Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék hogy ne verekedje...

Csitta82 kérdése:

Mit tehetnék hogy ne verekedjen a kétéves kisfiam?

Figyelt kérdés
Tanácsra van szükségem! Van egy 20 honapos kisfiam és egy 8 honapos kislányom. Sajnos a kisfiam minden ok nélkül megüti, megrugja a hugát. Tudom hogy ok lehet a féltékenység,de nagyon sokat játszunk a fiunkkal is, és bevonjuk a kislányt is a közös játékba. Néha csak egyszerüen odamegy és fejbe veri. Már rászoltunk, elmondtam neki hogy nem szabad..stb. Testi fenyitést nem akarok alkalmazni, de ez sem folytatodhat. Mit csináljak?
2015. dec. 28. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kéne olyan idő mikor csak ő van a szüleivel vagy az egyikőtökkel lehet hogy hiányzik neki amikor még csak ő volt még ha viszonylag kevés is a korkülönbség

Sztem szükség lenne elmondani azt is hogy miért nem szabad faj neki mi sem tesszük te is sírnal gyere vigasztaljuk meg...

2015. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amikor a kislányom alszik, akkor csak vele foglalkozok( naponta kétszer 1-1,5 orát alszik). És az apukája tulnyomo többségben vele"hancurozik". Szoval van vele foglalkozva. Sokszor elmondom neki hogy nem szabad, és hogy sirni fog a tesoja..stb. de eddig semmi hatás :( Tegyem kilátásba hogy eltiltok töle valamit?
2015. dec. 28. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy érezd ez segítene

De fontos hogy akkor a következő esetnél is elmond mit nem szabad miért nem szabad es ha legközelebb megteszi mi lesz a következménye, de q legfobtosabb hogy valami betarthatot mondj es következetesen tartsd is be

Sok ismerősöm túlzásba esik mikor mérges es a gyerek tisztában van vele hogy úgysem történik be a amit ígér

2015. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétévesnek azt kell megmutatnod, mit szabad a kicsivel csinálni: lábacskáját megsimogatni, a fejéhez nem nyúlunk.

Nem kell a kicsit bevonni a közös játékba, ha játszotok, játssz csak a naggyal! A féltékenységet nem a beszédünkkel oldjuk, hanem a viselkedéssel

Nem rohanok a kicsihez, és ezt el is mondom a nagynak, amiből megérzi, a BABA NEM FONTOSABB NÁLA. Mert ez a féltékenységük alapja. anya ugye engem is szeretsz még? Nem a rosszindulat.

De a válasznak nem magyarázatból kell állnia, hanem viselkedésből.

Lehet a picin nevetni, szoptatáskor mesekönyvet hozatni, és a nagynak mesélni, és meg kell mutatni, mi az a mód, ahogy leget a babához nyúlni, csörgőt odaadni, popsit megpaskolni, lábacskáját simogatni.

Temperamentum kérdése is, de minden kis tesó kap valamennyit a nagytól csak a veszélyes dolgokat kell kigyomlálni. Nekem 14 hó különbséggel szinte ikrekként nőttek fel igaz mindketten fiúk. De még így is volt, hogy a homokozóban a kicsi lábszárára talált ráállni a tesó, az meg a játék hevében rá se rántott, levettem, odébb tettem, kész.

Nagyon sok meló vár rád, de megéri, menni fog hidd el! nem érdemes túlreagálni, mert a megijedt anyát nagy móka újra elővarázsolni. Csak bátran, higgadtan! Sok sikert!

2016. jan. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!