Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetünk ezért a kislányért?

Sansa LannisterStark kérdése:

Mit tehetünk ezért a kislányért?

Figyelt kérdés

13 éves, szinte mindenből bukásra áll. Van pasija, akivel időnként szakítanak, és legutóbb vagdosta magát miatta. Amúgy még csak nem is csókolóztak soha. Állandóan beteg mert nem akar rendesen felöltözni, visszabeszél, nagyon gonosz másokkal.

Párom huga egyébként. A szülők nem foglalkoznak vele, el van kényeztetve, semmiért se szólnak rá. Párszor már próbáltuni vele beszélni, de úgy beszél velünk, mintha ő lenne a felnőtt, mi meg a gyerekek, totál hülyének néz minket, meg se hallgat, csak nyomkodja a telefont.

Mit tehetünk? Tegyünk egyáltalán valamit? Tudom, hogy nem a mi felelősségünk, de nem bírjuk ezt tétlenül nézni.



2016. febr. 29. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

13 éves az én egyik lányom is.


Kb. 4,1 az átlaga, pedig alig tanul.

Nincs pasija!!! Te jó ég, pasi 13 évesen...

Vagdossa magát... visszabeszél, gonosz... szerintem egy gyermekpszichológus első körben!


Nevelési tanácsadóval vegyétek fel a kapcsolatot. Az osztályfőnöke mit tud ezekről?

2016. febr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez a szulei feladata lenne! Tudjak, hogy vagdossa magat? Esetleg annyit tehettek, hogy az osztalyfonokkel beszeltek. O nem tud raijeszteni apukara, anyukara?
2016. febr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ő azt mondja, azért áll mindenből bukásra, mert a tanárok a hülyék. Azt mondta, nem rég lekrvázta az osztályfőnöke.
2016. febr. 29. 09:28
 4/13 anonim ***** válasza:

"de úgy beszél velünk, mintha ő lenne a felnőtt, mi meg a gyerekek" :D:D:D életkori sajátosság, nagyon cukker

De a többi miatt első körben a szülőkkel, ha nem érdekli őket, nevelési tanácsadóban kellene beszélni róla-vele

2016. febr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem jó úton halad a kislány. Mert hogy még az. Először a szülőkkel kell beszélni, hogy vigyék el pszihológushoz. Szőrnyű ahogy a mai gyerekek viselkednek. Még csak 26 éves vagyok, de pl ha kaptam egy fülest a suliba, anyukám nem ment be a tanárt megfenyegetni, hanem ha búnős voltam, örültem hogy nem kaptam ki tőlük is. Úgy gondolom így volt a jó. A szülők felelőssége, vagy esetleg ha nem az osztályfőnökkel de az igazgatóval lehet hogy érdemes lenne beszélni, hogy kezeljék a viselkedését!! A vágdosás tuti hogy prvosi problémát igényel, értem hogy serdülő, de nem normális dolog így levezetni az érzelmeit. Nagyon nehéz lesz kezelni. Jó hogy legalább ti látjátok hogy gond van vele, kár hogy a szülő nem tesz ellene. :(
2016. febr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Majd átmegyünk, és megkérdezzük, tudnak-e róla.
2016. febr. 29. 10:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tehettek semmit! Ha a vagdosása miatt nem viszik szakemberhez (gyermekpszichiáter), akkor a gyermekvédelemnek érdemes jelezni! Szép kis személyiségzavar van készülőben, de sajnos nem élheted az életüket helyettük.
2016. febr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Én is vagdostam magam 13 évesen és buktam 2-3 tárgyból, de emlékszem végül magam jöttem rá, h ez így nem jó és azóta diplomám van és jó munkahelyem. Sokszor befordulok,de tudom, honnan jutottam idáig. Az a fontos, h ő felismerje és akarjon változtatni.
2016. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A gyermekvédelemnél jelenthetitek.
2016. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem fogjuk hátba támadni a szülőket! Nem fogunk gyerekvédlmet hívni. A kérdésem az, hogy a kiscsajjal hogyan beszéljünk, mit mondjunk neki, hogy észhez térjen.
2016. márc. 4. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!