Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás szülők kategória:...

Problémás szülők kategória: Miért tiltanak meg hasznos, vagy ártalmatlan dolgokat is szülők a gyereknek?

Figyelt kérdés
Pl most olvastam, hogy pattanásos tinilányt nem engedik el kozmetikushoz, egy ismerős lányt meg bőrgyógyászhoz nem engedték, pedig tele volt kiütéssel... nem engedték egy másik lánynak hogy levágassa a haját, ami már majdnem a térdéig ért és nagyon ronda volt és nagyon zavarta. Nem engedik hogy a tinilány szőrtelenítsen, nem engedik el szünetben barátokkal a városba/faluba. Szóval sok dolgot hallani hogy nem engedik, de miért vannak ilyenek? Ők rosszat akarnak a gyereküknek vagy mi a frász bajuk van?
2016. júl. 13. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Valószínű őket is elnyomták annak idején. Most náluk a hatalom.
2016. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek extrém esetek és extrém korlátolt szülők. Úgyhogy nem is tudok magyarázatot adni a döntéseikre. Mondjuk az, hogy nem engedik csavarogni, valahol érthető bizonyos korig. A többire nem tudok mentséget :)
2016. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
VAGY pedig nem igaz a fele sem, amit itt leírnak. A tinik nagyon szeretnek ferdíteni és túlozni, játszani a mártírt, hogy a rossz és gonosz szülei mennyire terrorizálja őket, holott valszeg a fele sem igaz.
2016. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Kozmetikushoz én se fogom, mert 99 %-kuk kókler, még egy inci listát se tud elemezni, csak nyomogat, mint a hülye.

A bőrgyógyászok jó részéről is megvan a véleményem. Roacutan és fogamzásgátló gyerekeknek... endokrinológus, góckutatas...stb.helyett.

Lehet lepontozni.

2016. júl. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
A kozmetikusnak milyen listat kellene elemezni? Az nem a kontrollerek dolga? :-)
2016. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es... magyarán a saját tudatlanságod miatt szívna a gyereked. A nem engedés helyett nem inkább egy jó kozmetikus és bőrgyógyász keresése lenne a megoldás? Mert a bőrbetegség is betegség amit vizsgálni kell és kezelni... hogy a fenébe lehet ezt megtiltani?
2016. júl. 13. 17:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Kozmetikus oké, itt gondolom leginkább a pénz hiánya miatt nem engedik. Bőrgyógyászati szintén, bár nekem is Roacutan+fogamzásgátló tapasztalatom van a családban, aztán majd 20 év múlva csak kiderult, hogy PCOSre értelmetlen volt.... Hajvágás szinten oké, de csak lepcsosen, mármint nem térdig erobol Pistike hajat, hanem először derékig, vállig, stb. Szőrtelenítés kényes kérdés, mert a borotva nem igazán jó, a krémek nem kislánynak valók, gyantazni nem kellene még 15-16 éves korban. Barátokkal elmehet, bizonyos határokat és szabályokat betartva
2016. júl. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Értek hozzá, ennyi a titok.

És nem a bőrgyógyászattal egészében van bajom, hanem csak azzal, ahogy a pubertaskori aknét kezeli (a többség) nem megfelelően. A kozmetika pedig abszolút inkompetens a témában, mert ahhoz érteni kéne a biológiai háttért, de lagalább a használt kencék működését.


5-ös, kár volt hozzászólnod. A kozmetikumok összetevőiről beszéltem.

2016. júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokan a gyereken "verik le" a saját frusztrációjukat, a napi stresszt, vagy csak élvezik, hogy ők irányítanak. Pl keresztanyám 10 éve mindig bilifrizurát vágat a fiának, pedig évek óta csúfolják érte az iskolában, nem is áll jól neki. Ő géppel rövidre nyírt hajat szeretne, de a válasz mindig nem.

Anyuék el akarták vinni őt a tesójával nyaralni, de keresztanyám az utolsó pillanatban kitalálta, hogy nem mehetnek, mert pont akkor bontják a disznóólat. Karácsonykor beszélték meg az időpontot, azóta várták a gyerekek a nyaralást.

2016. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8as, szted ki ert a borproblemakhoz, ha a kozmetikusok meg a borgyogyaszok nem? Ugy ertem, rajtad kivul, persze.
2016. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!