Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 3eves lányom aki az elmúlt 1hétben úgy viselkedik hogy nemlehet vele bírni.

Azt tudni kell hogy még nem beszél.

Voltunk vizsgálatokon

Idegrendszeri éretlensége van és autisztikus tünetei.

Most kezdjük 22-én a tsmt tornát.

Nagyon nehéz vele ezért aggódom hogy nemtudjuk majd csinálni.

Sajnos igy óvodába se lehet mert nemtud alkalmazkodni sok a dühkitörés.

Az miatt is mert nagyon frusztrálja hogy nemtud beszélni.

Próbálkozik de nehezen megy neki.

Viszont ami miatt irok és aggaszt az az elmult 1het

Egy nap 4-5x van hiszti ami eltart fél 1óráig.

Olyankor fetreng és veri a fejét a földbe meg tépi a haját,engem csíp karmol.

Nem értem miért mert semmi nem történt hogy ilyen megye.

Eddig is nehezebb eset volt de ilyen Sosem volt.

Aggódom érte.

Szerintetek vigyem valahová?

Vagy meglátom milyen lesz a tsmt?

Pszichologuson gondolkodtam de nemtudom tudna e vele mit kezdeni hisz nem beszél illetve most pont nem együttműködő.

Mostmár kezdek lemerülni,nemtudom hogyan kezeljem 😞



2016. ápr. 11. 22:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Akkor ha még nem olvastad, töltsd le Kertész Niki „Hogyan kezdjük el a gyógyító étrendet?” c. füzetét. A 9. oldalon vannak tippek a új étrend bevezetésével kapcsolatban.

A válogatósság nagyon jellemző tünet, de hidd el, nincs lehetetlen. Nekem is van két kicsi gyerekem, igaz, nem autisták, az egyik ADHD-s (korábban sok autisztikus tünetet is produkált). Én is sokat küzdöttem, hogy értelmes ételeket fogadtassak el velük a szokásos pékáru-tészta-tejtermék-édesség-alapú étrend helyett. Fontos, hogy Te (és lehetőleg a teljes család) ilyen ételeket egyen. Érdemes fokozatosan átállni, mert nyilván nem fog egyik napról a másikra a megszokott ételek helyett újakat elfogadni (nektek sem lesz könnyű, de érdemes, mert ti is egészségesebbek lesztek). Nem szabad kapkodni, idegeskedni, ha nem kér valamit, nem kér – ha kér akár csak egy falatot is, nagyon kell örülni, agyondicsérni, jutalmazni.

A probiotikumot nem nagy cucc belecsempészni az ételbe, italba, mivel nincs íze. Egyéb étrendkiegészítők sem ártanak, amiket a füzet ajánl. Mi D-vitamint, halolajat szedünk.

Hidd el, az étrend a legfontosabb a gyógyuláshoz!

2016. ápr. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nem igaz! Erre semmilyen tudományos bizonyíték nincsen, ezért nagyon nagy felelőtlenség ilyen tanácsokat osztogatni!

Az autizmus nem lehet gyógyítani! (ha egyáltalán az van) Azt lehet elérni a kitartó fejlesztésekkel, hogy az autizmussal élő gyermek sokkal könnyebben vegye az akadályokat, a tünetei csökkenjenek, és ha vannak, akkor a speciális képességeit hatékonyan ki tudja bontakoztatni.

Ha nem lenne autizmus, még mindig a barlangban élnénk. Szóval óvatosan azzal a gyógyítással! Temple Grandin (egy nagyon híres asperegeres autista ember) azt mondta, hogy a jövő gyógymódja nem az autizmus megszüntetése, hanem az, hogy az alacsonyan funkcionál autisták magasan funkcionálókká váljanak.

Az étrendi és diétás javaslatok nagyon vitatott és igen kétséges eljárások sajnos. Rengeteg áltudományos dolog kering, ami jól hangzik, de sajnos nem állja meg a helyét a bizonyítékon alapuló orvoslásban!

2016. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, jó lenne, ha végre elolvasnád a GAPS könyvet...

Kedves kérdező! A fentiek alapján két lehetőség közül választhatsz:

1. Elhiszed, hogy az autizmus kizárólag genetikai mutáció eredménye, és mint ilyen, gyógyíthatatlan. Reménykedhetsz, hogy a megfelelő fejlesztések (és valamilyen csoda) eredményeként gyermeked nem alacsonyan, hanem magasan funkcionáló autistaként tudja majd leélni életét.

2. Elhiszed, hogy az autizmus (és még sok más idegrendszeri rendellenesség, pl. figyelemzavar, hiperaktivitás) több, az utóbbi pár évben egyre több részletében feltárt tényező hatására alakul ki, és megfelelő étrenddel ÉS fejlesztéssel eredményesen gyógyítható. Kertész Niki kisfia pl. pár hónap alatt az autisztikus tüneteinek 90%-át elhagyta - bár ők egy kicsit módosított étrendet követnek -, de van még rá rengeteg példa a neten, elég beírnod a youtube-ba, hogy „GAPS diet”.

Egyáltalán nem tartom felelőtlenségnek, hogy egy olyan étrendet javasoljak egy autisztikus tüneteket produkáló, megkésett beszédfejlődésű kisgyermek anyukájának, amit egy neurológus/táplálkozástudományban diplomát szerzett orvos dolgozott ki autista kisfia meggyógyítására, és amivel egy angliai klinikán több száz autista gyereket kezelt és kezel jó eredményekkel ma is.

A fejlesztés nagyon jó és kell is, magyar viszonyok között remélhetőleg 2 éven belül el is tudjátok kezdeni (vagy nem, már olyanról is olvastam). Addig is megy az idő, miért ne kezdenétek el már holnaptól az étrendváltoztatást? A legrosszabb, ami történhet, hogy nem történik semmi, de én elég valószínűtlennek tartom. Jobb esetben pár hónap alatt javulnak a tünetek, és emellett egy sor járulékos tünet és betegség kezelésére sem kell pénzt költeni. Pl. gyakori hurutos megbetegedések, fülfájás-fülgyulladás, allergiák, asztma, ekcéma, hasfájás, emésztési problémák, vércukor-ingadozásból fakadó ingerültség/hisztik, alvászavar. Nálunk ezek már eltűntek, egész télen egyszer voltak a gyerekek betegek kb. 5 napig, bár bevallom, csak részben követjük a GAPS étrendet (én teljesen, a gyerekek leginkább csak otthon - az oviban csak tej-szója-tojásmentes diétán vannak). Viszont így is elégedett vagyok az eredményekkel.

2016. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Utolsó! Olvastam a GAPs könyvet! Miután én is a a szakmában dolgozom, emellett a családom nagy része orvos, elhiheted nekem, hogy tudjuk mi az a bizonyítékon alapuló orvoslás. Azt is tudom, hogy hány orvos lép a sarlatánság útjára az anyagi haszonszerzés végett.

A diétának bizony lehet mellékhatása, nagy tévhit, hogy nem! Már abból is kiindulva, hogy az autista gyermekek magas százaléka erősen szelektál az étkezésben, szinte biztosra vehető, hogy egy diétánál komoly hiányállapotok fejlődhetnek ki.

Kimásolom, hogy milyen válaszlevél érkezett a "győri anyuka" levelére valóban szakemberek részéről. :


" [link]


El lehet rajta gondolkodni mindenkinek. Én is érintett szülő vagyok és felháborítónak tartom, hogy mire nem képesek egyesek az anyagi haszonszerzés érdekében! Kicsit hasonló ez a szekták működéséhez. A laikus szülő pedig nem tud mérlegelni, mert nincsenek meg hozzá az eszközei és persze, hogy javítani akarna a gyermeke állapotán.

Elnézést az offért!

2016. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"A fejlesztés nagyon jó és kell is, magyar viszonyok között remélhetőleg 2 éven belül el is tudjátok kezdeni (vagy nem, már olyanról is olvastam)."


Budapesten kb 2-3 hónapos várólista van. (pl Korai Fejlesztő) Ez messze alulmarad a 2 évtől...

2016. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Köszi a linket, részben egyet is értek a cikkel, leginkább az átlagos magyar háztartásban ismeretlen, nem egyszer túl drága élelmiszerekkel kapcsolatban. Vannak viszont benne pontatlanságok és téves megállapítások is.

Ugyanezen szerzőtől megtaláltam (többek között) a GAPS étrend leírását, ami akárhogy is nézzük, nem tesz semmilyen negatív megállapítást magáról az étrendről: [link]

A legnagyobb gond az, hogy a cikk és a hivatalos orvostudomány megállapításai abból a feltételezésből indulnak ki, hogy a mai átlagember étrendje egészséges, ez az etalon, és ehhez viszonyítva bármelyik ismertetett étrendből hiányzik valamilyen alapvetően fontos tápanyag. Ez egy hatalmas tévedés, amit mi sem bizonyít jobban, mint a különféle gyógyíthatatlan krónikus és autoimmun betegségek egyre növekvő esetszáma. A mai hétköznapi ember étrendje dúskál mindenféle vegyi anyagokat tartalmazó élelmiszerekben, amiknek lassan már köze sincs a tápláló ételekhez. Szinte mindenki, akit csak ismerek (a gyerekek főleg), napi szinten fogyasztja az üdítőket, fehér lisztből készült bolti kenyeret, péksütiket, tésztát, tejtermékeket, cukrot, míg gyümölcs és zöldség gyanánt sokszor tartósított ecetes-cukros konzerveket vagy bolti majonézes salátákat, húsból pedig felvágottakat, csibefasírtot, virslit esznek. Ehhez képest akár a paleolit, akár a GAPS étrend (de biztosan van még más is) a bolti feldolgozott élelmiszerek radikális csökkentésével vagy teljes elhagyásával máris minőségi előrelépést jelentenek, ami sok, ún. civilizációs betegségben szenvedő ember állapotában javulást eredményez.

A GAPS étrend abban tér el sok más irányzattól, hogy nem feltétlenül egy életre szól, egy idő után (átlagosan két év), az emésztőszervi problémák és egyéb tünetek megfelelő javulását követően fokozatosan be lehet vezetni az étrendbe szinte minden hagyományos, természetes ételt. Addig is az ajánlott ételek házilag készített, könnyen emészthető és egyszerűen elkészíthető, tápanyagdús ételek, amik gyerekek számára is biztosítják a fejlődésükhöz szükséges összes fontos tápanyagot. Ezért nem értem, miért igyekszel róla mindenkit lebeszélni.

2016. ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Azért, mert azt sugallja, hogy az autizmust gyógyítani lehet egy étrenddel! Ez nem igaz! Az autizmus egy idegrendszeri fejlődési eltérés, mely az emberiséggel egyidős. Régen, amikor még nem volt tartósított élelmiszer és ennyi vegyszer, ugyanúgy voltak autisták.

Az aggályaimat is leírtam fentebb, ami egy diéta bevezetése ellen szól. A glutén és kazein megvonás is járhat következményekkel egy gyermek esetében.

Azt kell kideríteni, hogy valóban fennáll-e táplálék allergia, vagy intolerancia, mert ez egy érintett gyermek esetén valóban súlyosbítja a tüneteket azzal, hogy rossz közérzetet okoz.

A másik meg az, amit a cikk is ír, hogy nincsen hiteles kutatás, ami alátámasztja a diéta hasznosságát. Az orvostudományban, ha valamit várunk, azt bizonyítani is kell. A bizonyításnak megvannak a maga kritériumai, ami hitelessé teszi a kutatást és megkülönbözteti sarlatánságtól. Bizonyításnak nagyon kevés az, hogy a gyerekem jobb, mióta diétáztatom. A javulásnak objektívnak kell lenni és egyértelmű ok-okozati kapcsolatot kell kimutatni a gyógymóddal. A vizsgált esetszámnak is reprezentatívnak kell lennie, ami jó mintavétellel és megfelelő esetszámmal történik.

Az autizmus kórlefolyása is olyan, hogy spontán hullámzások vannak benne, ami ha éppen egybeesik a diétával, akkor hajlamos a szülő ebben kapcsolatot látni, holott ez egyáltalán nem jelent korrelációt. Ezért kell kellő elemszámú minta. Ezek a vizsgálatok megtörténtek a GAPS étrendnél és nem sikerült kimutatni szignifikáns kapcsolatot.

Természetesen nem kell a gyereket édességgel tömni és egészségtelen kajákat adni neki. (bár sok autista szülője örül, ha a gyereke egyáltalán megeszik valamit). Az is igaz, hogy az agyoncukrozott élelmiszerek viselkedészavarokhoz vezetnek, mivel hirtelen emelik a vércukrot. Az is igaz, hogy bizonyos ízfokozó anyagok és színezékek(pl:E621, brilliantkék)rossz hatással vannak az ADHD-val élő gyermekekre. Ezt is ki lehet mutatni hiteles módszerekkel, van rá irodalom is.

Én csak azt kívántam az írásommal érzékeltetni, hogy az autizmus jóval komolyabb annál, hogy diétákkal gyógyítani lehessen. Ha egy gyermek nem szenved étel allergiában, intoleranciában, akkor nem ennek kell az elsődlegesnek lenni, hanem a szakszerű fejlesztéseknek heti igen magas óraszámban és lehetőleg minél korábbi életkorban elkezdve. Az ADHD meg a legtöbb esetben sikeresen kezelhető és szinten tartható szenzoros tornákkal és/vagy pszichostimulánsokkal. Ha egy diéta hatására szűnnek a tünetek, akkor nem valódi ADHD okozta a problémát, hanem anyagcserezavar, táplálékintolerancia.

Nem utolsósorban elég sok szülővel vagyok kapcsolatban az autizmus végett, akik végigcsináltak már komoly diétás módszereket, leginkább a GAP-ot és semmilyen javulás nem volt az ő esetükben. Ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor a világ már régen megoldotta volna az autizmus kérdést...

2016. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Régen, amikor még nem volt tartósított élelmiszer és ennyi vegyszer, ugyanúgy voltak autisták." De volt nehézfémmérgezés és járványos betegségek. Azt sem lehet tudni, ezek az emberek miket ettek. Nem bizonyítható, hogy náluk csak génhiba okozta a tüneteket.

"A glutén és kazein megvonás is járhat következményekkel egy gyermek esetében." Csak egy negatív következményt mondj.

"Az orvostudományban, ha valamit várunk, azt bizonyítani is kell." Sajnos attól félek, az orvostudomány inkább azt igyekszik bebizonyítani, hogy ezek az étrendek nem hatásosak. Tehát van egy alaphipotézis, és ahhoz igazítják a kutatási módszert, esetleg az eredményeket is.


Sajnos nem tudtál meggyőzni, bár jól elvitázgatunk egymással, már nem először :) Szerintem mindenki döntse el, hogy számára melyik út járható. Jó döntést csak úgy lehet hozni, ha ismerjük az összes lehetséges alternatívát. Jelen esetben: fejlesztés + étrendváltoztatás vagy fejlesztés + eddigi étrend.

2016. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy mi a végzettséged?

Meggyőzni az elvakult embereket nem lehet észérvekkel, ezért nem ez volt a célom az írásommal.

2016. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!