Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikor derül ki, ha egy gyerek...

Mikor derül ki, ha egy gyerek hiperaktív?

Figyelt kérdés
Anyós elültette a bogarat a fülembe, mondjuk amúgy is szereti megmondani a dolgokat. Férjem elvileg hiperaktív volt szerinte, azt mondta,még a nevelési tanácsadó se vállalta (amit nehezen hiszek,hiszen ez a munkája). Múltkor megjegyezte, hogy a lányom is nagy valószínűséggel az lesz, de én csak annyit mondtam, hogy nem hiszem. De most kicsit elbizonytalanodtam. Másfél éves, tényleg nagyon eleven,más anyuka is mondta már, hogy látja mellette nem lehet unatkozni. Vásárolni is csak akkor tudok vele, ha van kocsi,amibe beültettem,különben csak rohangál és szedi le a polcokat. Ha hiperaktív, az már most látszana?
2016. szept. 6. 14:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Igazából már 20 hónapos.
2016. szept. 6. 14:45
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

hiperaktív nem az aki sokat pörög. az a túlmozgás. a hipeaktivitás az súlyos figyelemzavar. bár ehhez sokszor társul a túlmozgás, a kettő mégsem ugyanaz.

a figyelemzavar legkorábban 5-6 éveskor körül derül ki, mikor feladatokat kéne megoldania, de nem tud odafigyelni. iskoláskorban lesz egyértelmű, akkor adnak róla papírt ha hiperaktív.

ez pedig nem egy betegség amit ki lehet nőni, tehát ha a férjed most nem az, akkor nem is volt.

egy egészséges gyerek pedig sokat mozog, jön-megy pakol. ennek kell örülni. régen azért nem voltak ilyenek a gyerekek mert nem a panelban ültek a tv előtt, hanem kint voltak a levegőn így levezették az energiájukat. most hogy ezt sok gyerek nem teheti meg, egyből lehiperkatívozzák a 1,5 évest is. szörnyű :(

2016. szept. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

én találkoztam anno egy hiperaktívval, így tudok egy példát


cipőboltban nem lehetett vele cipőt próbálni. nem lehetett a figyelmét koncentrálni, elterelni, nem ült egyhelyben, nem tartotta a lábát, hiszti lett az egészből. az anyukája közölte az eladóval, hogy a gyermek hiperaktív és ez ilyen.


magyarán, ha cipőt tudsz adni a gyerekre, akkor nem hiperaktív.

2016. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
az én lányom is ilyen, 19 hónapos, nekem a saját anyám mondta hogy hiperaktiv :) szerintem viszont nem.
2016. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem hiperaktív, hanem neveletlen a lányod, ha a boltban rohangál és pakolja a polcokat. Ne engedd neki.
2016. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Höhö, hármas, hát ez kb. olyan logika, mint a viccben: van akváriumod? Nincs? Akkor homokos vagy...
2016. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Könyörgöm,egy 2 éves gyerekről beszélünk,persze,hogy "hiperaktív".

Ezen nem kell parázni,de ha ez vigasztal,a gimiben volt egy osztálytársam,akinek papírja is volt róla,hogy ő hiperaktív,mégse különbözött sokban tőlünk,csak annyiban,hogy ő nem dőlt ki a 7.óra végére,ami miatt mi még irigyeltük is:D

Akkor kezdj el aggódni,ha nem tud koncentrálni,szétszórt,vagy nem fejlődik megfelelő ütemben.Ha ezekkel nincs gond mással nem kell foglalkozni,vagy betegségekkel felcímkézni az egyébként egészséges,energikus gyereket.

2016. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy igazi hiperaktív gyereknél ez nem csak abban nyilvánul meg, hogy folyamatosan mozgásban van, általában a szája is állandóan jár, és a figyelmét is nehezen koncentrálja egy dologra. 20 hónaposan viszont még nagyon kicsi, ilyenkor még nem lehet pontos diagnózist adni, nem jósolható be, hogy merrefeé halad a fejlődése. Ezek a "házilag diagnosztizált" hiperaktív gyerekek egyébként általában teljesen normálisak lennének, csak a szülő kiskorukban eldöntötte, hogy biztosan problémás, és később így is kezeli, nem próbál hatni rá, mivel azt hiszi, hogy úgysem tud. Vigyázz, hogy ne ess ebbe a hibába. Ha még 1,5-2 év múlva is úgy érzed, hogy mozgékonyabb és kapkodóbb az átlagnál, ha folyamatos elfelejt dolgokat, elveszti a holmiját, folyton a szavadba vág, nem tud nyugodtan megállni, megülni, akkor kérj vizsgálatot a nevelési tanácsadóban, de szerintem még ráérsz ezen görcsölni.
2016. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Amiről itt sokan beszélnek, az az ADHD, vagyis figyelemhiány és hiperaktivitás együtt. A kettő viszont létezik külön-külön is. Amit leírtál a lányodról, az alapján hiperaktív. A figyelemhiány ebből nem derül ki, de ha nem tudsz neki elolvasni egy mesét, mert elszalad, vagy nem kötik le hosszan játékok, akkor a figyelmével is gond van.

Én 2-2,5 évesen elvinném felméretni. Nem fognak diagnózist adni, de ha szükséges fejlesztés, azt elkezdhetitek.

Az ADHD egyébként örökletes.

2016. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Iskolás kornál előbb nem diagnosztizálják.

Amit a gyereked csinál, az teljesen normális.

A hiperaktív gyerekek általában súlyosan figyelemzavarosak is.

3 tünet szokott együtt lenni

-túlmozgás

-impulzivitás

-figyelemzavar

Ez súlyosan akadályozza a tanulásban, a koncentrálásban, a szabályok betartásában, a beilleszkedésben.

Ennyi idősen egyáltalán sehogy nem lehet még megállapítani. Anyósod simán csak "anyós", aki a kákán is csomót keres.

2016. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!