Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen az elet a down-szindrom...

Milyen az elet a down-szindromas gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Ikreket varok down szindromasak. Nemtudom milyen lenne veluk. Tudom hallottam, hogy nehez, elszeretnenk vetetni oket.

Jobb lenne talan ha nem, de en nem "ilyen" csaladra vagyom. Es nem beteg , gyenge kisgyerekekre.

Szoval milyen a napi. Rutin?


2016. júl. 27. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon sajnálom,őszintén.Nekem nincsen ilyen gyerekem de a szomszédban van egy 10 év körüli fiú,szőrnyű nagy meló és önfeláldozás.Én a helyedben nem tartanám meg őket nekik sem élet az ami rájuk vár és mi lesz velük ha ti nem lesztek már?Az olyan helyeken kínozzák bántják őket.Gondold meg amig csak lehet és ahányszor lehet.Nem leány álom .
2016. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Én se vállalnám szívesen őket. Bababúszáson találkoztam egy down-szindrómás kisfiúval. Ez egy heti egy alkalmas program, 45 perces. 4-5 éves lehet, nem beszél, pelenkázzák, a többi gyerekkel nem tud úszni, tehát utánuk kell külön bevinni a vízbe úgy, hogy csak az oktató és az anyuka, de anyuka nélkül nem megy. Az anyuka állítja, hogy minden utasítást ért, viszont nem reagál, tehát még ha érti is, önmagában "életkpételen". Szoktunk beszélgetni az anyukával. A gyerek mást nem fogad el: se apukát, se a nagyszülőket, se a pedagógusokat, tehát anyukára 0-24 szükség van. Enni ritkán eszik egyedül, de inkább az anyuka eteti. Keléstől fektetésig muszáj mellé a felügyelet, mert senki nem tudja, éppen mire van szüksége, önmagától nem jelzi, ha éhes-szomjas-rosszul van. Az anyuka is nagyon fél tőle, hogy lenne olyan közeg, ahol bántanák, visszaélnének a helyzet adta lehetőséggel. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha én lennék ilyen helyzetben, mint te, biztos nem vállalnánk, pedig már benne vagyunk a korban párommal.
2016. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Minden down-os baba szülője azzal fog jönni, hogy csodálatos, el se cserélné, egy igazi angyal aki mennyi mindenre megtanít stb. sok kérdésnél én azon vagyok ledöbbenve, hogy nem az, hogy elmondják, hogy így van, ez van, szeretjük, elfogadjuk, számunkra ugyanolyan, mintha egészséges lenne, hanem egyesek szinte még megmagyarázzák, hogy jobb meg értékesebb is, mint az egészséges.


Ha már megszüli az ember azzal él együtt, a gyerekéről ha csak fel is merülne valami rossz gondolat, már attól is lelkiismeret furdalása van az embernek, nemhogy nyilvánosan kiírja.


Márpedig vagy elveteted őket, vagy "ilyen" családod lesz, mert kettő down-os mellé harmadikat vállalni, hogy hátha lesz egy egészséges is. Aztán meg majd ott lesz, hogy mi lesz velük, ha meghalsz... Jó persze, elvileg lehet olyan is, hogy nem annyira súlyos, de rajtad az nem segít, ha pont nem úgy jársz.


Én úgy voltam vele, hogy annyi bajuk lehet, ha már vannak olyan betegségek, amik legalább kiszűrhetők, és ha már egyszer ki is szűrik, akkor mi nem tartjuk meg.

2016. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Nem akarlak semmire sem rábeszélni, előttem már leírták a lényeget. Képes vagy az egész életedet feladni két ilyen gyermekért? Nincs szórakozás, nincs szabadság, amíg világ a világ. Ráadásul nem elvárható sem párodtól, sem nagyszülőktől, akár barátoktól, hogy tolerálni tudják a helyzet adta nehéz szituációkat. Én nem is biztos, hogy akár egy délutánra mernék vigyázni egy Downos gyerekre. Most képzeld el, ha neked dolgod van és vkinek "lepasszolnád" őket. Nem mindenki vállalja be, azért mondom.

Aztán felmerül annak a kérdése is, ha a jövőben egészséges gyermeked születik. Vele mi lesz? Hogy magyarázod meg neki, hogy azért nem jut idő rá, mert van két beteg testvére? Ezeket a kérdéseket mind mind mérlegeld, mikor meghozod a döntést. Gondolom nem véletlenül lettek szűrve Down sy-ra egyébként...

2016. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen nem veleltenlen. Most nem valaszolnek kulon mindenkinek.

A zold kezek mentek.

En 99% ban dontottem , parom 90% ban biztos. De erdekel a tema..

2016. júl. 27. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Amint látod, aki nevel Down babát, annak a véleménye nem releváns, mert majd az megmondja a tutit, aki azonnal agyon csapná őket.

Keress rá. Google, majd legyen a kereső szó mondjuk Down egyetem diploma. És olvass, kutakodj. Ne azok után menj, akik vakok.

2016. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
6# mutassuk már meg neki a spektrumnak akkor a kevésbé pozitív végét is. Vagy, ha neki pont KÉT olyan jut, aki nem hogy a felsőoktatásba nem jut majd be, de kb. sehova máshova, és dolgozni se tud majd az anyjuk mellettük, akkor mit csinálsz? Semmit. Eltűnsz, mint szürke szamár a ködben, de előtte megvonod a vállad, hogy lehettek volna kevésbé súlyos esetek is..
2016. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elottem mar nagyon sokmindent leirtak, egyet is ertek majdnem mindenkivel. De szerintem mindenkeppen erdemes szamitasba venni meg azt a rizikofaktort is, hogy ikrekrol van szo. Az ikerterhesseg a koraszules miatt eleve rizikos dolog. Biztosan vannak alig 4-500 grammosan szuletett csodak, akik felnottek es semmi bajuk, de ellenpelda is van, 32-34. heten szuletett babak is haltak mar meg, vagy lettek sulyosan serultek. Serult, Down- szindromas ikrek.. Senki nem itel el azert, mert ezt nem vallalod/ vallaljatok.
2016. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Termeszetesen tudok donteni , vagyis tudunk gyk válaszolòk nelkul szoval kedves 6os teged sem pontozlak le, mivel minden vèlemèny szamit. Inkabb erdeklodom. A dontes ma este megszuletett.

Nagyon nehez lesz de tùl fogjuk elni.

Termeszeresen nem "csapnek" agyon egyet sem, ahogy itt sztem SENKI! csupan nem mindenki vállalja be. Ez ertheto, mindenki "normalis" gyerekekre vágyik.

Aki tanul, sportol, rosszalkodik, lázad bulizik... majd melozik , csaladja lesz. Es kirepulnek, aztan vegul ujra kirandulni lehet, "nyugdijas" tempoban , stilusban elni, kettesben ujra! Es varni az unokakat!

Mindenkinek szive joga hogyan dont, mivel MI ÉLÜNK majd a dontessel es nem mas igy konnyu egyeseknek szidalmazni, de tanacsokat persze elfogadok, na meg vèlemènyeket!

Visszaterve , nem csapnam agyon oket, sot , ha olyan van es tudok segitek, semmi lenèzès nem uralkodik bennem.

2016. júl. 27. 23:20
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Nincs olyan, hogy napi rutin egy olyan gyereknél.

Nővéremék kislánya így született, most 6 éves de agresszív,kezelhetettlen.

Kisfiamat aki 2 éves arcon ütötte, és megrugta.

Megbánták, hogy így döntöttek, minden pénzüket elviszik a kezelések, kórház, fejlesztések.

A férje válni akar.

Biztos vannak akiknél jobb a helyzet, de én ezt látom.

2016. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!