Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD tüneteit enyhíti az...

ADHD tüneteit enyhíti az omega 3 kapszula?

Figyelt kérdés
Most kezdtük el szedni, gondoltam nem veszíthetünk semmmit. Mikor kellene hogy látszódjon a hatása? Van akinek segített?

2016. máj. 9. 09:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Van valami tippetek ami nektek bevált egy kicit nyugodtabbá tenni a mindennapokat? Gyógyszert nem szed,és nem is akarok neki adni. Most lesz 6 éves.
2016. máj. 9. 10:02
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk a gyógyszer nem működik, Ritalinnal nehezebb az életünk, mint nélküle.


Az omega3 tartós szedés esetén hat, könnyebben figyel, jobban tud koncentrálni, stb. Nagy csodát ne várj tőle, ha kedve lesz lebontani a fél házat, ettől nem múlik el. :)

Nálunk homeós bogyó volt még jó: kálium-foszforikum és kálcium foszforikum, együtt a kettő, nyelv alatt feloldva.

A hatását hosszú távon éreztette, picit nyugodtabb lett tőle a gyerek, a suliban is jobban viselkedett.


A viselkedés terápia a legjobb, ha esetleg találsz olyan dokit, aki tud segíteni.


Ennél is nagyobb változást érhettek el, ha a Vadaskert alapítványnál bekerültök szülőtréningre, nálunk az ott kapott tanácsok gyökeres változást hoztak.

Pszichiáter tud beutalót adni, illetve nekünk a családgondozó is segített, hogy bekerüljünk.

2016. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A halolajkapszula jó, de van még sok más tápanyag, ami javíthat az állapotán. Én alaposan megváltoztattam az étrendünket, emellett a kisfiam jár még fejlesztő tornára is. És sokat segített ez a könyv is, nem tudom, ismered-e:

[link]

2016. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A könyvet nem ismertem még, köszönöm szépen. Már olvasom is :)

Szülötréningre Magyarországon nem tudunk elmenni, mert külföldön élünk. Itt már van idöpontunk, 2 hét múlva megyünk. Ha érdekel valakit szívesen megosztom az ott kapott tanácsot, hátha valakinek lesz benne újdonság,és tudok vele egy picit segíteni.

2016. máj. 13. 09:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy tipp: az omega 3-nak akkor a legjobb a hatása, ha minimumra csökkented az omega 6 bevitelt. Legfőképpen az étolajat és margarint kellene kerülni, mivel ezekből származik a legtöbb omega 6, transzzsír és nem mellesleg káros kémiai anyagok.

Ha ez megvan, egyéb omega 6 források (pl. hidegen sajtolt olivaolaj, magolajak, diófélék és egyéb magok) mértékkel fogyaszthatók. A cél az omega 3 - omega 6 arány javítása, mivel a mai átlag étrend túl sokat tartalmaz omega 6-ból. A halolajak mellett növényi omega 3 zsírsavat is lehet bevinni az étrendbe chia mag, lenmag stb. formájában, de fontos tudni, hogy a telítetlen zsírsavak nagyon könnyen oxidálódnak, ezért az olajokat hűtőben, sötét üvegben kell tárolni és felbontás után mielőbb elfogyasztani, és az egész magokat is ajánlott nyersen (pörkölés, sütés-főzés nélkül) megenni. Megjegyzem, hogy a földimogyoró nem igazi mogyoróféle, hanem hüvelyes, és gyakran tartalmazza penészgomba toxinjait, ezért ritkán, vagy egyáltalán ne fogyasszátok.

2016. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon jó tanácsok, meg is fogadjuk!
2016. máj. 13. 20:21
 7/9 A kérdező kommentje:

Hátha valaki még erre téved... :)

Gyógyszert akartak írni a fiamnak, de nem mentem bele. Elkezdtem természetes módszerek iránt többet kutatni, és találtam egyet ami nekünk bevált. Nem akarok reklámozni, ezért a nevét sem írom le, csak szeretnék másokat is biztatni hogy ne menjenek bele egyböl a gyógyszeres kezelésbe. Rengeteg természetes gyógymód van, köztük sok olyan ami használ is. Nálunk egy hónap alatt rengeteget javult a fiam viselkedése.

2017. márc. 27. 09:12
 8/9 anonim válasza:
Mi volt az a természetes módszer, ami nálatok bevált?
2018. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekelne a természetes csodaszer!
2018. ápr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!