Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 0915én lessz 10éves...

Kisfiam 0915én lessz 10éves 1osztályos tanulo. Pöszesége miatt visszafogták az oviban 2szor járja az1 osztályt. Matek irás megy neki jol, olvasással sokat küzdünk. Logopédushoz jár. Zavarja szavakat nehezen érthetöen ejti. Hol kérhetünk segitségért?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 17:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Itt már csodálkozni sem lehet...
2010. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
53%
Vannak beszédjavító általános iskolák is, van olyan, ami bentlakásos. Keress rá a gugliban és próbálj ezen a vonalon továbblépni.
2010. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
6%

Nem bántásként, de 10 évesen elsős, akkor ha minden akadályt jól vesz a továbbiakban 18 lesz mire befejezi az általános iskolát (más gyerek már egyetemre megy ekkor, jó persze neki erre amúgy sincs reális esélye), de ha még egyszer megbukik, akkor még a 8 általánost sem tudja befejezni, mert a tankötelezettség 18 éves korig tart Magyarországon vagyis az iskola 18. életévének betöltéséig köteles fogadni a gyereket. Meg tinédzsreként kétlem, hogy el fog járni általános iskolába.

És mihez fog akkor kezdeni az életben, még a jogosítvány megszerzéséhez is kell az általános iskola. Jó persze elmehet culágernek, de az nem nagy kilátás a jővőre nézve.

Úgyhogy bárhogy is van ez nagyon nagy baj, hogy 10 évesen még elsős.

2010. ápr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap 18:55,hát te nem semmi vagy!Szerinted akkor ezt a gyereket dobják ki,üssék le,vagy mi legyen vele?Ilyenkor szoktam azt mondani,hogy na kívánom,hogy kerülj hasonló szituációba,de itt azért egy emberéletről van szó,tehát nem kívánom.Hát remélem,hogy a jóisten nem küld hozzád egy ilyen ártatlan életet,mert te inkább kidobnád a kukába.
2010. ápr. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az anyukának és kisfiának valós segítség kell.

Mint már írta amit lehet meg tesz. Én váltottam vele privát is levelet készségesnek mutatkozott minden olyan javaslatomra amely az életükben megvalósítható

Ne mindig a szülőhibája,ohgy pl egy kisgyerekről nem vagy későn derül ki az iskola éretlensége egyéb problémája. A másik nem mindenki lakik olyan városban főleg nem megyeszékhelyen ahol pl adott a kisegítő vagy előkészítő iskola és bizony problémát jelent egy ekkora és problémás gyereken hogy bentlakásosé iskolába menjen. Azt sem tudjátok,hoy milyen helyzetben van anyuka egyedül él-e vagy sem hány gyereket nevel stb. Segítséget és nem lehordást kért.

Főleg nem azt,ohgy az ő nyelvi képességeit is kritizáljátok.

Igen én is kiszúrtam,ohgy nem ír helyesen, de nem erre koncentráltam.

2010. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm a jó kívánságaidat. De ki kell ábrándítsalak, cseppnyi túlzás nélkül mondhatom, az én kisfiam másfél évesen értelmesebb mondatokat mondott, mint amiket itt ANYUKA leírt.

Úgyhogy nem hiszem, hogy ilyen irányú problémával kéne szembesülnünk tíz éves korában. Nem kizárt, hogy lesznek más problémáink, de mindent elkövetek, hogy ne legyen. (fejlesztő, gyógytorna stb)Ahogy meg is tettem mindent, amikor oxigénhiányos állapotban, hypotóniával jött világra. És semmiben nincs lemaradva kortársai mögött ma. Sőt.

És bármit mondasz tíz évesen már elkésett anyuka, és igenis gondolnia kell a fia jővőjére is, találni egy olyan iskolát, helyet, ahol megkapja a szükséges fejlesztést,mert abban sem hiszek, hogy neki reménytelen lenne az élete. De abban biztos vagyok, hogy az igazi gondok majd 16 éves korában jönnek, ha általáno iskola 6.osztályába fog járni.

2010. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nézd,az én bátyám is betegen született.Nem mindegy,hogy milyen fokú a sérülés.Szüleim mindent megpróbáltak,a lehető legjobb helyeket keresték fel,több szakemberhez elvitték,de sajnos bizonyos területeket nem lehetett tovább fejleszteni.Rendes osztályba járt,mert a speciális iskolában nem fejlődhetett volna megfelelően,csak visszahúzták volna.Általános iskolába kétszer ismételt osztályt és egy évvel később kezdett és szakmunkásképzőbe járt utána (akkor még volt ilyen intézmény),ahol szintén egy évet ismételnie kellett.Fejlesztő pedagógus,később szaktanárok segítették,mégis ennyire futotta.Mára egyéni vállalkozó lett,két keze munkájából él és tisztességes,teljes értékű emberré vált,akit az élet korán felnőtté tett,mert sajnos az emberek előítéletesek és elég sok lenéző,csúfos megjegyzést kellett elviselnie.Engem ezért ütött szíven a válaszod.Sajnos elkell fogadni,hogy van,amikor már ez a szint is jónak számít,mert van ilyen,sajnos tapasztalatból beszélek.Azonban az ilyen helyzetek előnye,hogy megtanulunk valakit önzetlenül szeretni,mert ismerjük a sérült embert és azt tapasztalom,hogy az ő szívük sokkal nagyobb,pedig az élet pofonjaitól akár ridegek is lehetnének.
2010. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!