Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért halmozódik az autizmus...

Miért halmozódik az autizmus egyes családokban?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogyha az első gyerek autista, akkor megnő az esélye, hogy a következő is az lesz. De mégis miért? Mi aktivizálódik ilyenkor? Nem lehet, hogy azért mert az anyuka sík ideg, és ez befolyásolja a magzatot?

Nekünk asperger irányába vizsgálják a lányomat, ha vállalok még egy gyereket, akkor jó eséllyel ő is az lesz? A családban nem ismerek ilyet, de problémás szülés volt, és a terhesség alatt is sokat idegeskedtem.


2016. márc. 29. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Hol olvastál ilyet?
2016. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de olvass utána az autizmusnak. Amiket leírtál annak köze nincs hozzá. "Síkideg", "problémás szülés", ezeknek semmi köze hozzá. Ezek már az adott, meglévő genetikai állománnyal rendelkező magzatra vannak/lehetnek hatással, az autizmus pedig már a fogantatás idejétől fennáll.


Nekem a 2. gyerekem érintett, én nem vállalok több gyereket, de a te helyzeted nyilván más, mert az első gyermekedről van szó. Hány éves a lányod? Ki vizsgálja asperger irányban (ez a diagnózis már nem létezik, autizmus van) ?

2016. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elég sokat olvastam róla, és nem állítják egyértelműen, hogy genetikus. Amikor bennünket vizsgáltak, akkor is végigkérdezték a szülés és a terhesség körülményeit.

Vadaskertben vizsgálták.

2016. márc. 29. 22:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Na, de ha genetikus, akkor miért lesz az első után a második is az? Miért nagyobb az esélye?
2016. márc. 29. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:

A testvérek öröklési rátája a legújabb kutatások szerint 20% körül van sajnos.

Az autizmus esetében több gén érintett, ezért nehéz genetikailag azonosítani, de az bizonyos, hogy az alapja genetika. A manifesztációja függ a környezeti faktoroktól. A környezeti faktorok azonban nem az anya szorongását jelentik, hanem bizonyos vírusokat, fertőzéseket méhen belül például, illetve gyanúba kerül a terhességi cukorbetegség is, illetve bizonyos immunológiai folyamatok jelenléte.

Ezek a környezeti faktorok triggerként hatnak, kedvezőtlen genetikai körülmények között okozhatják az autizmus. Tehát egy normál genetikájú magzat akkor sem lesz auti, ha ezek a környezeti faktorok jelen vannak.

Nekem a fiam auti (aspergeres), a lányom úgy néz ki normatipikus, másfél éves most, eddig teljesen élettani a fejlődése.

Én kockáztattam, de ez én vagyok, alaposan meg kell gondolni. Azért kockáztattam, mert a fiamon kívül senki nem érintett a családban autizmusban, még gyanú sincsen rá. Így távoli génekről lehetett szó az ő esetében, melyek sajnos aktivizálódhattak.

2016. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy autista gyermekek testvérei körében magasabb arányban alakul ki ADHD (hiperaktivitás, figyelemzavar), beszédfejlődési zavar, ekcéma, asztma, allergiák, egyéb autoimmun betegségek. Ezek hátterében hasonló okok állnak, azonban ugyanaz a betegséget kiváltó ok egy másik ember szervezetében más betegséget illetve más tüneteket okozhat.

Lányok között (valószínűleg genetikai okokból) alacsonyabb az autizmus előfordulásának kockázata.

Ha két gyermeknek ugyanazok a szülei, hasonló bélflórát "örökölnek", hasonló ételeket esznek, nagyrészt ugyanazon környezetben élnek. Nyilván ezek is befolyásolják egyes betegségek halmozódását családon belül.

Ha csökkenteni akarod a kockázatot, én azt javaslom, olvass utána a GAP szindrómának (GAPS), és lehetőleg a fogantatás előtt pár hónappal kezdd el a GAPS étrendet.

2016. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A GAP szindrómának semmilyen tudományos alapja nincsen, csak jó profitszerzési lehetőség a szerzőknek.


Amit a testvérek közötti öröklésről tudunk, hivatkozás:


[link]

2016. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor nem azért lesz a második gyerek is autista, mert az első az lett. Hanem ebben az esetben van a családban egy gén, és az a domináns minden gyermek esetében?
2016. márc. 30. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Az autizmust nem egy gén okozza, hanem gének összessége és bizonyos környezeti faktorok együtt állása.
2016. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!