Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Attól, hogy a babám nem...

Attól, hogy a babám nem gagyog sokat, még megtanulhat beszélni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok?
2010. ápr. 14. 10:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom nem sokat gagyogott de most 2 éves és szépen tisztán beszél,ráadásul egész nap be nem áll a szája!:)
2010. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor ezért ne aggódjak?Mert én nagyon izgulós vagyok.Más babák annyit dumcsiznak.Főleg a kislányok.
2010. ápr. 14. 11:13
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, beszélni fog! Annyit, hogy még meg is unod. Az én fiam kb. 2,5 éves korában kezdett velem társalogni, addig csak ÖÖÖÖ és mutogatás volt. Most már értem, amit beszél, meséket, verseket mond. Mi ilyen lassúak voltunk.
2010. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi!De manapság annyi mindenről hall az ember.Milyen betegségek lehetnek és milyen következmények.Fejlődési eltérések.Tudom, hogy nem kellene ezen rágódnom. : (
2010. ápr. 14. 16:03
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Jézusom, ilyen kérdést... -.-' Apukám fogta a fejét a kérdésedtől. Én is. Egyébként meg fog tanulni beszélni, miért ne tanulna?
2010. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem probléma, ha rágódsz rajta, mivel ez is a dolgod. Egyébként az utolsó hozzászólóval nem teljesen értek egyet. Mivel az ördög nem alszik, ezért soha nem lehet tudni, hogy egy kisgyerek milyen negatívummal kerül a világra, tehát nem árt óvatosnak lenni, és igenis egy "kicsit" aggódni. Örülök, hogy a felháborodott válaszolónak nem volt szerencséje semmilyen nyavalyával küszködnie a gyermekeit, vagy a családja körében lévő gyerekeket illetően.

Tui.

2010. ápr. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen,talán egy kicsit túlságosan aggódom, de ez van.Kérdezni azért szabad.Nem?
2010. ápr. 15. 07:47
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves Tui! Köszönöm, hogy egy kicsit megvédtél.Sajna ezért tényleg nagyon aggódom és lehet hogy azért lépéseket is teszek.Megemlítem a védőnőnek/orvosnak.Lesz ami lesz.Legfeljebb túl aggódósnak fognak tartani.Ha nem kapok megnyugtató választ,akkor viszont tovább fogok kutakodni.

Már olyan sok történetet hallottam, hogy egyes tüneteket nem vettek komolyan, majd beigazolódott, hogy előbb is lehetett volna cselekedni.

Kedves engem kiröhögő válaszoló! Íme egy példa:A közvetlen környezetemben egy 1 éves fiúról derült ki, hogy teljesen süket.Szépen gagyogott,bár egyhangúan-így utólag belegondolva-a szülők ezért nem gyanakodtak.Végül szépen elindult, de nem hallgatott a nevére, nem tudott teljesíteni egyszerű feladatokat-add ide a labdát..Így hallásvizsgálat és tessék.1 év és semmi gyanús....

Hát én inkább aggódom.Röhögjenek inkább ki de had segítsek ha baj van minél előbb.

2010. ápr. 15. 08:29
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem írod, mennyi idős a babád, így aztán a válasz is csak felületes lehet. a babák kb 2 hónapos koruk körül kezdenek el hangot adni. Még a siket vagy hallássérült babák is adnak hangokat, csak náluk nem bővül a repertoár. sajnálom az ismerősödet, de számomra furcsa, hogy csak 1 évesen vették észre, hogy baj vn, hisz egy halló gyerek a hirtelen zajokra összerezzen, fél évesen ha az anyja hangját hallja, odafordul, legalábbis reagál... Emellett a nem halló gyerek gagyogása színtelen (nem használja a hanglejtést), egy idő után beszürkül, hisz hiába beszélnek hozzá, ő nem hallja, így nincs is mit utánozni.. Itt egy jó cikk a témában: [link] Igen, aggódni szabad, hisz felelősek vagyunk a gyerekeinkért, de azért ne ez töltse ki az életünket, mert a babák nagyon is ránk vannak hangolódva, így ha mi feszültek vagyunk, ők is azok lesznek.... legyen öröm a gyereknevelés és ne állandó aggódás :)) Erre nagyon figyelj! 4 gyerekes anyuka
2010. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
6,5 hónapos.
2010. ápr. 16. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!