Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Újabban csak megcsinálni van...

Újabban csak megcsinálni van idő a gyereket, de nevelni már nincs kedv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal vagyok, kereskedelemben dolgozom nem régóta. Néha kapunk ingyenes termékmintákat 1-2 gyártótól, amit oda szoktunk adni a vásárlóknak.

Tegnap jött egy anyuka a gyerekével, hogy van-e még abból a cukorból minta, amit a múltkor adtunk, mert szeretne megint kapni. Hozzáteszem, ez egyetlen darab cukorkát jelent!

Mondtam, hogy sajnos nincs már, de megfogtam egy nagy matricát a pult alól, és a gyerek felé nyújtottam, kedvesen rámosolyogtam, hogy remélem ennek is örül.


Elkezdett üvölteni és bőgni, hogy neki ez nem jó, kitépte a kezemből és összegyűrte.

A mintaszülő csak ejnyebejnyézett egyet, gyorsan kifizette a kért árut, majd ahogy kiléptek, a kölök földhöz vágta magát.

Hozzáteszem, 10-ből 9 gyerek nem tud viselkedni, a köszönésről nem is beszélve. De ez az utóbbi eset... ELKESERÍTŐ!!!



2016. máj. 4. 09:01
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
2%

Sok gyerek hisztizik, hihetetlen, hogy külföldön milyen jól kezelik a gyerekek hisztijét, lehasaltatják a földre, két kezét hátra a levegőbe, apu fogja, és addig marad a földön, amíg abba nem hagyja a sírást.

Gondolj bele egy nyilvános megaláztatás mennyire rossz egy gyereknek, és itt nem lincselnek meg érte senkit, itt így nevelnek, nincs pofon, utes, csak nyilvános megaláztatás. Így a gyerek is tud mérlegelni, hogy ez így nem túl jó dolog

2016. máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
87%
Na jó, ha valaki esetleg nem tudná, akkor elmondom, a gyerekek emberek. Én szoktam rosszul és túlzó módon reagálni dogokra, de nem hasatatom le a gyerekemet a földre a kutyaszaros utcán vagy a boltban, de még otthon a szőnyegen sem, és nem tekerem hátra a kezét, és ha valakinek ez nem tetszik, LESZROM!! :D Valami realitásérzék vagy esetleg némi lélek, emberség ha kapható lenne instant kiszerelésben, és fel lehetne írni receptre.... lenne piaca.
2016. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
35%

ma 11:31

Kérlek, olvasd el, és értelmezd, amit írtam.

Azt írtam, hogy meg lehet oldani kompromisszummal: leguggolsz hozzá, elmagyarázod neki, hogy helytelenül viselkedik, majd megadod neki a választási lehetőséget: vagy helyesen viselkedik és megjutalmazod, vagy nem, és megbünteted, az általad helyesnek vélt módon - ez akármi lehet. Ennyivel elkerülhető a cirkusz kirobbanása.

Az, hogy engem megpofoztak, és én is megpofoznám a gyereket, ha nem működne az itt leírt módszer, csöppet sem azt jelenti, hogy másoknak is így kell!!! Mindenki a saját gyerekét ismeri, elvileg tudnia kell, hogy mi az a mód, ami működik. Olvassatok, kérlek, lányok értelmezve.

2016. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
65%

A tiszteletet ki lehet pofozni a gyerekből, a szeretetet ki kell érdemelni.

Nem gondolom, hogy egy megfélemlített gyerekből egészséges felnőtt lesz.


Nem hiszem el, hogy azt gondolod, aki nem veri a gyerekét, annak "vadonélő" módon viselkedik a gyereke.

Másik: ha a gyereked üt téged, mit teszel? Mit mondasz? Hogy az nem helyes? Pedig te is csinálod. Vagy neked lehet, mert te felnőtt vagy, neki nem mert ős "csak egy gyerek"?

2016. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
18%
Kérlek, olvasd el az előző hozzászólást. Én írtam, az én módszerem. Ha nem akarod megérteni, akkor ne tedd.
2016. máj. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
88%

Vannak itt érdekes ötletek.

Leguggolsz mellé, és elmagyarázod? Egy őrjöngő, hisztiző 2 évesnek? Na, mutasd meg, kiváncsi lennék.

A pofonosztásról meg annyit, hogy aztán majd járhatsz be a szülőire, hogy a gyereked veri a társait. Miért? Mert azt szokta meg otthon, hogy a konfliktuskezelés egyetlen módja, az erősebb üt, a gyengébbnek meg kuss van.

A jutalmazás működhet, de a gyerek kb 4 éves koráig nem érti meg a "ha, akkor" összefüggést. Ha egy 3 évesnek azt mondod, hogyha eljössz velem a dokihoz, és jól viselkedsz, akkor kapsz egy csokit, ebből ő csak annyit fog megérteni, hogy csokit fog kapni. Az előzményeket már nem.

Nekem is műsoroznak a gyerekeim nyilvános helyen, de egyáltalán nem érdekel, hogy a gyermektelen tinik mit gondolnak rólam. Felpofozni, megszégyeníteni nyilvános helyen nem fogom idegenek kedvéért.

Egyébként meg, hogy a konkrét kérdésre válaszoljak, nincs kedv nevelni? Újabban? Hát régebben nem védekeztek, csináltak egy csomó gyereket, aztán hülyére verték, ha nem viselkedett, na az nevelés? Most meg az emberek vállalnak 1-2 gyereket, ez inkább tűnik nekem tervezettnek, mint a régi módi.

2016. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
88%

Amíg nem volt gyerekem, én is azt hittem, hogy amit tanítok és mondok majd a gyermekemnek, azt úgy is fogja csinálni (az meg teljesen evidens volt előttem, hogy akinek "neveletlenül" viselkedik a gyereke, azt nem is nevelik:):)


Nos, most már tudom, hogy a gyerek autonom személyiség, mondhatok, taníthatok bármit, ha éppen máshoz van kedve, mást fog csinálni... kivéve, ha vasszigorral (értsd: megfélemlítéssel, veréssel) be nem töröm. Utóbbira nem vagyok hajlandó, csak az idő fogja eldönteni, hogy jól nevelem-e ílymódon a gyerekemet. Nálunk most az van, hogy ami veszélyes, vagy fontos, abban nincs pardon, azt kell csinálnia, amit mondok, pl. ha kell, erővel lerántom az ablakpárkányból, nyilvánvalóan azt is megakadályoznám, hogy mást bántson, ha ilyesmi helyzet előadódna, stb., ami viszont nem ez a kategória, abban maradok annál, hogy ezerszer és tízezerszer is elmondom, mi a helyes. Okos és jószívű gyerek, tudom, hogy a szavak is gyökeret vernek benne, és egyszer foganatja is lesz, de egyelőre egy 3 éves kisgyerek, akinek néha igencsak dacos a kedve. Most akkor én nevelem vagy nem? Szerintem igen, ha más lát minket esetleg, amikor éppen nem fogad szót, akkor szerinte meg biztos nem nevelem....

2016. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
56%

begin

megcsinalni konnyu

nevelni nehez

mit csodalkozol

minket meg regen tulsagosan is megneveltek

az sem jobb

csak az nem olyan zavar a kornyezetnek

end

2016. máj. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
34# hany eves vagy h te ennyire tudod regen nem voltak ilyen gyerekek ha 40korul vagy akkor sem hiszem h nem voltak ilyenek csak akkor teis gyerek voltal..ekkora hulyeseget..
2016. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!