit kell csinálnia és tudja, mikor, de azt még nem tudja, hogy ne tegye meg :) Türelem.
2016. febr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kedvesen mondom neki, hogy nem szabad, elfordítom a fejem és mondom neki, hogy simogasd meg anyát, úgy tanítottam meg, ahogy írták, megfogtam a kezecskéjét és megsimogattam az arcom, vagy apa arcát. Illetve, ha nagyon nem lehet mit csinálni elkezdek "sírni", akkor meglepődik, és nyöszörög együttérzőn.
2016. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!