Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Újabban csak megcsinálni van...

Újabban csak megcsinálni van idő a gyereket, de nevelni már nincs kedv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal vagyok, kereskedelemben dolgozom nem régóta. Néha kapunk ingyenes termékmintákat 1-2 gyártótól, amit oda szoktunk adni a vásárlóknak.

Tegnap jött egy anyuka a gyerekével, hogy van-e még abból a cukorból minta, amit a múltkor adtunk, mert szeretne megint kapni. Hozzáteszem, ez egyetlen darab cukorkát jelent!

Mondtam, hogy sajnos nincs már, de megfogtam egy nagy matricát a pult alól, és a gyerek felé nyújtottam, kedvesen rámosolyogtam, hogy remélem ennek is örül.


Elkezdett üvölteni és bőgni, hogy neki ez nem jó, kitépte a kezemből és összegyűrte.

A mintaszülő csak ejnyebejnyézett egyet, gyorsan kifizette a kért árut, majd ahogy kiléptek, a kölök földhöz vágta magát.

Hozzáteszem, 10-ből 9 gyerek nem tud viselkedni, a köszönésről nem is beszélve. De ez az utóbbi eset... ELKESERÍTŐ!!!



2016. máj. 4. 09:01
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
61%
A te megoldasod ebben a helyzetben?
2016. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves volt a gyerek? Én pl a 3 (sőt majdnem 4) évesemnek nagyon nehezen tanítom meg azt hogy köszönni kell. Értelmes gyerek, okos, de nem szeret köszönni, mindig rá kell szólnom. A 2 évesemmel is hiába próbálkozom, azt mondja hogy nem akar köszönni. Mit csináljak, megverjem? Az meg pont nem érdekel hogy emiatt ki mit gondol rólunk. Mindig szólok nekik hogy köszönjenek, és vagy köszönnek, vagy nem. Kérdező, te hogyan vennéd rá a gyereket hogy köszönjön? A viselkedésről meg annyit, hogy az enyémek utálnak az autóban ülni, aztán vásárolgatni, mindig hiszti a vége, de mivel kisgyerekek, nem is az a dolguk hogy csendben kussoljanak és shoppingoljanak a Tescoban (muszáj vinnem őket mert nincs kire bízni), így el kell viselni egy kis hisztit. Leszidom őket, de nem fogok velük üvöltözni a bolt közepén. Ha fetreng akkor sokszor már csak nevetek rajtuk, és a vádló pillantásokon hogy "na ez sem neveli a gyerekét". Igenis nevelem, és igenis jó gyerekek, de még gyerekek.
2016. máj. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon röhögök, mikor valaki olyasmibe veri az orrát, és ítélkezik róla, amiről halvány lila fingja sincs.😂

Majd ha túlestél egy 3-4év dackorszakon, akkor gyere észt osztani közértes lányka....

2016. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező csak annyit tudok mondani,hogy ha gyereked lesz,rájössz.Én is így néztem azokra,akiknek hisztizett a gyereke mint te,aztán anya lettem.És most már átérzem a helyzetüket.Nem olyan egyszerű,mint amilyennek tűnik.Én sem kezdtem volna kiabálni vele a boltban.A lányom 15 hós,kezdi feszegetni a határokat.Alapból jól szokott viselkedni,de még sok mindent nem ért.Múltkor a játszón beégetett egy nagyi előtt,de ez van.
2016. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
68%

Én is csak hasonlóakat tudok írni.

Két gyerekem van, egy 1,5 éves és egy 3,5 éves.

A pici még nem beszél, így nem is fog köszönni.

A nagy okos, értelmes gyerek, de nem köszön. Hiába mondom neki, a barátainak köszön, de idegennek nem. Max bebújik a hátam mögé. Nem tudok vele mit tenni.

Van olyan, h hisztiznek. A gyerekek 99%-ának van ilyen korszaka. Ha unja a bevásárlást, ha valami kell neki és nem kaphatja meg, ha valami nem úgy történik, ahogy azt elképzelte, akarta.

Fiam olyanon is képes földhöz vágni magát, hogy pl ő akarta becsukni az ajtót és miért apa/anya /akárki csukta be.

Mit lehet ezzel tenni? Otthon sem verem meg és üvöltöm le a fejét, a boltban sem fogom. Próbálok ilyenkor minél gyorsabban elköszönni és kimenni az üzletből.

Ha nekiállok ütni-verni a gyereket, meg üvölteni vele, az normális lenne? Semmi baj nem volt az anya reakciójával.

Gondolom idézőjelbe akartad rakni a mintaszülő szót ugye?!

Meséld már el , hogy TE mit tettél volna a nő helyében?

Mert egy kisgyerektől nem fogsz tudni kikényszeríteni egy bocsánatkérést, meg köszönést! És nem fognak ott állni, hogy esdekelni a bocsánatodért.

Gondolom te meg fogod nevelni megfelelően a gyerekedet, 2 évesen már illedelmesen, napszaknak megfelelően köszönni fog mindenkinek.

2016. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, hány éves a gyerek, de mentsd el ezt az oldalt a kedvenceid közé, hogy meglegyen majd, ha saját gyereked lesz. Komyolan mondom, nem piszkálás. A nevelés valóban nagyon sokat számít, és alapból is különböző habitussal születünk, de vannak dolgok, amiket egyszerűen ki kell várni, ilyen a hisztikorszak vége is. Meg kell várni, míg megérik rá a gyerek, hogy elfogadja, ha a dolgok nem úgy történnek, ahogy ő akarja vagy eltervezte, és hogy megérjen rá, hogy másképp vezesse le a belső feszkót. Nem mindegy persze, hogy hogyan kezeli a szülő a hiszit, de erőteljes túlzás viszakézből a szülőt hibáztatni a gyerek hiszijéért, amennyiben mondjuk olyan öt év alatti gyerekről van szó. Hozzáteszem, lehet, hogy teszem azt éhes vagy kialvatlan volt a gyerek, olyankor még én is tudok minősíthetetlenül reagálni dolgokra, pedig lassan 40 leszek.
2016. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
63%

Ezt a kiírásodat mentsd el, és amikor lesz gyereked, vedd elő.

Meg fogsz lepődni.

Fiam 2 hete múlt 3 éves. Tegnap volt az első, hogy a bölcsiből kifelé a beíratkozás miatt ott ülő nőnek, felszólítás nélkül köszönt, magától. Egyébként mindig szólnom kell neki, hogy köszönjön.


A hisztire reagálást meg nem tudom, te hogyan oldanád meg. Szerencsére nálunk nincs ilyen, mert nagyon nyugodt, jó természetű a fiam.

De vannak nagyon akaratos, hisztis gyerekek. Ha az anyuka felpofozta volna, az lenne a bajod. Ha ordított volna vele, az lenne a bajod.


Tényleg érdekel, szerinted mi lett volna a helyes reakció.

Vagy szerinted egy 3-4 éves gyereknek mintapéldánynak kell lennie, érzelmek kifejezése nélkül, szótlanul vigyázzban kell ülnie, amíg az anyja vásárol???

2016. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
58%

Már nem azért, de az én gyerekem amíg nem köszönt magatol, addig ha mentünk valahova, mindig figyelmeztettem, hogy koszonjon. Ez nem valami nagy dolog. Az se kerül sokba, hogy anyuka elnézést kérjen a gyerek viselkedése miatt és raszoljon a gyerekre, hogy kérjen bocsánatot.

Az én gyerekem se volt egy mintagyerek, olyan hisztiket tudott levagni, hogy szívem szerint a föld alá sulyedtem volna, de azt mindig megoldottam, hogy koszonjon és kérjen bocsánatot, ha valaminolyat csinált

2016. máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
70%

Amennyiben nem 10 éves gyerekről volt szó akkor ez teljesen normális, és nem azért van mert a szülő nem nevelte meg...

Mennyi idős gyerek volt? 2-3-4? A gyerekek nem úgy viselkednek mint a felnőttek, egy 2-3 éves gyereket nem lehet, képtelenség úgy "megnevelni", hogy minden szituációban úgy viselkedjen mint egy felnőtt, tehát illedelmesen, higgadtan, udvariasan, hiszen még csak gyerek, fáradt, nyűgös, nem tudja úgy kezelni az indulatait mint egy felnőtt, nem tudja kifejezni magát, ezért hisztizik.

Kicsit több megértés kellene tőled, hiszen még gyereked sincs...

2016. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
74%
Én is mindig előre figyelmeztetem a hétéves (!) gyeremeket, mielőtt belépünk valahova, hogy köszönünk, mert ő egy elvarázsolt királylány. De mióta van gyerekem, rájöttem, hogy a gyerekek emberek és nem robotk. Vannak olyan gyerekek, akik semmi kincsért nem köszönnének, hiába beszéled rojtosra a szádat és mutatsz jó példát. Majd fpgnak ők is köszönni, remélhetőleg, ha levetkőzik kicsit a félénkségüket. Ebből nem (ebből sem) lehet messzemenő következtetéseket levonni.
2016. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!