Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez most tényleg a normális...

Ez most tényleg a normális kategória?

Figyelt kérdés
Férjem unokatesojanal sokszor ebédelünk, jól főz, jó a kapcsolat. Van egy 2 és fél éves kisfiuk, aki rendszerint /5 alkalomból mondjuk 4x/ ebéd alatt rottyant be. Ezzel nincs is bajom, nem szobatiszta, majd az lesz, nekem egy fél éves fiam van, nem botrankozok meg ilyeneken. De az viszont zavar, hogy így kommentelják "beszarcsiztál?, van már kaka? addig tartsd vissza a kakát, amíg hozom a tortát! , illetve Besz.@rt a Lacika felkiáltás. A másik, hogy az anyja feltartja magasba a Lacikát és odaszagol a pelusnak, "olyan sz@.rszagod Van! Mindezt ebéd közben, mintha bárkit is érdekelne a gyerek végterméke. Vagy már olyan régóta babazik, hogy neki fel se tűnik, hogy ez nem odavalo téma? Remélem én nem csak kakis pelusrol fogok majd társalogni, pár év múlva. Ti ismertek ilyen anyukát?
2016. jún. 2. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem ismerek ilyet. Elèg undorítóak..
2016. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Igen, szerintem egy idő után előállhat az, hogy már fel sem tűnik, hogy nem odaillő a téma, főleg nem így.


Az anyuka sokat van egyedül a babával? Van lehetősége kimozdulni kicsit?

2016. jún. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Családban nekem normális. A gyerek még nem tudja szabályozni. Mit csináljon anyuka? Pironkodva szaladjon ki a gyerekkel szégyenérzetet ébresztve?
2016. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk annyi nem elég, hogy "tisztába kell tennem. " ? Egyébként lehet, hogy sokat van egyedül, már 5 éve otthon van, de akkor is.
2016. jún. 2. 10:48
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

3 éves a fiam, szóval "régóta babázok".

Nálunk is mindig kaja közben jön rá, de szerencsére ő már a wc-be kakil. És nem kommentálom, hanem amikor szól, mondom, hogy jó, menjünk a vécére. Ennyi.

De lehet a rokonaitok alapból furák, és nem csak a gyerek végtermékével kapcsolatban ilyenek, hanem mindenben "szabadabbak". Nem egy illemtudó család, de hát ez van.


Azért mert valaki "régóta babázik", még nem kellene elfelejtenie az illemszabályokat, mert akkor hogy fogja a gyerekének megtanítani? Vagy egy igazi tahó bunkót nevel szegény gyerekből, aki mindenki orra alá oda fog fingani is később?

2016. jún. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Én is meg szoktam szagolni és kérdezni a kétévesem, hogy van e kaka. Hogy legyen lehetősége válaszolni, mert jelezni még nem tud. Nekem már teljesen semleges a kaka kérdés, de ettől ugyanígy tudok, sőt szívesebben beszélek másról. Nekem a szóhasználatuk nem tetszik.
2016. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem a normális kategória. Az én fiam 1 éves és már olyan rutinom van a pelenkacserében, hogy kaja közben is simán megszagolom a gyereket ha gyanús hogy bekakilt.. ha anya az ember sokminden megváltozik, engem már ez nem borzaszt el, de mások elött nem csinálnék ilyet. Az viszont nem normális hogy ilyeneket mond az asztalnàl és lehetne annyi esze hogy másokra, akik épp esznek tekintittel van. Lehet hogy nem tudja hogy téged pl zavar, nem veszi észre magát, vagy nem is érdekli.. az lenne a normális ha ilyenkor nem szólna semmit, ha bekakilt a gyetek, megvárná az ebéd végét és utána tenné tisztába.. vagy ha nem várhat és esetleg büdös akkor diszkréten elvezeti az asztaltól pelust cserélni, még véletlenül se ilyn "beszartál" felkiáltásokkal mert ez ultra gáz. Esetetleg szólhatnál neki finoman hogy téged ez zavar vagy vicces célzást tennél ilyenkor hogy kaja után tárgyalja ki a kakiját. :/ talán észbe kap!
2016. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom nem biztos benne, és megadja a lehetőséget a gyereknek, hogy jelezzen. Én ezért csinálom. Hogy tudatosuljon benne az inger, meg az, hogy megtörtént. 3 éves ovis korára szobatisztaságra kell megérnie.
2016. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Gyere, tisztába teszlek. ennyi. sem pironkodva kiszaladni, szégyenérzetet kelteni, sem kakis pelust az asztal fölött lobogtatni nem kell. Megszagolni és kérdezni is nyugodtan lehet szerintem, de diszkrétebben, és nem csak a vendégek miatt, hanem a gyerekek többségének is ennyi idősen már van igénye arra, hogy tiszteletben tartsák a személyes zónáját.
2016. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11%
A 2 év alatti gyerekeknél teljesen más, mint egy 3hoz közelinél. Majd rájönnek úgyis.
2016. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!