Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 3eves lányom aki az elmúlt 1hétben úgy viselkedik hogy nemlehet vele bírni.

Azt tudni kell hogy még nem beszél.

Voltunk vizsgálatokon

Idegrendszeri éretlensége van és autisztikus tünetei.

Most kezdjük 22-én a tsmt tornát.

Nagyon nehéz vele ezért aggódom hogy nemtudjuk majd csinálni.

Sajnos igy óvodába se lehet mert nemtud alkalmazkodni sok a dühkitörés.

Az miatt is mert nagyon frusztrálja hogy nemtud beszélni.

Próbálkozik de nehezen megy neki.

Viszont ami miatt irok és aggaszt az az elmult 1het

Egy nap 4-5x van hiszti ami eltart fél 1óráig.

Olyankor fetreng és veri a fejét a földbe meg tépi a haját,engem csíp karmol.

Nem értem miért mert semmi nem történt hogy ilyen megye.

Eddig is nehezebb eset volt de ilyen Sosem volt.

Aggódom érte.

Szerintetek vigyem valahová?

Vagy meglátom milyen lesz a tsmt?

Pszichologuson gondolkodtam de nemtudom tudna e vele mit kezdeni hisz nem beszél illetve most pont nem együttműködő.

Mostmár kezdek lemerülni,nemtudom hogyan kezeljem 😞



2016. ápr. 11. 22:34
1 2 3
 1/27 Bella169 ***** válasza:
93%

Bár ez a módszer inkább 0-3 éves kor között használatos, de mivel ő még nem beszél és nem is fog egyik napról a másikra még a tornával sem, próbáljátok ki a babajelbeszédet.

Ez segíti oldani a frusztráciát. Ki tudná alap dolgokban így fejezni a mondandóját és talán kevesebb lenne a dühkitörés is. Ha meg tudná mutatni hogy ő most éhes, szomjas, fázik, játszani akar stb és ti azt értenétek akkor csökkenne a belső feszültség és még a beszédtanulás is gördülékenyebben menne.

Ugyan az én lányom egy teljesen egészséges 7,5 hónapos de 4 hós kora óta jelelünk vele. Ugyan ő még pici ahhoz hogy visszajeleljen de már most látom a kis arcán hogy gyakran használt jeleket érti.

2016. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Szerintem olvasd el a GAP szindróma c. könyvet, és próbáld ki a GAPS étrendet. Nálunk az étrendváltoztatás sokat javított mindkét kisfiam viselkedésén. Egyik ADHD-s, másik megkésett beszédfejlődésű (és nagyon hisztis). Mindkettőnél előfordult nem egyszer egy-másfél órás hisztiroham is. A könyv alapján most már jobban értem, mitől lehettek a düh- és hisztirohamok.

Ajánlom még a "Soha többé autizmus" facebook csoportot is, nagyon sok érdekes dolgot olvashatsz és hasznos tanácsokat kaphatsz, pl. milyen vizsgálatokra érdemes elvinni a kislányodat.

2016. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó köszönöm abban a csoportban benbe vagyok.

Sajnos az étrendben nemtudok változtatni mert Örülök ha egyeltalán megeszik valamit 😢

2016. ápr. 12. 17:20
 4/27 anonim ***** válasza:
Autizmust ki kellene vizsgálni! Kérjetek időpontot az alábbi helyek egyikén: Autizmus alapítvány, Korai Fejlesztő, Bethesda kórház vagy Vadaskert. Ha auti, akkor haladéktalanul meg kell kezdeni a specifikus fejlesztést! Ne várjatok!
2016. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem tudja az autizmust diagnosztizálni, hacsak nem erre specializálódott. Ehhez szaktudás és spec tesztek kellenek. Kizárólag olyanhoz érdemes menni, aki ért hozzá. A leírtak alapján én sajnos erre gyanakszom, mint érintett szülő és szakember is egyben. (előző voltam) Nagyon fontos a korai fejlesztés, mert a prognózis is múlhat ezen. Ezért írtam, hogy ne várjatok. A TSMT jó, de nem elég.
2016. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Itt ahol lakom nemtudom milyen fejlesztést kaphatna a tsmt n kívül.

Ez egy kis falu nincs itt semmi.

Azt meg nem tehetem meg anyagilag hogy Hetente x napot pestre vigyem 😞

2016. ápr. 13. 13:49
 7/27 anonim ***** válasza:
Utazó gyógypedagógusról érdeklődj a körzetes nevtanban, vagy szakértői bizottságnál. Kell hozzá szakvélemény.
2016. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Kérdező, először diagnózis kell! Utána ráérsz gondolkodni a fejlesztésen. Diagnózist csak a korábban felsorolt helyeken tudnak adni, ha autista. A Szakértői sem ért az autizmus diagnosztizálásához. Hova valósiak vagytok? Nagyon fontos, hogy kapjon a gyermeked ellátást, mert az élete függ tőle. (életminősége) Ha ez költözéssel jár, akkor sajnos ez is meggondolandó. De ne szaladjunk előre ennyire. Vizsgálat kell először.
2016. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
De a szakértői tudja kirendelni a fejlesztőt.
2016. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A szakértőihez jobb diagnózissal menni...
2016. ápr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!