Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinek van igaza? Mindent rá...

Kinek van igaza? Mindent rá kell hagyni vagy csak nekem nincs turelmem hozza?

Figyelt kérdés
Unokaocsem most 4 éves, ovodas. A nagynenem 2 napja szulte meg a kishugit, ezert a csalad egy kicsit 'atvallalta' az ocsit(par orara egy nap, reggel oviba vinni, nagymama hozza vissza majd kb 6-ig nalunk van amig az apja haza nem er). Ezzel minden rendben van, ha az ocsi nem lenne ennyire problemas. Mar egeszen kicsi koratol kezdve ilyen akaratos, csak a hiszti. Ha boltba vittem anno, akkor mindenfelet levett/levert a polcrol. Nalunk az ebedloben okollel utotte az uvegajtos talalot, mikor anyam raszolt, ranez es csinalja tovabb. Persze, nem az en dolgom megnevelni, gondoltam majd kinovi, de azert mindig szegyelltem akarhova elvinni mert nem tud viselkedni. Szoval tegnap nalunk vacsorazott volna, tejberizst kert, miert is ne kb 10 perc elkesziteni, de amig kavargattam addig azzal szorakozott hogy ralep a labamra. Par hete szakadt le a kormom, legszivesebben uvoltottem volna a fajdalomtol. Raszoltam, hogy hagyja abba mert faj. Erre ram nez, total gonosz vigyorral az arcan es ujra csinalja. Elegem lett, levettem az edenyt a gazrol es kijelentettem hogy irany haza es tobbet nem johet at hozzank es a felvettem a cipojet hogy akkor indulunk. Erre 1000 decibeles orditas, hiszti hogy o nem akar. Anyam felveszi hogynade megis miert, csak gyerek es bocsnatot fog kerni. Nem tette. Kesobb megemlitettem anyamnak hogy ez nem normalis viselkedes hogy szereti bantani az embereket(nem tudom allatokkal hogy all, sosem hagyom kettesben a macskammal). A nagyit is tobbszor megutotte, volt hogy az anyjat is. Senki sem verekedos nalunk a csaladba, szoval nem lathatta tolunk. Egyszer beallitottam a sarokba, akkor egy ideig birt magaval, de persze anyam szerint az is 'fenyegetes' Hagyjak ra mindent? Ez vegso soron a gyereknek lenne rossz, nem? erdekes viszont hogy allandoan keresi a tarsasagomat ha nalunk van vagy en naluk, pedig en sok mindent nem turok el tole...

2016. ápr. 7. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom kinek van igaza,nem is nagyon érdekel!

De egy biztos! Minden kiskölyöknek kell egy határ,amit nem léphet át. Nem kell bántani, de sarokba állítani azért hadd lehessen már,ha nem tud viselkedni.

Eltűrni sem kell,csak mert gyerek.

2016. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod, határt kell szabni a viselkedésének, tehát nem szabad mindent rá hagyni, és anyukád is jobban tenné, ha nem próbálná védeni tőled. Végül is nem megverni akartad. Közöld az unokaöcséddel előre a játékszabályokat, mit szabad csinálni, mit vársz el, és mi az, amit nem tűrsz el, mi lesz a következmény, ha mégis megteszi. A természetes következményeket is mondd el: pl. ha rugdossa az üvegajtót, el fog törni, és befúj a szél, pénzbe kerül kijavítani stb. Lehetőleg olyan dolgokat említs, amik rá nézve is kellemetlenek.

Csak olyan büntetéssel fenyegesd, amit be is tudsz és akarsz tartani (és nem másokon múlik). Pl. nem játszol vele, nem beszélsz hozzá x ideig. Mondhatod azt is, ha rálép a lábadra, hogy "Ez nagyon fájt, most leülök, nem akarok veled beszélni mert nagyon haragszom rád, amiért bántottál. Én nem szoktam másoknak akarattal fájdalmat okozni, ez rossz dolog." És viselkedj is úgy, hogy lássa, komolyan gondolod.

2016. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell ahogy csináltad.

Ha hazavitted volna, ne félj nem sokat próbálkozott volna utána.

Én a fiamat kétszer cibáltam haza torka szakadtából üvöltve mert nem viselkedett normálisan. Azóta csak megkérdem ha dilizik, hogy menjünk-e haza, azonnal átvált kisangyalba.

Mert tudja, hogy megteszem.


Anyukám ugyanígy, mint a tied. Nem is fogad neki szót, mert tudja hogy akármivel is fenyegetőzik, úgyse lesz semmi foganatja.


Szóval nyugodtan vidd haza legközelebb ha ilyen van. Vagy kínlódjon vele anyUkád, ha nem hagyja.

2016. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat! Termeszetesen eszembe se jutott volna megutni vagy megverni. Jo lenne ha anyam igazat adna nekem vele szemben, de mivel o a kis szemefenye ezert ez felejtos. Most ertem haza munkabol de mar hivott is hogy menjek el erte, legyen addig nalam. Mondtam hogy nem. Erre en vagyok a rossz mert a gyerek imad engem. Mindig azzal jon hogy a fiuk mar csak ilyenek, eroszakosak, agresszivak stb stb. ami akkora baromsag. Oszinten remelem hogy ez csak egy korszak nala is nincs vele semmi baj. Az ismertsegi koromben sok kisgyerekes csalad van, hiperaktiv (fiu)gyerekkel is es megsem viselkedik egyik sem igy. Amikor a sarokba allitottam akkor egy ideig tudta hol a hatar.
2016. ápr. 7. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazad volt.

Mindhárom fiam felnőtt már, nagyon szerettem, sohase püföltem őket. De sohase hagytam volna a fájós lábam taposni. Jól csináltad, a hülyeség mértékéhez mérted a reakciót.

Meg kell nekik tanítani, hogy aki otthon van, és aki éppen velük van, az a főnök. Itt anyukád nagyot hibázott, hogy beleszólt.

Ha feszültebb, nyűgösebb ( a tesó születése miatt érthető), akkor is inkább kint kell futkároztatni, labdáztatni, bicikliztetni, hogy kimozogja magát.

Boltba én nem vinném, nem minden négyévessel lehet, viszont kötnék vele alkut: "Tudod, ha nem fogad szót nekem a sarokba állsz, ha nagyon nem, akkor hazaviszlek, akkor is, ha végigüvöltöd az utcát.(Csak az a fenyegetés, amit nem csinálnál meg, csak mondod. Ha komolyan gondolod, és meg is teszed, akkor az nevelés. Ebben a korban többet számít nekik, hogy mit teszünk, mint, hogy mit mondunk. Hidd el meg tudja érteni, és képes megcsinálni is. ha nem elsőre, másodikra, harmadikra. A nagy ordítás meg azért volt, mert rádöbbent, hogy van a butaságnak következménye.

Igazad volt, csak így tovább!

2016. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!